Reklama

Modlili się i odpoczywali

Pogoda w czasie ferii organizowanych przez Ruch Dzieci Maryi dopisuje każdego roku. W ubiegłym roku w Kroczycach, a w tym w Łukowicy dzieciaki oprócz zajęć na sali gimnastycznej i w świetlicy mogły poszaleć na śniegu. Aura przyczyniła się w znacznym stopniu do udanych zimowisk.

Z wypoczynku, połączonego z formacją religijną, skorzystało ponad 100 dzieci z różnych części naszej diecezji, a więc z Czeladzi, Olkusza, Jaworzna, Sosnowca. Całość przygotowała, oczywiście, pełna energii, oddana ruchowi s. Milena Widlińska KDzJ i ks. Zygmunt Skipirzepa, diecezjalny moderator ruchu, a pomagali im ks. Grzegorz Morawiec, s. Jozuela Biernat KDzJ, s. Antonetta Rosół KDzJ, Anna Sokólska - nauczyciel z SP nr 8 w Sosnowcu, Anna Kondracik i 10 animatorów.
„Jak na razie sms-owaniu nie ma końca, nie ustaje też wymiana zdjęć upamiętniających wspólnie przeżyty czas. Dzieci są niesione na fali entuzjazmu związanego z wyjazdem na zimowisko i poznaniem tam nowych znajomych. Już teraz niektóre z nich zapisały się na wakacyjne turnusy” - powiedziała „Niedzieli” s. Milena Widlińska, kierownik kolonii. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Wspólny wyjazd, modlitwa i atrakcyjnie spędzony czas sprawiły, że dzieci się ze sobą szybko zapoznały i zżyły. A miały ku temu wiele okazji, gdyż były przygotowane wycieczki do Zakopanego, Starego Sącza, zajęcia na świeżym powietrzu - zjazdy saneczkowe, na nartach, konkursy sportowe, plastyczne, rzeźby w śniegu. „Szczególne znaczenie dla dzieci i młodzieży miała hala sportowa w Łukowicy, gdzie pod opieką miejscowego nauczyciela wychowania fizycznego Waldemara Kurczaba odbywały się codziennie zajęcia sportowe dla całej grupy dzieci i młodzieży”, wyjaśnia s. Jozuela Biernat.
„Najważniejsze jednak jest to, że każdy wspólny wyjazd to rekolekcje, czyli czas bycia blisko Jezusa Eucharystycznego, możliwość przystąpienia do Sakramentu Pojednania, zasmakowanie we wspólnej modlitwie, łączącej poszczególne pozycje codziennego programu zajęć. Atmosfera życzliwości i wzajemnego zaufania sprzyjała temu, by zapytać księdza, czasem „po cichu” o to, czego w innych warunkach nie ma się odwagi wypowiedzieć”, zdradza tajemnice udanego wyjazdu s. Milena Widlińska.
A to propozycja Ruchu Dzieci Maryi na nadchodzące wakacje. Przygotowane zostało 5 turnusów - 1 nad morzem i 4 w górach. Nad morzem - Ustka, Dom Wczasowy „Słoneczna”, termin 25 czerwca - 9 lipca, koszt - 800 zł. W górach: Łukowica k. Starego Sącza, I turnus 29 czerwca - 13 lipca, II turnus 13-27 lipca, koszt - 650 zł. Świdnik k. Starego Sącza, I turnus 27 czerwca - 11 lipca, II turnus 11-25 lipca, koszt również 650 zł. Zapisy są przyjmowane do końca kwietnia w Wydziale Młodzieżowym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu lub bezpośrednio u s. Mileny - tel. 0-604 808-709.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiszpania: stowarzyszenie im. Jana Pawła II uratowało przed aborcją ponad 4000 dzieci

2020-01-23 13:21

[ TEMATY ]

aborcja

julijacernjaka/pl.fotolia.com

Działające na terenie Hiszpanii stowarzyszenie Ratowników im. Jana Pawła II uratowało przed aborcją ponad 4000 dzieci w tym iberyjskim kraju. Jak poinformowała szefująca organizacji katolicka działaczka Marta Velarde, dzieci zostały uratowane dzięki nakłanianiu ciężarnych kobiet przez członków tej organizacji do odstąpienia od zamiaru aborcji. Wiele z nich zostało przekonanych, bezpośrednio przed wejściem do kliniki aborcyjnej, do utrzymania ciąży.

Celem organizacji kierowanej przez Velarde jest wpływanie na planujące przerwanie ciąży kobiety. Stowarzyszenie działa od 2012 r. - Usiłujemy pokazywać, że noszące się z zamiarem poddania zabiegowi aborcji kobiety wcale jej nie chcą. Bardziej zainteresowane tym są kliniki aborcyjne, które zarabiają pieniądze – powiedziała Velarde.

Hiszpańska działaczka katolicka wyjaśniła, że kobiety noszące się z zamiarem poddania zabiegowi przerwania ciąży są otwarte na rozmowę z działaczami organizacji pro life. - One naprawdę nas słuchają przed wejściem do kliniki aborcyjnej. Chcą rozmawiać. Ostateczna decyzja zawsze należy do nich – dodała Velarde.

W opinii szefowej Ratowników im. Jana Pawła II planowane przez nowy centrolewicowy rząd Pedra Sancheza zmiany w hiszpańskim prawie służą zakazowi rozmów z kobietami przed klinikami aborcyjnymi. Wskazuje, że intencja nowego rządu jest zbieżna z korzyściami finansowymi klinik aborcyjnych. - Rezygnacja każdej kobiety z usług takich placówek to strata finansowa dla tych instytucji, oscylująca między 500 a 3000 euro – dodała Velarde.

CZYTAJ DALEJ

Narodowy Marsz Życia 2020 już 22 marca

2020-01-24 10:48

[ TEMATY ]

marsz dla życia

narodowymarszzycia.pl

22 marca 2020 r. kolejny już raz ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia.

Prezentujemy informacje Organizatorów:

Będzie to centrum obchodów Narodowego Dnia Życia, który zgodnie z uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej „powinien być manifestacją solidarności społecznej, zachętą do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia oraz okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”.

Dlatego też nasz ogólnopolski Marsz ma być przede wszystkim radosną i pozytywną afirmacją życia człowieka od urodzenia do naturalnej śmierci. Będziemy jednak domagać się także poważnego traktowania spraw które są fundamentem życia narodowego i chrześcijańskiej cywilizacji życia.

Upomnimy się między innymi o przyjęcie przez Sejm obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, wypowiedzenie przez nasze państwo genderowej Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. Ubiegłoroczny Marsz, który zgromadził ponad 20 000 osób był przede wszystkim manifestacją solidarnych rodzin.

Jesteśmy przekonani, że będzie nas jeszcze więcej w tym szczególnym roku św. Jana Pawła II. Pamiętamy, że uchwała o ustanowieniu w Polsce państwowego święta – Narodowego Dnia Życia – była odpowiedzią Polskiego Parlamentu na apel i prośbę Jana Pawła II, zawartą w encyklice „Evangelium Vitae”, aby „corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia.

Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji: należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję