Reklama

W kilku zdaniach

31 stycznia. Rzeczpospolita ujawniła, że dyrektor PŻM w Szczecinie Paweł Brzezicki wraz z dziesięcioma innymi szefami firmy kupili tzw. złotą akcję, przez co Ministerstwo Skarbu nie będzie mogło sprywatyzować firmy. Jednym słowem, akcja zablokuje wszelkie działania resortu. Tym samym prysł mit uczciwego dyrektora przedsiębiorstwa, któremu zależy na dobru załogi.

1 lutego. Blisko 5 godzin 30-letni mężczyzna ze Szczecina przetrzymywał, grożąc nożem, ekspedientkę całodobowego sklepu monopolowego przy pl. Kościuszki. Napastnik domagał się spotkania ze swoją byłą dziewczyną. Policji po długich negocjacjach udało się ująć szaleńca.

2 lutego. W Szczecinie ruszył proces mężczyzny, który przed rokiem bestialsko zakatował swojego 4-miesięcznego synka. Na ławie oskarżonych zasiadła również matka dziecka - która zdaniem prokuratury - nękała dziecko na długo przed mordem. Obydwoje nie przyznają się do winy. Mężczyźnie grozi dożywocie, a kobiecie 5 lat więzienia.

3 lutego. 25 miedzianych monet chińskich znalazł mieszkaniec Świnoujścia, dokonując wykopu w pobliżu rzeki Świny na Warszowie. Monety pochodzą z I wieku naszej ery. Unikatowe znalezisko przekazano ekspertom z Muzeum Narodowego w Szczecinie.

4 lutego. Eurokorpus Północ Wschód będzie większy. Podczas wizyty w Szczecinie szefa resortu obrony zapowiedziano ulokowanie w korpusie również oficerów z krajów nadbałtyckich. Nie jest wykluczone, że sztab oficerski nowej instytucji przejmie w 2007 r. dowództwo nad siłami stabilizacyjnymi w Afganistanie.

5 lutego. Czterech kandydatów na jedno miejsce zgłosiło się do służby w zachodniopomorskiej policji. Przyszli funkcjonariusze, jak podkreślają oficerowie komendy, są solidnie wykształceni. Szczególnie potrzebni są do pracy w policji absolwenci informatyki, prawa i psychologii.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Niepokalanowie trwa wielka ekspiacja za grzechy przeciwko życiu

2020-01-23 16:54

[ TEMATY ]

życie

aborcja

Niepokalanów

ekspiacja

Ivan Kmit/Fotolia

Życie jest największym darem Boga. Szacuje się, że w Polsce po II wojnie światowej dokonano około 40 mln aborcji.

Życie jest największym darem Boga. Szacuje się, że w Polsce po II wojnie światowej dokonano około 40 mln aborcji. Wiele rodzin, w których była aborcja cierpi z tego powodu. Cierpią matki, ojcowie ich dzieci a nawet wnuki. Aborcja to ogromna rana zadana rodzinie, rana, która ciężko się goi. Tylko Bóg, który jest Miłością może nas uleczyć. On jest większy niż wszelkie zło.

Aborcja i inne grzechy przeciwko życiu, niosą za sobą ogromne spustoszenie w postaci rozbicia rodziny, nałogów, lęków, depresji i wielu innych tragedii życiowych.

Krew niewinnie zabitych dzieci, to współczesna krew Abla, która woła o pomstę do nieba. Msza św. jako uobecnienie ofiary Jezusa na Krzyżu, gładzi nasze grzechy.
Stając w pokorze przed Bogiem bijemy się w piersi za grzechy przez nas popełnione, za grzechy w naszych rodzinach, sąsiedztwie i całej ojczyźnie.

Od marca 2019 r. codziennie o godz. 7:00 w kaplicy św. Maksymiliana w Niepokalanowie sprawowana jest Msza św. w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu. Wierzymy, że miłość Boża, wyrażona w dobrowolnej śmierci Jezusa Chrystusa za grzechy całego świata, jest zdolna uwolnić nas od wszelkich konsekwencji popełnionych czynów i przywrócić nam wolność. Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie (Iz 53,5).

Każdy, niezależnie czy w rodzinie były przypadki aborcji czy nie, może się dołożyć do tych codziennych Mszy św., aby wynagrodzić za popełnione zło i tym sposobem wyprosić błogosławieństwo Boże dla swoich rodzin.

Więcej:

Zobacz także: Ekspjacja w Niepokalanowie
CZYTAJ DALEJ

Byśmy wszyscy stanowili jedno. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Gorzowie

2020-01-26 14:07

[ TEMATY ]

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Aleksandra Bedka

Nabożeństwo ekumeniczne w kaplicy katedralnej

W miniony piątek 24 stycznia br. zakończyliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Nabożeństwo podsumowujące odbyło się w gorzowskiej kaplicy katedralnej pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Kobusa, proboszcza tutejszej parafii, ks. Jarosława Szmajdy, proboszcza parafii prawosławnej w Gorzowie Wlkp. oraz ks. Tadeusza Kuźmickiego, ojca duchownego seminarium w Paradyżu i referenta ds. ekumenizmu w diecezji. Obecni byli także członkowie Kościoła ewangelicko-augsburskiego, którzy reprezentowali nieobecnego ks. bp Mirosława Wolę – pan Paweł Leszczyński ze współbratem. Podczas nabożeństwa zgromadzeni wierni mogli wysłuchać homilii wygłoszonej przez proboszcza Kościoła prawosławnego, który zachęcał do budowania jedności na wzór chrystusowy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję