Reklama

Aspekty diecezji

Jednym zdaniem

16 stycznia parafię pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze odwiedził o. Tomasz Pawlik - misjonarz franciszkański pracujący obecnie w Eliście (Rosja). Podczas wszystkich Mszy św. głosił słowo Boże, a popołudniu spotkał się z Kołem Przyjaciół Misji.

30 stycznia w kaplicy przy głogowskiej kolegiacie odbyło się comiesięczne spotkanie małżeństw niesakramentalnych. Spotkania te odbywają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Początek o godz. 16.00.

30 stycznia w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głogowie odbył się koncert chóru „Beati Cantores” oraz chóru parafii greckokatolickiej.

5 lutego w Centrum Wolontariatu w Zielonej Górze bp Adam Dyczkowski spotkał się ze stypendystami Diecezjalnego Funduszu Stypendialnego.

6 lutego w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie wystąpiła Eleni. Dochód z koncertu przeznaczony został na Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

8 lutego w świetlicy parafialnej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Kramsku odbyła się zabawa ostatkowa dla dzieci z licznymi konkursami.

Od 8 do 13 lutego w Młodzieżowym Centrum Formacji w Gubinie odbywał się kurs duchowości ucznia Chrystusa - „Umiłowany uczeń Jan”.

10 lutego w Nowym Kramsku odbyło się miesięczne, formacyjne zebranie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Głównym tematem spotkania była Eucharystia, na temat której referat przygotowała Prezes oddziału.

Zaproszenia

KSM zaprasza na wieczorowe kursy językowe w Zielonej Górze. W ramach kursów przewidziane są prelekcje oraz spotkania w grupach wiekowych o różnym stopniu zaawansowania. Bliższe informacje i zgłoszenia: Biuro KSM tel./fax (0-68) 320-72-96 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Animatorzy Ruchu Światło-Życie z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. zapraszają w środę 23 lutego na Nieszpory, które odbędą się po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym.

Gorzowski Klub Inteligencji Katolickiej serdecznie zaprasza 23 lutego o godz. 18.00 do sali im. Jana Pawła II przy ul. Obotryckiej na prelekcję Radosława Wróblewskiego pt. O teczkach... inaczej.

Instytut Edukacji Narodowej w Lublinie organizuje w Zielonej Górze kurs dla nauczycieli „Kultura języka w pracy nauczyciela”. Termin 9 i 23 kwietnia. Koszt - 90 zł. Zgłoszenia w Terenowym Biurze Radia Maryja przy konkatedrze pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze, tel.(0-68) 324-46-94.

Nowe Kramsko

20 stycznia w Nowym Kramsku odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe animowane przez Koło Przyjaciół Misji Oblackich wespół z Akcją Katolicką, Parafialnym Zespołem Caritas, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży i Radą Parafialną. Na uroczystość przybyli goście: dyrektor Prokury Misyjnej w Poznaniu - o. Franciszek Chrószcz, a także goście z zaprzyjaźnionej grupy misyjnej z Obry i Babimostu. Spotkanie rozpoczęła Eucharystia sprawowana przez Ojców Oblatów oraz ks. prob. Andrzeja Suchorskiego. W dalszej części spotkania grupa dzieci przedstawiła jasełka. Miłym akcentem regionalnym było wysłuchanie kolęd granych na koźle weselnym. Spotkanie obfitowało we wspólne kolędowanie i rozmowy o misjach. Zelatorka grupy Przyjaciół Misji Oblackich - Janina Cicha dziękuje wszystkim za zaangażowanie w organizację spotkania i wspólną modlitwę.

Słubice

W Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach 3 lutego po Mszy św. odbył się wykład w ramach nowo powstałego cyklu - Laboratorium Wiary. Adam Jakuszewicz poprowadził prelekcję, a następnie dyskusję na temat: Na czym polega wola Boża i jak odczytywać znaki czasu. Wzięli niej udział przede wszystkim studenci oraz słubicka młodzież. Duszpasterstwo akademickie „Parakletos” ze Słubic zorganizowało także 4 lutego koncert zespołu wokalnego „Con Sono”, który zaprezentował program Niespodzianka na ostatki. Zespół „Con Sono” powstał pięć lat temu. Tworzą go w dużej mierze dawni członkowie chóru kameralnego „Adoramus”. Muzyką cerkiewną, którą m.in. wykonują, zarazili ich Swietłana Doniec i Igor Łysenko, absolwenci kijowskiego konserwatorium, którzy na początku lat 90. osiedlili się w Słubicach.

Reklama

Zielona Góra

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Zielonej Górze, wspólnie z Ruchem Apostolatu Emigracyjnego, zorganizowało kolejny już raz akcję charytatywną na rzecz najuboższych Polaków zamieszkałych na Wschodzie. Zbiórka produktów żywnościowych odbyła się w dniach 7 i 9 lutego w lokalu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Zielonej Górze.

Warsztaty

Miejskie Przedszkole nr 9 (ul. Partyzantów 22, Zielona Góra) oraz Ośrodek Formacyjno-Szkoleniowy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zapraszają na warsztaty taneczne „Proste tańce integracyjne w pracy z grupą”, prowadzone przez Zbigniewa Żołądziejewskiego. Zajęcia skierowane są do wychowawców, katechetów, nauczycieli zajęć pozalekcyjnych i przedszkoli oraz wychowania fizycznego, harcerzy, instruktorów tańca, animatorów kultury. Są to proste formy taneczne, które ożywiają grupę i integrują z nią te osoby, które są nieśmiałe i niepewnie się czują. Pomagają w nawiązywaniu kontaktu z innymi. Program zajęć obejmuje 12 godz. dydaktycznych. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu warsztatów oraz niezbędne do dalszej pracy materiały (skrypt z opisem tańców i płytę CD z nagraniami). Zapisy do 21 lutego prowadzi sekretariat przedszkola w godz. od 8.00 do 14.00. Zgłoszenia także telefonicznie pod numerem: (0-68) 453-89-97. Koszt - 35 zł od osoby.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oświadczenie ws. wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim

2020-06-01 15:24

BP KEP

Prezentujemy treść oświadczenia ws. wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim.

W odpowiedzi na pytania kierowane do redakcji „Niedzieli” w sprawie wywiadu, który przeprowadziłam z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, oświadczam, że publikacja, która ukazała się na stronie internetowej edycji wrocławskiej, została zamieszczona bez wiedzy Redaktora Naczelnego Tygodnika „Niedziela”.
Agnieszka Bugała

Wywiad Agnieszki Bugały z ks. Tadeuszem Isakowiczem–Zaleskim

CZYTAJ DALEJ

Prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska wybrana na funkcję rektora UJD

2020-06-03 20:00

[ TEMATY ]

Częstochowa

UJD

Anna Wypych‑Gawrońska

Biuro Promocji UJD

Dotychczasowa rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska została wybrana ponowie na funkcję rektora tej uczelni, na kolejną kadencję w latach 2020-2024 (pierwsza kadencja upływa w okresie 2016-2020).

Jak poinformował „Niedzielę” Marek Makowski z Biura Promocji Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie wyboru dokonała społeczność uniwersytetu. 3 czerwca o wyborze prof. dr hab. Anny Wypych-Gawrońskiej zdecydowało Uczelniane Kolegium Elektorów (grono 113 Elektorów).

Prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska reprezentuje dziedzinę nauk humanistycznych, dyscyplinę literaturoznawstwo. Doktoryzowała się i habilitowała na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tytuł profesora nauk humanistycznych otrzymała w 2018 r. Specjalizuje się w historii teatru i dramatu. Prowadzi badania interdyscyplinarne z zakresu nauk o literaturze, nauk o kulturze i nauk o sztuce. Zrealizowała trzy projekty naukowe finansowane w drodze konkursowej, dwa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego („Literatura w operze. Adaptacje dramatyczno-muzyczne utworów literackich w Polsce do roku 1918” - projekt w ramach dyscypliny nauk o literaturze oraz „Warszawski teatr operowy i operetkowy w latach 1880-1915” - projekt w ramach dyscypliny nauk o sztuce) oraz jeden Narodowego Centrum Nauki („Muzyka w polskim teatrze dramatycznym do 1918 roku” - projekt w zakresie teatrologii i sztuk performatywnych). Jest członkiem kilku towarzystw naukowych. Prowadzi współpracę z polskimi i zagranicznymi instytucjami nauki i kultury. Jest autorką monografii, redaktorką prac wieloautorskich oraz autorką publikacji w monografiach i artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych, a także biogramów w Polskim Słowniku Biograficznym. Brała udział w kilkudziesięciu konferencjach naukowych w Polsce i za granicą. Za książkę „Lwowski teatr operowy i operetkowy w latach 1872-1918” otrzymała nagrodę „Teatralna Książka Roku 1999” przyznaną przez Sekcję Krytyków Teatralnych Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. W 2006 objęła funkcję zastępcy dyrektora ds. nauki Instytutu Filologii Polskiej, w kadencji 2008-2012 była prodziekanem ds. nauki Wydziału Filologiczno-Historycznego, w kadencji 2012-2016 była prorektorem ds. rozwoju, a w 2016 została rektorem Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie - od 2018 roku Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję