Reklama

Powidz

Rok pracy Stowarzyszenia "Gotów"

7 października br. w domu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Powidzu odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Sportowego "Gotów" i przedstawicieli zarządów diecezjalnych KSM z Polski. Celem konferencji było podsumowanie działalności sportowej Stowarzyszenia w ciągu ostatniego roku.

Stowarzyszenie to powstało wiosną 2000 r. Jego założyciele to w dużej mierze członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i stąd wzięła się ścisła współpraca "Gotów" z KSM. Dotychczas w skład Zarządu Stowarzyszenia wchodzili: przewodniczący Leszek Bodus - obecny przewodniczący Krajowej Rady KSM i były prezes Zarządu Diecezjalnego KSM naszej diecezji; zastępca przewodniczącego Jarosław Kocik - były prezes Zarządu KSM Archidiecezji Poznańskiej oraz zastępca przewodniczącego Jolanta Sobańska - obecny zastępca prezesa Zarządu KSMAP. Podczas walnego zebrania członków, 6 października, także w Powidzu z funkcji zrezygnowała Jolanta Sobańska, jej następcą został Tomasz Artymowicz.

Stowarzyszenie zajmuje się organizacją imprez sportowych, które można podzielić na integracyjne i powszechne. Z tych pierwszych w naszej diecezji odbyły się: Turniej Rodzin - Popowo Kościelne; Turniej Sportowo-Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka - Popowo Kościelne-Rogoźno.

W dniach 5-6 października w Zespole Szkół w Powidzu odbył się Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego. Wzięła w nim udział młodzież niepełnosprawna z powiatu obornickiego i szkoły specjalnej z Tucholi oraz dzieci i młodzież ze Szkół w Powidzu i Witkowie, harcerze ze Słupcy i drużyna młodzieżowa OSP w Witkowie. Z imprez sportu powszechnego na uwagę zasługuje Liga Piłki Nożnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej, której organizacją kierował diecezjalny duszpasterz ds. sportu - ks. Mirosław Gogolik i Rodzinne Regaty Żeglarskie w Powidzu.

Podczas konferencji podsumowującej wręczono wyróżnienia Zarządom KSM za najlepiej przygotowany i rozliczony projekt imprezy sportowej. Wśród nich znalazły się zarządy z Gniezna, Krakowa, Łodzi, Pelplina, Radomia i Siedlec. Działalność Stowarzyszenia "Gotów" jest dofinansowywana przez Urząd Kultury Fizycznej i Sportu w Warszawie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat gliwickiej Kurii nt. Marcina Zielińskiego

2020-01-21 18:43

[ TEMATY ]

Odnowa w Duchu Świętym

charyzmatycy

Tomasz Rozmus

Kuria w Gliwicach wydała oświadczenie, w którym wyjaśnia dlaczego Biskup Gliwicki podjął decyzję o zmianie prelegenta spotkania modlitewnego zaplanowanego na 23 stycznia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Gliwicach, które miał poprowadzić znany charyzmatyk Marcin Zieliński.

Prezentujemy treść komunikatu Kurii:

Mając na uwadze komunikat Kurii Diecezjalnej w Łowiczu z dnia 8 lutego 2019 roku oraz fakt, że niektóre wątki nauczania pana Marcina Zielińskiego budzą wątpliwości natury teologicznej, Biskup Gliwicki podjął decyzję o zmianie prelegenta w ramach spotkania zaplanowanego w Gliwicach w dniu 23 stycznia 2020 roku.

Ks. Sebastian Wiśniewski, Kanclerz Kurii

CZYTAJ DALEJ

Narodowy Marsz Życia 2020 już 22 marca

2020-01-24 10:48

[ TEMATY ]

marsz dla życia

narodowymarszzycia.pl

22 marca 2020 r. kolejny już raz ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia.

Prezentujemy informacje Organizatorów:

Będzie to centrum obchodów Narodowego Dnia Życia, który zgodnie z uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej „powinien być manifestacją solidarności społecznej, zachętą do wszelkich działań służących wsparciu i ochronie życia oraz okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”.

Dlatego też nasz ogólnopolski Marsz ma być przede wszystkim radosną i pozytywną afirmacją życia człowieka od urodzenia do naturalnej śmierci. Będziemy jednak domagać się także poważnego traktowania spraw które są fundamentem życia narodowego i chrześcijańskiej cywilizacji życia.

Upomnimy się między innymi o przyjęcie przez Sejm obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”, wypowiedzenie przez nasze państwo genderowej Konwencji Stambulskiej i zaproponowania Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. Ubiegłoroczny Marsz, który zgromadził ponad 20 000 osób był przede wszystkim manifestacją solidarnych rodzin.

Jesteśmy przekonani, że będzie nas jeszcze więcej w tym szczególnym roku św. Jana Pawła II. Pamiętamy, że uchwała o ustanowieniu w Polsce państwowego święta – Narodowego Dnia Życia – była odpowiedzią Polskiego Parlamentu na apel i prośbę Jana Pawła II, zawartą w encyklice „Evangelium Vitae”, aby „corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia.

Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji: należy zwłaszcza ukazywać, jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję