Reklama

Chociszewo

Pomagamy powodzianom

14 października zakończył się Tydzień Miłosierdzia poświęcony w tym roku roli i zadaniom wolontariatu. Uświadomiliśmy sobie, że zadanie niesienia pomocy potrzebującym jest naszym obowiązkiem wynikającym z przykazania miłości Boga i bliźniego. W to dzieło niesienia pomocy włączyli się aktywnie mieszkańcy parafii pw. Narodzenia Jana Chrzciciela w Chociszewie, do której należą także wioski Rogoziniec i Lutol Suchy. Kataklizm powodzi, który nawiedził część naszego kraju, wyzwolił u wielu ludzi pragnienie niesienia pomocy.

Nasza parafia licząca 1400 mieszkańców włączyła się w akcję zbierania ofiar pieniężnych, prowadzoną przez Caritas naszej diecezji. Dodatkowo zorganizowaliśmy akcję "Parafia - parafii", w ramach której opieką objęliśmy parafię w Rożnowie w diecezji tarnowskiej. Zostały zorganizowane zbiórki zboża i ziemniaków. W czasie pierwszej zbiórki przeprowadzonej 9 sierpnia zebrano 20 ton zboża, które 13 sierpnia dostarczono do Rożnowa. Drugą zbiórkę, głównie ziemniaków, zorganizowano 17 października. Zebrano wówczas 15 ton płodów rolnych. Szacuje się, że w obydwu zbiórkach zebrano dary na kwotę 16 tys. zł. Do tej akcji pomocy powodzianom włączyli się prawie wszyscy parafianie. Kto nie miał swojego zboża czy ziemniaków, kupował u sąsiadów, tak aby pomóc potrzebującym.

Pragnę podziękować wszystkim swoim parafianom za zaangażowanie się w to piękne dzieło, które jest wyrazem ludzkiej solidarności. Dziękuję szczególnie firmie przewozowej p. Blaska z Międzyrzecza za bezpłatne przewiezienie darów oraz strażakom z naszych wiosek za przeprowadzenie zbiórki i zwiezienie darów. Wszystkim za wszystko staropolskie "Bóg zapłać".

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: Franciszek podziękował kard. Müllerowi

2020-02-16 12:03

[ TEMATY ]

synod

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty w krótkim odręcznym liście podziękował byłemu prefektowi Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhardowi Ludwigowi Müllerowi za jego artykuł na temat najnowszej adhortacji apostolskiej, "Querida Amazonia" – donosi na łamach dziennika Corriere della Sera Massimo Franco.

Jak pisze włoski dziennikarz, list Ojca Świętego nosi datę 12 lutego i został odręcznie napisany po hiszpańsku. Franciszek dziękuje także za przekazaną mu książkę niemieckiego purpurata „Papież, misja i obowiązek”. Obszerny komentarz kard. Müllera do adhortacji apostolskiej, "Querida Amazonia"ukazał się na łamach amerykańskiego portalu National Catholic Register, a rozmowę z nim na ten temat opublikował także niemieckojęzyczny portal kath.net. Omówienie tej wypowiedzi KAI przedstawiła w swoim serwisie z 13 lutego b.r.

CZYTAJ DALEJ

Nocna przygoda

2020-02-17 15:18

[ TEMATY ]

dzieci

Dolina Miłosierdzia

Paweł Depta

Co robi się w nocy w parafii? Okazuje się, że można bardzo ciekawie spędzić czas wśród rówieśników. Członkowie Fundacji ufam Tobie w piątek 14 lutego już po raz kolejny zorganizowali w częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia tzw. noc w parafii. Tym razem towarzyszyło jej hasło: „Nocna przygoda”.

Uczestnicy spotkania, czyli przede wszystkim uczniowie kl.4-6, tuż po godz. 20, zaopatrzeni w czołówki na głowie i mapy w ręku wyruszyli na poszukiwanie skarbu. Okazało się, że z pozoru niełatwe zadanie dało się zrealizować tylko dzięki pełnej współpracy poszczególnych osób. A nagroda była cenna, gdyż na mecie czekały tort i pizza. Jednak to jeszcze nie był koniec atrakcji. Wszyscy wzmocnieni fizycznie mieli sporo sił, by prawie bez końca oglądać filmy i rozmawiać z koleżankami i kolegami. Ostatecznie jedni dopiero zasypiali, a inni już się budzili. No ale cóż, w sobotni poranek, tuż po godz. 8 przyszli rodzice i trzeba było pójść do domów.

Jednak mimo smutku, że czas tak szybko minął, wszyscy z nadzieją czekają na kolejną „nockę w parafii”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję