Reklama

Serwis kościelny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zamość

Diecezjalny etap 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla młodzieży szkół średnich odbył się 15 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Zamoyskiego i Czytelni Prasy Katolickiej w Zamościu.
Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się 43 osoby z 20 szkół z terenu diecezji. Finał ogólnopolski przewidywany jest na czerwiec. Tegoroczny konkurs dotyczył Ewangelii Synoptycznych i Dziejów Apostolskich. Organizatorem konkursu jest Zespół Młodych Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Hrubieszów

Od 13 do 14 kwietnia Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Hrubieszowie zorganizowało Konkurs Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II - etap rejonowy dla województw lubelskiego i podkarpackiego.
W inauguracji konkursu uczestniczył bp Jan Śrutwa. Wcześniej, w kościele pw. św. Mikołaja Ksiądz Biskup odprawił Mszę św. dla uczestników konkursu.
Prezentacje odbywały się w Hrubieszowskim Domu Kultury i Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II. Dla uczestników konkursu z koncertami wystąpili: zespół „Nicolaus” i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Młodzież z Gimnazjum nr 3 przygotowała wieczornicę poświęconą pamięci Papieża Jana Pawła II.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

24 kwietnia bp Mariusz Leszczyński przeprowadził wizytację kanoniczną parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ksiądz Biskup udzielił też młodzieży sakramentu bierzmowania.

Dołhobyczów

Reklama

25 kwietnia bp Mariusz Leszczyński udzielił sakramentu bierzmowania gimnazjalistom z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Biłgoraj

Ty, który przenikasz - wskaż! On wskaże... - tak zatytułowano montaż poetycko-muzyczny, który w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II zaprezentowało Koło Przyjaciół Biblioteki przy Gimnazjum nr 2 w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się 14 kwietnia.

Wywłoczka

Z udziałem bp. Jana Śrutwy 21 kwietnia odbyły się obchody 100. rocznicy urodzin Marii i Jana Pacześnych - patronów miejscowej Szkoły Podstawowej. Rocznicowe obchody były połączone z otwarciem nowej sali gimnastycznej.
Mszę św. w intencji społeczności szkolnej celebrował bp Jan Śrutwa.

Tomaszów Lubelski

Lekcja polskiej historii najnowszej - pod takim tytułem zorganizowano kolejne spotkanie z cyklu Wieczorów prowincjonalnych. W spotkaniu, które odbyło się 17 kwietnia w Tomaszowskim Domu Kultury, uczestniczyli: Tadeusz Wolczyk, autor książki Tarnoszyn w ogniu i Maria Lizut, świadek napaści oddziału UPA na Tarnoszyn w 1944 r.

Kalinowice

24 kwietnia bp Jan Śrutwa poświęcił plac pod budowę kościoła. Nowa parafia powstanie z części parafii pw. Świętego Krzyża w Zamościu i parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Łabuniach.

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dewastacja kapliczki w Kielcach. To nie pierwszy taki przypadek w ostatnim czasie

2026-01-19 14:26

[ TEMATY ]

skandal

Kielce

dewastacja kapliczki

piła mechaniczna

Diecezja Kielecka

Dewastacja kapliczki w Kielcach

Dewastacja kapliczki w Kielcach

Bulwersujące sceny w Kielcach. Nieznani sprawcy zdewastowali kapliczkę Matki Bożej. Drewniany obiekt został najprawdopodobniej ścięty piłą mechaniczną.

Jak informuje ks. Łukasz Zygmunt, rzecznik diecezji kieleckiej w wypowiedzi dla Radia eM Kielce, o sprawie w poniedziałek, 19 stycznia zaalarmował proboszcza parafii bł. Wincentego Kadłubka w Domaszowicach, jeden z mieszkańców.
CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: każdy w swoim życiu musi bronić krzyża

2026-01-18 21:48

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Abp Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski

- Zmaganie o krzyż ciągle trwa i dotyka każdego pokolenia. Każdy w swoim życiu - mniej lub bardziej otwarcie - musi bronić krzyża - w swoim sercu, w swoim najbliższym otoczeniu, także w przestrzeni publicznej -w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej mówił abp Marek Jędraszewski.

Na początku Eucharystii o. Cyprian Moryc OFM, kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej przywitał abp. Marka Jędraszewskiego i wszystkich zgromadzonych. - Bardzo się cieszymy. Dziękujemy na przyjaźń, za obecność - podkreślił gospodarz Polskiej Jerozolimy. Arcybiskup modlił się w intencji Misterium Kalwaryjskiego, do którego przygotowania rozpoczynają się dzisiaj. Przy tej okazji kustosz powitał też wszystkich twórców - aktorów, reżyserów i koordynatorów. - Modlimy się, aby Pan Jezus nam błogosławił w tym ważnym wydarzeniu - mówił o. Moryc.
CZYTAJ DALEJ

Korea Południowa: powstał chór i orkiestra ŚDM

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) 2027 w Seulu, stolicy Korei Południowej nabierają tempa. W sobotę wieczorem w kaplicy katedry Myeongdong podczas uroczystej Mszy św. oficjalnie powołano do życia chór i orkiestrę ŚDM, które mają w przyszłości pełnić rolę „muzycznego ministerstwa”, jednocząc w modlitwie pielgrzymów z całego świata.

Arcybiskup Seulu Peter Chung przewodniczył uroczystości wraz z księżmi z komitetu organizacyjnego. W kazaniu powitał nowo wybranych członków, którzy przybyli z całego kraju - od stolicy po południową wyspę Czedżu (Jeju). Wiek muzyków waha się od nastolatków do młodych dorosłych w wieku około trzydziestu lat.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję