Reklama

Wydarzy się

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Za Papieża

W intencji zmarłego Ojca Świętego Jana Pawła II, 15 maja w Sanktuarium Ludzi Gór na Groniu Jana Pawła II odprawiona zostanie Msza św. o godz. 12.00.
Eucharystię celebrować będzie ks. dr Jerzy Pawlik, przedstawiciel Episkopatu Polski ds. turystyki.
Najkrótsza droga do Sanktuarium wiedzie szlakiem czarnym z przysiółka Rzyki-Jagódki. Czas przejścia to 1 godzina. Nieco dłużej trzeba iść z Ponikwi szlakiem niebieskim. Zajmuje to 1,5 godziny.

mr

O Bogu słowem i muzyką

„Otwórz drzwi Jezusowi”, to hasło 4. już Tygodnia z Ewangelią, który w dn. 7-14 maja trwać będzie w Bielsku-Białej. Podobnie jak w ubiegłych latach organizatorzy oprócz cyklu wykładów, tym razem poświęconym magii, satanizmowi i religiom Wschodu, zadbali także o odpowiednią oprawę artystyczną. Wśród muzyków występujących w ramach Tygodnia będzie można zobaczyć Magdę Anioł, zespoły: „2 Tm 2,3”, „Anti Babylon System”, „Aslan”, „Full Power Spirit”. „Wstęp na wszystkie koncerty i prelekcje jest bezpłatny. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu się władz Bielska-Białej oraz Biskupa Ordynariusza” - mówi Franciszek Kopczak, jeden z organizatorów Tygodnia. „Zaproszeni goście, prelegenci oraz muzycy doskonale zdają sobie sprawę, że ich celem jest głoszenie przez 8 dni Ewangelii. Najczęściej o ich łączności z Bogiem usłyszymy ze świadectw, które będą nieodłącznym elementem wykonywanych koncertów. Całość jest tak skonstruowana, by Dobra Nowina stale docierała do młodych ludzi, z myślą o których Tydzień jest realizowany. Liczymy, że formuła Tygodnia przyciągnie także osoby odkrywające dopiero swoją wiarę. Mamy nadzieję, że słowa o doświadczaniu obecności Chrystusa na co dzień pomogą zagubionym odnaleźć właściwą drogę” - twierdzi F. Kopczak.

mr

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV na zakończenie konsystorza: dialog będzie kontynuowany

2026-01-10 17:11

[ TEMATY ]

kardynałowie

konsystorz

Vatican Media

Nie możemy zamykać oczu ani serca - tak o kryzysie spowodowanym wykorzystywaniem w Kościele powiedział Papież na zakończenie nadzwyczajnego konsystorza kardynałów. Wskazał w tym kontekście na potrzebę słuchania, mówiąc o tym, jak jedna z osób skrzywdzonych dzieliła się swoim bolesnym doświadczeniem, kiedy żaden biskup nie chciał jej wysłuchać. Ojciec Święty zapowiedział plany dalszych spotkań purpuratów.

„To nadzieja, której doświadczyliśmy podczas zakończonego właśnie Jubileuszu. To prawdziwe przesłanie, które chcemy dać światu: zamknęliśmy Drzwi Święte, ale pamiętajmy: drzwi Chrystusa i Jego miłości zawsze pozostają otwarte!” - wskazał Ojciec Święty.
CZYTAJ DALEJ

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w Ghanie

[ TEMATY ]

nominacja

dyplomacja

diecezja kielecka

kolegium.opoka.org

Ks. prałat dr Henryk Jagodziński – prezbiter diecezji kieleckiej, pochodzący z parafii w Małogoszczu, został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka, nuncjuszem apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. Komunikat Stolicy Apostolskiej ogłoszono 3 maja 2020 r.

Ks. Henryk Mieczysław Jagodziński urodził się 1 stycznia 1969 roku w Małogoszczu k. Kielc. Święcenia prezbiteratu przyjął 3 czerwca 1995 roku z rąk bp. Kazimierza Ryczana. Po dwuletniej pracy jako wikariusz w Busku – Zdroju, od 1997 r. przebywał w Rzymie, gdzie studiował prawo kanoniczne na uniwersytecie Santa Croce, zakończone doktoratem oraz w Szkole Dyplomacji Watykańskiej. Jest doktorem prawa kanonicznego.
CZYTAJ DALEJ

Kolędnicy Misyjni z wizytą u nuncjusza apostolskiego

2026-01-11 18:27

[ TEMATY ]

kolędnicy misyjni

Nuncjusz Apostolski

Vatican Media

8 stycznia br. grupa Kolędników Misyjnych Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci odwiedziła nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Antonia Guida Filipazziego. Do nuncjatury w Warszawie przybyły dzieci z ogniska misyjnego PDMD w Lipcach Reymontowskich (diec. łowicka).

Witając kolędników, nuncjusz apostolski podkreślił, że nuncjatura jest „domem Ojca Świętego w Polsce”. Wyraził radość z wizyty dzieci oraz wdzięczność za kolędowanie poświęcone Sri Lance. Z uznaniem odniósł się również do tradycyjnych strojów łowickich, które przypomniały mu procesję Bożego Ciała w Łowiczu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję