Reklama

Klerycy u stóp Matki Bożej

Niedziela łódzka 19/2005

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Odbywający się każdego roku tydzień modlitw o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne jest wezwaniem do wzajemnej jedności i modlitwy. Wyjątkową ku temu okazją był Drugi Ogólnopolski Zjazd Wyższych Seminariów Duchownych, zarówno diecezjalnych, jak i zakonnych, na Jasnej Górze, który odbył się 21 kwietnia br. Licznie przybyli klerycy z całej Polski zgromadzili się najpierw przed bazyliką katedralną w Częstochowie, skąd wyruszyli w procesji z Najświętszym Sakramentem na jasnogórskie wały. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli alumni łódzkiego WSD, wraz z Księdzem Rektorem i przełożonymi, modlili się z nami Księża Biskupi, z abp. Józefem Michalikiem - Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski na czele. Ksiądz Arcybiskup przewodniczył Eucharystii na wałach jasnogórskich oraz wygłosił kazanie, w którym zwrócił uwagę na wymagania, z jakimi wiąże się dar powołania. „Kapłaństwa trzeba się lękać” - powiedział Ksiądz Arcybiskup, zaznaczając, że nie można sobie go wyobrazić bez ofiary i poświęcenia. Droga, na której każdy z nas stanął, nie jest łatwa. Nie chodzi jednak o jak najwygodniejsze ułożenie sobie życia, tak w życiu kleryckim jak i kapłańskim, ale o umiejętność stawiania sobie wymagań i rzetelnego ich wypełniania.
Zadowolenie, jakie towarzyszyło Księdzu Arcybiskupowi patrzącemu na tak licznie zebranych kleryków, było również wyrazem wielkiej nadziei, pokładanej w każdym z nas przez moderatorów i bliskie nam osoby. Ta nadzieja jest tak naprawdę wielkim zobowiązaniem i zadaniem dla nas - powołanych do pójścia drogą Chrystusowego kapłaństwa.
Po zakończonej Mszy św. zebrani mogli uczestniczyć w spotkaniu o tematyce eucharystycznej, prowadzonym przez licznie przybyłych Księży Biskupów. Wspólne spotkanie zakończyły Nieszpory, odśpiewane przed Obrazem Pani Jasnogórskiej.
Bogactwo przebywania z sobą, a nade wszystko wspólna modlitwa, umocniły nas. Pośród setek młodych ludzi, których Pan wezwał po imieniu, czuliśmy, jak ogromne zaplecze i siły twórcze posiada Kościół w Polsce. Z pewnością każdy z nas czeka już na następne takie spotkanie, aby ubogacać się wzajemnie świadectwem wiary i powołania, które jest łaską.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV powrócił do Watykanu

2026-07-28 08:00

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

W poniedziałek 27 lipca wieczorem po zakończeniu letniego wypoczynku w Castel Gandolfo Papież powrócił do Watykanu. Jak informuje Vatican News, o godz. 20.34 wyjechał samochodem, a przed odjazdem pobłogosławił kilkoro dzieci, które wraz z rodzicami czekały, by się z nim pożegnać. Ojciec Święty przebywał w Castel Gandolfo od 5 lipca.

Leonowi XIV wyjeżdżającemu z Castel Gandolfo towarzyszyły oklaski i okrzyki „Niech żyje Papież!”. Ojciec Święty pozdrowił zgromadzonych, którzy czekali na niego, a przez okno samochodu, w którym podróżował i który na chwilę się zatrzymał, pobłogosławił kilkoro dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Włochy: Rekordowo niska liczba dzieci urodzonych w zeszłym roku

2026-07-28 16:20

[ TEMATY ]

demografia

Włochy

dzietność

Adobe Stock

Najniższa od zakończenia drugiej wojny światowej liczba dzieci urodziła się w 2025 roku we Włoszech: 355 tysięcy- podano w ogłoszonym we wtorek raporcie krajowej Fundacji na rzecz Dzietności. To, jak podkreślono, nowy historyczny rekord potwierdzający skalę kryzysu demograficznego w kraju.

Współczynnik dzietności spadł do poziomu 1,14 dziecka na kobietę- odnotowano w raporcie „Dzietność 2026: Chcieć czy móc”, opracowanym we współpracy z włoskim odpowiednikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych- INPS.
CZYTAJ DALEJ

Kolejna tragedia w Nigerii, co najmniej 30 ofiar śmiertelnych

2026-07-28 16:17

[ TEMATY ]

terroryzm

Nigeria

Vatican Media

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do zbrojnego ataku na społeczność Naridon w północno-środkowej części Nigerii. Wśród ofiar znalazło się również 8 dzieci. Mieszkańcy skarżą się na opóźnienia w udzielaniu pomocy oraz brak sił bezpieczeństwa, podczas gdy spirala przemocy, która od lat dotyka rozległe obszary tego afrykańskiego kraju, nadal się nasila.

Nowa tragedia wstrząsa Nigerią, której mieszkańcy nadal doświadczają przemocy. Co najmniej 30 osób, w tym 8 dzieci, zginęło w nocy z niedzieli na poniedziałek podczas zbrojnego ataku na wioskę Naridon, położoną w okręgu administracyjnym Kauru, w stanie Kaduna, w środkowo-północnej części kraju. Kilka innych osób zostało rannych, niektóre znajdują się w stanie krytycznym, a dziesiątki domów i sklepów zostało podpalonych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję