Reklama

Nisko

Na placu budowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na terenie parafii Matki Bożej Fatimskiej trwają prace porządkowe przed rozpoczęciem budowy nowej świątyni. Obecnie do pomocy przychodzi coraz więcej parafian, odpowiadając w ten sposób na apel proboszcza ks. Stanisława Misiaka. Wykorzystują oni swój wolny czas i dobrą pogodę, aby wspólnymi siłami podjąć wielkie wyzwanie.
Na placu budowy wytworzyła się wspaniała atmosfera solidarności i współpracy: parafianie znający się często jedynie z widzenia, mają tutaj sposobność do bliższego poznania się, porozmawiania z sobą w chwilach odpoczynku. Nie brakuje też i tych, którzy z racji wieku, choroby nie mogą pozwolić sobie na cięższe prace fizyczne, ale życzliwym słowem, radą dopingują pracujących. Przynoszą reklamówki owoców, wodę do picia. W grupie tych, którzy przychodzą do pracy, nie brakuje młodzieży szkolnej: wśród nich są ministranci. Ich poświęcenie i dokładność w drobnych pracach wprawiają wszystkich w podziw. Widok grupy młodych, z roboczymi rękawicami na dłoniach, wywołuje uśmiech i czasami wzruszenie starszych osób. Po zakończonych pracach młodzież pozostaje pod opieką księży wikariuszy tutejszej parafii, którzy dla nich prowadzą zajęcia sportowe, piesze wycieczki po okolicy i zabawy w miejskim parku. Młodzież pamiętała o kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego - wyrazem tego było wyjście do Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” i obejrzenie wystawy poświęconej walce narodu polskiego o niepodległość kraju.
Wspólne uczenie się bycia razem znaczy na pewno więcej niż lody, sponsorowane przez Księdza Proboszcza czy pieczona na grillu kiełbasa, po zakończeniu dnia na budowie. Cieszy zapał młodzieży, raduje entuzjazm dorosłych parafian, zatroskanych o powstanie nowej świątyni - należy ufać, że to nie jest tylko chwilowe.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Litania do św. Maksymiliana Marii Kolbego

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

litania

Archiwum Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
CZYTAJ DALEJ

Jak rozmawiać o wierze z dorosłymi dziećmi, które przestały chodzić do Kościoła?

2026-08-07 21:15

[ TEMATY ]

Kościół

dziecko

rodzice

UPJPII

Adobe Stock

Są zdania, które w rodzinie bolą bardziej niż kłótnia o pieniądze, wybór studiów czy decyzja o wyjeździe za granicę: nie chodzę już do kościoła”, „nie wierzę tak jak wy”, „Kościół mnie nie przekonuje”, „nie chcę o tym rozmawiać”….

Dla wierzących rodziców takie słowa nie są jedynie informacją o zmianie poglądów, ale dotykają one samego rdzenia religijnego życia: chrztu, modlitwy przy łóżku dziecka, pierwszej komunii, rodzinnych świat, niedzielnej eucharystii, pacierza, krzyża na ścianie czy też w końcu nadziei zbawienia.
CZYTAJ DALEJ

Ogromne zainteresowanie papieską Mszą św. w Paryżu. W jeden dzień 200 tys. zgłoszeń

2026-08-11 13:22

[ TEMATY ]

Paryż

ogromne

zainteresowanie

papieską

Mszą św.

200 tys. zgłoszeń

PAP

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Ponad 200 tys. osób zgłosiło się w ciągu kilku godzin na Mszę św. z papieżem Leonem XIV, która odbędzie się 26 września na Polach Elizejskich w Paryżu. W tym samym czasie wyczerpano limit 80 tys. miejsc na czuwanie młodzieżowe z udziałem Ojca Świętego, zaplanowane dzień wcześniej na Stade de France.

Rejestracja na oba wydarzenia rozpoczęła się 10 sierpnia w południe na specjalnym portalu uruchomionym przez archidiecezję paryską. Już po ośmiu godzinach organizatorzy poinformowali o wyczerpaniu miejsc na czuwanie. Utworzono listę rezerwową, na którą mogą trafić osoby, dla których zwolnią się miejsca w związku z rezygnacjami lub usunięciem podwójnych zgłoszeń.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję