Reklama

Nasze poświęcenie ma sens...

Niedziela w Chicago 7/2006

Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia!

Szatan, diabeł, demon, zły duch, duch nieczysty - to słowa, które wydają się być przestarzałe, wstydliwe, co więcej - coraz bardziej unika się tych słów we współczesnym świecie, a nawet niektórzy nie używają tych wyrażeń w Kościele, nie mówią o nich w imię tak zwanego nowoczesnego nauczania, bo mówienie o szatanie i jego istnieniu stresuje, budzi niepotrzebne wyrzuty, może to było dobre, ale dla ludzi średniowiecza. Dużo racji miał C. S. Lewis pisząc w iście angielskim humorze, że osiągnięciem szatana w XX w. było wmówienie ludziom, że go nie ma.
(...) Człowiek w stanie opętania, uwikłania w grzech nie chce mieć nic wspólnego z Jezusem. Świadczy o tym dramatyczny krzyk człowieka opętanego z dzisiejszej Ewangelii: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku?”. Ten krzyk jest wyrazem agresji i nienawiści do tego wszystkiego, co przynosi Jezus i Jego nauczanie. Bowiem szatanowi zależy, aby człowiek był poza Bogiem i poza Jego świętością. A wtedy łatwo takiego człowieka pokonać, przyciągnąć na swoją stronę. Czyż nie jest zasługą szatana i jego zwycięstwem we współczesnym świecie ten ogromny krzyk jaki czynią: przemoc, pieniądz, reklama, polityka, seks, sensacja? Chce się w ten sposób zakrzyczeć ludzkie sumienia, aby nie były wrażliwe na zło.
Wszystko to czyni się w imię rzekomej wolności, aby człowiek sam pozostał poza Bogiem, poza Jego nauką, co w konsekwencji prowadzi do zniewolenia.
Siostry i Bracia! Każdy z nas, na skutek grzechu pierworodnego, w jakimś stopniu wciągnięty jest w dramat walki ze złem, (...) ale musimy być świadomi, że od chwili Chrztu świętego w tej walce z grzechem nie jesteśmy pozostawieni sami, jest z nami Chrystus, Który pokonał szatana i jest od niego mocniejszy. Równocześnie potrzeba radykalnego, zdecydowanego nastawienia się na pogłębianie naszego życia duchowego poprzez karmienie się tym co dobre, tymi wartościami, których naucza nas, i które przekazuje nam Kościół. I tutaj wielką rolę odgrywają katolickie mass media, wśród których tak ważne zadanie spełnia Katolicki Tygodnik Niedziela z chicagowskim dodatkiem. Pomaga ona współczesnym katolikom odnajdować i ukazywać ten wzór jakim powinien być dla każdego z nas Jezus ze swoim nauczaniem. Wykorzystując współczesne środki ewangelizacji gazeta ta przypomina o tym oraz ukazuje prawdziwą naukę Kościoła, która jest oparta na Ewangelii i oficjalnym nauczaniu Kościoła.
Dlatego chciałem w tym miejscu podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pisma tutaj, szczególnie ks. Adamowi Galkowi, redaktorowi odpowiedzialnemu za wkładkę Niedziela w Chicago, wszystkim osobom zaangażowanym w cotygodniowe przygotowanie materiałów do druku, wszystkim osobom zajmującym się dystrybucją w parafiach. Ten wysiłek, wasze poświęcenie ma sens, bowiem przyczynia się do ukazywania i przekazywania prawdziwych zasad chrześcijańskich w życiu współczesnym, szczególnie przeciwstawiając się złu i pomagając ludziom odróżniać dobro od zła w tym czasami zagmatwanym współczesnym świecie.
Każdy dzień jest nam dany po to, aby spełniać życiowe zadania i trwać przy Panu i czynić dobro, wyzwalać siebie i innych od zła, jak to prosimy Boga, odmawiając codziennie Modlitwę Pańską „i wybaw nas od Złego”. Nie Bóg udzieli nam tej łaski. Amen.

Fragmenty homilii bp. Tomasza J. Paprockiego wygłoszonej podczas Mszy św. połączonej z opłatkiem „Niedzieli w Chicago”. Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika 29 stycznia 2006 r.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Becciu rezygnuje z kierowania kongregacją i praw przysługujących kardynałom

2020-09-25 09:35

[ TEMATY ]

kardynał

ekai.pl

Krad. Becciu

Krad. Becciu

Wczoraj, 24 września Ojciec Święty przyjął rezygnację z funkcji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz praw związanych z godnością kardynalską, złożoną przez Jego Eminencję kard. Giovanniego Angelo Becciu – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Dziennikarze w pierwszych komentarzach wiążą tę dymisję ze skandalem finansowym związany z inwestycją Watykanu w londyńską transakcję na rynku nieruchomości, która doprowadziła do utraty przez Stolicę Apostolską milionów euro z tytułu opłat wnoszonych na rzecz pośredników.

Prokurator watykański postawił w stan oskarżenia kilku urzędników watykańskich, jak również pośredników, ale nie kard. Becciu, który zaprzeczył wszelkim nadużyciom.

Angelo Becciu urodził się 2 czerwca 1948 w Pattada, niedaleko Sassari na Sardynii. Święcenia przyjął 27 sierpnia 1972 jako kapłan diecezji Ozieri. Uzyskał doktorat z prawa kanonicznego. 1 maja 1984 podjął pracę w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej, pracując w nuncjaturach w Republice Środkowoafrykańskiej, Sudanie, Nowej Zelandii, Liberii, Wielkie Brytanii, USA.

15 października 2001 Jan Paweł II mianował go nuncjuszem w Angoli, wynosząc go jednocześnie do godności arcybiskupa; sakrę nominat przyjął 1 grudnia tegoż roku. Od 23 lipca 2009 był papieskim przedstawicielem na Kubie. Zna francuski, angielski, hiszpański i portugalski. 10 maja 2011 Benedykt XVI mianował go substytutem ds. ogólnych w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej . Od 4 lutego 2017 jest też papieskim delegatem przy Zakonie Maltańskim. 26 maja br. 1 września 2018 został prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie patriotyczne

2020-09-25 23:23

archiwum parafii

W najbliższą niedzielę 27 września w parafii pw. św. Bartłomieja w Morawicy odbędą się uroczystości wpisujące się w upamiętnienie 100- lecia Bitwy Warszawskiej.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15. 00 Mszą św. w intencji obrońców Ojczyzny oraz za Prezydenta RP. Z kolei o 16. 00 nastąpi odsłonięcie pamiątkowych tablic na pomniku „Niezłomnym – Ojczyna” połączone ze złożeniem kwiatów. Na 16. 15 jest zaplanowane spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem, który w parafialnej sali gimnastycznej wygłosi wykład „Bitwa Warszawska a współczesna sytuacja geopolityczna.

Do Morawicy, na patriotyczne wydarzenie, które zakończy się spotkaniem przy kawie i ciastku, w imieniu wspólnoty parafialnej zaprasza proboszcz – ks. Władysław Palmowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję