Reklama

Niedziela Częstochowska

Szczęśliwe życie i spełnione marzenia

– Pan Bóg wzywa dzisiaj młodych. Bóg nie ma kryzysu powołań. On powołuje, ale jest kryzys osób, które Bóg powołuje, jest kryzys odpowiedzialności, odwagi i ryzyka. Trzeba zaryzykować, aby podjąć tę misję – powiedziała s. Monika, pijarka podczas niedzieli powołaniowej.

[ TEMATY ]

powołanie

Beata Pieczykura/Niedziela

Razem z nią akcję prowadziła s. Joanna, pijarka, która opowiedziała, jak odkryła plan Boga na własne życie. – Przy parafii prowadziłam scholę i grupy młodzieżowe, bo lubię pracę z dziećmi i młodzieżą – mówi s. Joanna. – Rozmawiałam z Bogiem o swoich planach, marzeniach i pewnego dnia pojawiła się myśl, by zostać siostrą zakonną, ale odrzuciłam ją. Myśl jednak wracała i tak niespodziewanie przez Facebook poznałam siostry pijarki. Zobaczyłam, że to, co one robią, to jest właśnie to, co ja uwielbiam robić. Moje pragnienia i marzenia zaczęły się łączyć. Lepszego scenariusza na życie sama bym sobie nie wymyśliła. Dzisiaj jest bardzo szczęśliwą pijarką i dziękuję Bogu, że to się tak potoczyło. Realizuję swoje pasje, pragnienia i marzenia, będąc siostrą. Głęboko wierzę, że tylko z Bogiem możemy spełniać marzenia, bo On jako nasz Stwórca i Zbawca, wie co dla nas jest najlepsze.

Zobacz zdjęcia: Szczęśliwe życie i spełnione marzenia

Siostry prosiły o modlitwę, aby były wierne temu, co Bóg zapoczątkował w Kościele przez charyzmat św. Pauli Montal, oraz by nie zabrakło młodych, odważnych kobiet, które zapragną służyć Bogu, pracując w szkołach z dziećmi i młodzieżą. Zgromadzenie, czyli Instytut Córek Maryi Sióstr Szkół Pobożnych, założyła św. Paula Montal w Hiszpanii.

Reklama

Siostry pragną wcielać w życie motto św. Józefa Kalsancjusza, założyciela Zakonu Pijarów: „Pobożność i nauka” i św. Pauli Montal „Ratować rodziny”, ucząc dziewczęta bojaźni Bożej przez misję edukacyjną, łącząc wiarę z kulturą i nauką. W Polsce zgromadzenie działa od 1990 r. i prowadzi szkoły w Krakowie i Rzeszowie.

S. Monika i s. Joanna 29 września w ramach podczas niedzieli powołaniowej spotkały się z wiernymi parafii pw. św. Jana Berchmansa w Gorzkowie – Trzebniowie na zaproszenie proboszcza ks. kan. Bogumiła Kowalskiego.

Wcześniej gościły w parafii św. Bartłomieja Apostoła we Włodowicach. Kościół w tej miejscowości ma szczególne znaczenie dla s. Moniki, która pochodzi z Żywca i stamtąd w 2000 r. pielgrzymowała na Jasną Górę. Tam podczas wieczornej modlitwy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, kiedy śpiewano „Nie bój się, wypłyń na głębię”, zaczęło się rodzić w niej powołanie zakonne. Potem kolejny raz poszła na pielgrzymkę i w tym kościele żarliwie modliła się o dobre rozeznanie i trafiła do sióstr pijarek. Kilka lat temu w drodze do Częstochowy wraz współsiostrą przejeżdżała przez Włodowice. Zatrzymała się, by w tym kościele podziękować za powołanie. Wtedy Ksiądz Proboszcz zaprosił siostry najpierw na lody, na potem na niedzielę powołaniową.

2019-10-01 10:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy można znaleźć szczęście bez Boga?

[ TEMATY ]

powołanie

HannahJoe7/pixabay.com

Czy można znaleźć szczęście bez Pana Boga? Czy można być szczęśliwą kobietą jako zakonnica? W jak sposób odnaleźć sens życia? Jak odkryć swoje powołanie? Jaką wartość ma życie w czystości?

- Kiedy odkrywamy powołanie do miłości, kiedy chcemy oddać siebie komuś drugiemu, czy to będzie drugi człowiek, czy to będzie Pan Bóg, oddajemy się w całości, czy to będzie mąż, czy żona, czy osoba konsekrowana, oddajemy się w całej naszej integralności, dlatego możemy mówić o kobiecie spełnionej, jako kobiecie konsekrowanej - s. Anna Maria Pudeło AP.

CZYTAJ DALEJ

Refleksje ojca Leona Knabita o alkoholizmie

2021-08-03 15:56

[ TEMATY ]

trzeźwość

alkoholizm

alkoholicy

Apostolstwo trzeźwości

Karol Porwich

Alkoholizm to jest plaga. Jak się z tym czegoś nie zrobi, to część społeczeństwa będzie zmarnowana. Już jest zmarnowana.

Wiemy o naszym Wielkim Bracie ze wschodu. Mówiło się kiedyś, czy oni sami mówili, że radością Rosji jest picie alkoholu. I tam pije się niezmierzone ilości. Kiedyś było spotkanie takiej grupy „ekumenicznej” różnych zakonów na terenie Białorusi. Więc to byli zakonnicy i zakonnice, dla których Grodno czy inne tamtejsze okolice to były miejsca bardzo egzotyczne. Kiedy goście z Zachodu weszli do swoich pokojów w rozmaitych hotelach, to podobno w każdym stała uczciwa butelka alkoholu – wódki chyba, nie czystego spirytusu. Goście patrzyli ze zdumieniem.

CZYTAJ DALEJ

Fatima: restrykcje podczas uroczystości związanych z dniem imigranta

2021-08-04 17:14

[ TEMATY ]

Fatima

objawienia fatimskie

Ks. Krzysztof Hawro

Przed Bazyliką w Fatimie

Przed Bazyliką w Fatimie

Obchodzone 13 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie uroczystości związane z dniem imigranta odbędą się dla masowej liczby pielgrzymów, ale wciąż będą obowiązywały restrykcje sanitarne, podały władze tego portugalskiego ośrodka kultu.

Wydarzenie to poprowadzi arcybiskup Luksemburga, kardynał Jean-Claude Hollerich SJ. Władze rektoratu w Fatimie sprecyzowały, że na wydarzenie zbiegające się w czasie ze 104. rocznicą sierpniowego objawienia fatimskiego, powinno dotrzeć wielu Portugalczyków, którzy na co dzień mieszkają w innych krajach Europy, głównie we Francji i Szwajcarii. Restrykcje na terenie sanktuarium, m.in. nakaz korzystania z masek ochronnych i zachowania dystansu społecznego, będą wciąż obowiązywać pomimo ogłoszenia pod koniec lipca przez rząd Portugalii stopniowej eliminacji do września restrykcji sanitarnych. Utrzymany też zostanie limit wejścia na główny plac sanktuarium do 7500 pielgrzymów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję