Reklama

Słowo Redaktora Naczelnego

Solidarni z „Niedzielą”

Niedziela w Chicago 44/2006

Przychodzimy do Czytelników w nowym formacie - w postaci kolorowego magazynu pełnego informacji i zdjęć. Wydaje się nam, że jest to dobra linia, czego dowodem jest liczna korespondencja listowna, telefoniczna i mailowa.
Serdecznie dziękujemy za każde dobre słowo wypowiadane w kościele o „Niedzieli”, bo opinia duszpasterza jest bardzo wiernym potrzebna. Potrzebują oni zachęty i dopingu ze strony księdza. Ten natomiast może wiele zdziałać z pomocą prasy katolickiej. Dobrze będzie, jeżeli księża zdecydują się na większe zamówienia tygodnika do parafii. To nie kosztuje - można zwrócić egzemplarze niesprzedane. Trzeba pamiętać, że wierni nabędą pismo, jeżeli zapoznają się z nim, jeżeli wezmą je do ręki. Nie możemy doprowadzić do stagnacji w tej dziedzinie, bo przecież chodzi o rozwój katolickiej prasy.
Raz jeszcze dziękuję księżom za przyjmowanie „Niedzieli”, „Mojego Pisma Tęcza”, „Kolekcji Papieskiej” oraz książek z Biblioteki „Niedzieli”. Przypominam też Czcigodnym Księżom, ministrantom i wszystkim zainteresowanym, że nowa „Niedziela” zawiera dodatek - „Niedzielę liturgiczną”. Na 8, jednoszpaltowych stronicach znaleźć w nim można kalendarz liturgiczny na każdy dzień, ze wskazaniami dotyczącymi czytań mszalnych i brewiarza, informacje o świętym z danego tygodnia, a na ostatniej stronie, w rubryce „Niedzielna szkoła modlitwy” - zapoznać się z duchowością Ojców Kościoła. Dodatek „Niedziela liturgiczna” można bez uszczerbku wyjąć ze środka gazety, by funkcjonował odrębnie. Niech będzie pomocą w rozwoju życia liturgicznego i duchowego.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl do ministrantów: żyjcie pięknie jak św. Stanisław Kostka

2021-09-18 12:27

[ TEMATY ]

ministrant

ministranci

Karol Porwich/Niedziela

- Chciałbym, aby ta pielgrzymka była mocnym poruszeniem i zaproszeniem do pięknego życia tak jak żył nasz dzisiejszy patron św. Stanisław Kostka - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas XIII Pielgrzymki Ministrantów Diecezji Kaliskiej do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, której towarzyszyły słowa „Nazwałem Was przyjaciółmi” (J 15, 15b).

W homilii celebrans prosił ministrantów, aby pomagali uczestnikom liturgii w pięknym spotkaniu z Panem Jezusem. - Służba liturgiczna jest po to, żeby służyć Panu Jezusowi. Bardzo chciałbym, żebyśmy mocno dbali, aby zawsze Pan Jezus był w centrum wszystkiego i żeby wszystko co robimy było dla Niego. Dbajcie o to, aby w taki sposób służyć przy ołtarzu, aby pomóc uczestnikom liturgii, a nie przeszkadzać – powiedział bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Matka Boża Płacząca. Mija 175 lat od objawień w La Salette

2021-09-18 22:50

[ TEMATY ]

La Salette

Monika Książek

Jest rok 1846. Francja przechodzi poważny kryzys, epokę fermentu i zmian społecznych. Kraj przeżywa najpierw rewolucję, czasy napoleońskie, wreszcie lata nędzy. Rodzi się moda na racjonalizm i krytykę Kościoła. W wielu miejscach z wolna zanika wiara.

Nawet najzdrowsze zdawałoby się środowiska – wsie – tracą swą tożsamość i wyrzekają się swoich tradycji. W Corps ludzie żyją tak, jakby Boga nie było. Tam właśnie mieszkała Melania Calvat (lub Mathieu). W 1846 r. miała czternaście lat. Tam żył też jedenastoletni Maksymin Giraud. Choć oboje mieszkali w tej samej parafii, La Salette, pierwszy raz spotkali się dopiero na dwa dni przed objawieniem się Matki Najświętszej. Nic dziwnego, byli tak różni, że nawet gdyby się gdzieś zobaczyli, nie zauważyliby swojej obecności.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję