Reklama

Mała społeczność, wielkie wyzwanie

Zespół Szkół Samorządowych w Załęczu Małym, decyzją Rady Gminy Pątnów i za aprobatą Metropolity Częstochowskiego, przyjął 22 października br. imię Jana Pawła II Wielkiego. Mszy św. na szkolnym placu przewodniczył bp Jan Wątroba.

Niedziela częstochowska 45/2006

Biskup Jan zwrócił uwagę na wartości przekazywane przez Patrona i odpowiedzialność, jaką przyjęli rodzice, nauczyciele, duszpasterze i młodzież. Ten wybór nobilituje, a zarazem obarcza odpowiedzialnością szkołę i społeczność lokalną. Życzył, aby placówka stała się miejscem, gdzie wszyscy będą naśladować Patrona w jego mądrości i dobroci, czego symbolem stał się poświęcony i przekazany młodzieży przez Radę Rodziców sztandar.
W uroczystości oprócz duchowieństwa na czele z proboszczem parafii w Parzymiechach ks. kan. Tadeuszem Klimowiczem, uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz oświatowych i samorządowych z wójtem gminy Pątnów Grzegorzem Smugowskim, nauczyciele, rodzice, młodzież. Dyrektor Zespołu Szkół Sławomir Cieśla modlił się, aby Patron ogarnął szkołę płaszczem miłości i poprowadził do lepszej przyszłości. „Niech zstąpi Duch Twój do szkoły, do tej szkoły”.
W programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem Danuty Cieśli i Wiolety Grudzkiej, dzieci przypomniały słowa, epizody z życia i cechy pontyfikatu Papieża Polaka, które najbardziej utkwiły w pamięci młodego pokolenia. W tym historycznym dla szkoły i lokalnej społeczności dniu, powierzono Bogu radości, smutki, sukcesy i oczekiwania.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Hiszpania: Zawieszono ruch lotniczy w La Palmie; ewakuacja ludności po nasileniu erupcji wulkanu

2021-09-24 20:28

[ TEMATY ]

Hiszpania

wybuch

wulkan

PAP

Władze Wysp Kanaryjskich nakazały w piątek zawieszenie ruchu powietrznego nad wyspą La Palma, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu wulkanu Cumbre Vieja. Nasilona erupcja doprowadziła do ogłoszenia ewakuacji kolejnych miejscowości na hiszpańskiej wyspie.

W opublikowanym w piątek po południu komunikacie rząd regionalny Wysp Kanaryjskich podał, że ruch lotniczy na wyspę został wstrzymany z powodu nasilenia się emisji gazów wydostających się z wulkanu. Sięgają one już wysokości 4500 metrów.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi na trasie z Ośna Lubuskiego do Górzycy

2021-09-25 10:21

Karolina Krasowska

Pielgrzymi na trasie do Górzycy

Pielgrzymi na trasie do Górzycy

Z kościoła pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim po raz czwarty wyruszyła Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna z Ośna Lubuskiego do Górzycy.

- Chcemy wynagradzać za wszelkie zniewagi wobec Matki Najświętszej, wobec Kościoła i wobec wiary, ale też niesiemy swoje własne, osobiste sprawy, które chcemy zanieść Matce Bożej i tam prosić o Jej wstawiennictwo - mówi ks. Piotra Grabowski, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim.

CZYTAJ DALEJ

Bp Bryl: chcemy, aby św. Józef opiekował się nami

2021-09-25 20:35

[ TEMATY ]

św. Józef

wikipedia.org

Pragniemy, aby w tym trudnym z różnych względów czasie, św. Józef opiekował się nami. Chcemy go zaprosić do naszego życia osobistego, naszych rodzin, Ojczyzny i Kościoła w Polsce - napisał biskup kaliski Damian Bryl w liście pasterskim skierowanym do diecezjan przed Zawierzeniem Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, które odbędzie się 7 października.

W liście pasterskim ordynariusz diecezji kaliskiej napisał, że w środku pandemii papież Franciszek ogłosił 8 grudnia 2020 r. Rok Świętego Józefa. - Zmobilizowany tym zaproszeniem Ojca Świętego cały Kościół woła w tym czasie do Świętego Patrona. Wołamy w rodzinach, w parafiach, szczególnie 19. dnia każdego miesiąca, we wspólnotach, ale także w osobistych modlitwach. Szczególnym miejscem przyzywania wstawiennictwa św. Józefa jest nasze kaliskie, narodowe sanktuarium. Mimo trudnego czasu modli się w nim bardzo dużo osób z różnych stron naszej Ojczyzny – akcentuje bp Bryl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję