Świadectwo wiary chrześcijan pierwszych wieków towarzyszy pielgrzymowaniu do kościołów stacyjnych. Na tym szlaku 15 marca był kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Częstochowie. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
Mówił w niej o sile świadectwa i znaczeniu odpowiedzialności. – Jako ludzie wierzący nie jesteśmy w stanie żyć bez Słowa Bożego. Dlatego w tych dniach niezależnie od tego, czy jesteśmy w kościele fizycznie, czy łączymy się duchowo, ważne jest, by kontakt ze Słowem Bożym miał miejsce. To przecież niedziela. Mamy wybór, jesteśmy wolni. Możemy być osobiście albo wirtualnie, ale trzeba być. Trwanie przy Bogu to świadectwo wiary, miłości i zaufania.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Beata Pieczykura

W duchu solidarności kaznodzieja powiedział, że Włosi nie tylko śpiewają na balkonach, lecz także zwracają się do Boga i wspierają się wzajemnie również przez memy, np. z napisem: Miejcie wiarę, wszystko będzie dobrze.
Reklama
– Bóg jest ponad wirusem. Wierzę Bogu. Wierzę w życie wieczne. Wierzę, że to On jest Panem życia – powiedziała jedna z uczestniczek Mszy św.
Ci, którzy przyszli do kościoła, podkreślają pragnienie spotkania się na Eucharystii z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, by modlić o oddalenie pandemii, intensywność wiary i jej umocnienie. Temu służą modlitwa indywidualna zarówno w domu, jak i w świątyni, rozważenie Drogi Krzyżowej, odmawianie Różańca, adoracja Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma Świętego oraz „Niedzieli”.
Beata Pieczykura