Reklama

Kościół

Bp Balcerek: wirusy duchowe także niszczą ludzkość

Objawem zagubienia i nieszczęścia świata jest pandemia koronawirusa. Jednak obok niewątpliwie groźnej choroby są jeszcze większe nieszczęścia, które niszczą całą ludzkość i poszczególnych ludzi; o wiele bardziej groźne są wirusy duchowe – powiedział bp Grzegorz Balcerek. Poznański biskup pomocniczy celebrował Mszę św. w Święto Miłosierdzia Bożego w bazylice archikatedralnej.

[ TEMATY ]

bp Grzegorz Balcerek

koronawirus

misyjne.pl

„Serce mam ściśnięte, kiedy widzę naszą pustą katedrę i myślę o tak wielu wiernych, którzy chcieliby dzisiaj być na Mszy św. tutaj, w naszych kościołach, w poznańskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Piątkowie i w Kiekrzu nad jeziorem, na miejscu jednego z objawień danych św. Faustynie. Za was nieobecnych, najmilsi, szczególnie się modlę” – mówił bp Balcerek.

Nawiązując do objawień danych siostrze Faustynie kaznodzieja przestrzegał przed grzechami, które obrażają Miłosiernego Boga, przed grzechami przeciw Duchowi Świętemu, jakimi są odrzucanie wiary w Boga i zaprzeczenie samego grzechu, przed morderstwami dzieci nienarodzonych i grzechami nieczystymi przeciw naturze człowieka, przed chciwością, nienawiścią, pychą.

„Obserwujemy lęk przed śmiercią ciała, to zrozumiałe. Ale czy lękamy się grzechu, który może spowodować śmierć wieczną?” – pytał bp Balcerek.

Podziel się cytatem

Poznański biskup pomocniczy zachęcał do modlitwy, pokuty i czynów miłosierdzia. Nawiązując do 30. rocznicy powstania Caritas Archidiecezji Poznańskiej dziękował wszystkim, którzy współtworzą dzieła miłosierdzia, zwłaszcza w parafialnych zespołach.

Reklama

Na zakończenie Mszy św. bp Balcerek wyszedł przed drzwi katedry i udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

„Chcę pobłogosławić nasze miasto, z tego miejsca, w którym przed przeszło 1050 laty wytrysnęło źródło miłosierdzia chrztu św. na nasz wówczas tworzący się naród. Wierzę mocno, że w czasie błogosławieństwa spełni się to, co widziała św. siostra Faustyna: Nagle ujrzałam, jak z Hostii świętej wyszły te dwa promienie, jakie są namalowane na tym obrazie, i rozeszły się na świat cały” – zaznaczył bp Balcerek.

2020-04-19 12:50

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Francja: Prawie 300 nowych zgonów spowodowanych zakażeniem koronawirusem

299 osób zmarło we Francji w ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia koronawirusem - poinformowały w piątek władze francuskiej służby zdrowia. W sumie we Francji na Covid-19 zmarło już 1995 osób.

Piątkowy bilans dzienny oznacza nieznaczny spadek w porównaniu z danymi z poprzedniego dnia. W czwartek Francja informowała o 365 ofiarach śmiertelnych w ciągu doby.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: zamachy terrorystyczne w dwóch kościołach

2023-01-26 14:03

Adobe Stock

Co najmniej jedna osoba zginęła a cztery odniosły rany w wyniku zamachów na dwa kościoły w portowym mieście Algeciras na południu Hiszpanii. 25 stycznia rano mężczyzna, określany jako YK i ubrany w tzw. dżellabę, czyli rodzaj tuniki, noszonej przez mieszkańców Maghrebu (Afryki Północno-Zachodniej), zabił maczetą zakrystianina i ciężko ranił cztery inne osoby, m.in. księdza, który próbował powstrzymać napastnika. Z doniesień prasowych wynika, że policja zatrzymała go i obecnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

Według jednego z księży agresor wszedł najpierw do kościoła św. Izydora, w którym zranił jedną osobę. Następnie udał się do parafii na Plaza de la Palma [obie świątynie znajdują się w centrum miasta] i tam, jeszcze na ulicy zabił zakrystianina, pozostawiając go martwego na ziemi, po czym ranił kilka innych osób.

CZYTAJ DALEJ

Więcej wolności dzięki ustawie deregulacyjnej

2023-01-27 12:44

Materiały prasowe

Sejm przejął projekt ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych, nad którym pracowała sejmowa Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji. - To projekt, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom społecznym - mówi poseł dr Bartłomiej Wróblewski, przewodniczący komisji.

Eliminowanie zbędnych obciążeń prawnych skutkuje zwiększaniem zaufania obywateli do Państwa i stanowionego przez nie prawa i podnosi poziom kultury prawnej społeczeństwa. - Dbanie o zachowanie prawa każdego człowieka do wolności – które, jak czytamy w Preambule do Konstytucji RP – jest jedną z niewzruszonych zasad Rzeczypospolitej Polskiej, przyświecało Komisji przy opracowywaniu projektu tej ustawy. Wolność człowieka może być ograniczana tylko wtedy, gdy jest to konieczne i dlatego komisja starała się znaleźć takie regulacje prawne, które w wolność tę ingerowały zbyt mocno – powiedział w sejmie poseł Bartłomiej Wróblewski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję