Reklama

Wybierz się razem z nami...

Pielgrzym to człowiek, który na jakiś czas zostawia dom i codzienne sprawy, aby wyruszyć do miejsca, gdzie czuć bliskość Boga i gdzie łatwiej oddać się temu, co w życiu najważniejsze. Nie liczą się trudy i zmęczenie, ważny jest Bóg, który w tym miejscu - sanktuarium „szczególnie upodobał sobie”. Bardzo popularne są pielgrzymki piesze, ale nie mniejszą popularnością cieszą są również pielgrzymki autokarowe zazwyczaj do dalekich sanktuariów. Właśnie taką formę uczczenia dziesięciolecia „Niedzieli Rzeszowskiej” podjęli jej czytelnicy. Jedziemy jako pielgrzymi do Rzymu - stolicy chrześcijaństwa, aby u grobów apostolskich dziękować Bogu za katolickie media i prosić o ich nieskrępowany rozwój. Wszyscy w tych kwietniowych dniach chcemy być blisko sługi Bożego Jana Pawła II, którego grób już od trzech lat jest miejscem żywego kultu milionów ludzi z całego świata.
Jest nas pielgrzymów bardzo dużo - w sumie kilkanaście autokarów. Organizowaniem wyjazdu zajęło się Biuro „Pielgrzym” działające przy rzeszowskiej katedrze oraz redakcja „Niedzieli Rzeszowskiej”. Na siedem dni chcemy zostawić nasze domy i wygody, by zatopić się w modlitwie i kontemplacji Boga. On będzie do nas przemawiał pięknem przyrody, geniuszem artystów i architektów, a przede wszystkim życiem świętych. Chcemy z wszystkimi uczestnikami pielgrzymki - swoim zatroskaniem, pomocą, uśmiechem i radością, dzieleniem się tym, co mamy - stworzyć prawdziwie pielgrzymią rodzinę.
Nie wszyscy możemy pielgrzymować fizycznie. To nie jest możliwe. Wszyscy możemy jednak pielgrzymować duchowo. Do Rzymu i innych świętych miejsc chcemy zabrać sprawy wszystkich czytelników „Niedzieli”. Codziennie na trasie pielgrzymowania będziemy pamiętać w naszych modlitwach i sprawowanych Mszach św. o was i waszych bliskich. Wszyscy bowiem tworzymy rodzinę czytelników „Niedzieli”. Chciałbym, abyście i wy - czytelnicy - pielgrzymowali z nami duchowo każdego dnia. Polecamy się waszej pamięci modlitewnej. Obyśmy każdego dnia byli razem. Niech dokładny program naszego pielgrzymowania pomoże wam w duchowym wędrowaniu z nami.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: z pomocą Maryi wybierajmy dobro

2022-12-08 12:10

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Maryja, jedyne ludzkie stworzenie w dziejach wolne od grzechu, jest z nami w walce, jest dla nas siostrą, a przede wszystkim naszą Matką. A my, którzy z trudem wybieramy dobro, możemy się jej powierzyć” – przypomniał papież 8 grudnia w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że archanioł Gabriel nazywa Maryję „pełną łaski” – wolną od grzechu. Franciszek podkreśłił, że także każdy z nas otrzymał w dniu naszego chrztu pierwotną łaskę, z której jednak często nie zdajemy sobie sprawy. Bóg bowiem zstąpił w nasze życie, staliśmy się na zawsze Jego umiłowanymi dziećmi. „Dziś Maryja, zadziwiona łaską, która uczyniła Ją piękną od pierwszej chwili życia, prowadzi nas do zachwytu nad naszym pięknem” – stwierdził papież. Zauważył, że pod skorupą zła, którym splamiliśmy się przez lata, jest w nas większe dobro. Jednak jego strzeżenie wymaga od nas walki, bowiem jego wybór nie jest czyś łatwym, czy oczywistym.

CZYTAJ DALEJ

80 lat temu papież Pius XII poświęcił Rosję i świat Niepokalanemu Sercu Maryi

2022-12-08 07:44

[ TEMATY ]

Fatima

Rosja

Pius XII

Karol Porwich/Niedziela

Dzisiaj, w uroczystość 8 grudnia przypada 80. rocznica aktu dokonanego przez Piusa XII, w którym Kościół świadomie wypełnił prośbę Matki Bożej. Czyn papieża jest dla nas gwarancją, że przesłanie z Fatimy zostało skierowane przez samego Boga. Prośba Maryi jest skierowana także do każdego z nas – powiedział Family News Service dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w sanktuarium na Krzeptówkach ks. dr Krzysztof Czapla SAC, znawca przesłania z Fatimy, w 80. rocznicę uroczystego aktu poświęcenia Rosji i świata Niepokalanemu Sercu Maryi.

Maryja w 1917 r. zapowiedziała, że przyjdzie, aby prosić o poświęcenie Rosji. W 1929 r. wyjaśniła, że to papież w jedności z biskupami całego świata żeby uratować Rosję, ma ją poświęcić Niepokalanemu Sercu Maryi.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Maryjo, pomóż nam ratować świat od przemocy – „Hołd z kwiatów” dla Niepokalanej

2022-12-08 20:04

[ TEMATY ]

Jasna Góra

hołd kwiatów

Karol Porwich/Niedziela

Hołd kwiatów

Hołd kwiatów

- Maryjo, gdy za naszą granicą toczy się brutalna wojna, pomóż nam ratować siebie i świat od wszelkiej przemocy - modlił się abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, na Jasnej Górze podczas „Hołdu z kwiatów” w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wzięły w nim udział setki częstochowian i pielgrzymów. To zwyczaj praktykowany na Jasnej Górze od 2009 r., kiedy to poświęcona została nowa figura Niepokalanej na placu przed Szczytem.

- Wpatrując się w Maryję i Jej zjednoczenie z Bogiem odkrywamy, co to znaczy wierzyć w miłość, delikatność i czułość miłości, w jej moc na co dzień - mówił abp Depo i podkreślił, że pokora i służba, których wzorem jest Maryja, nie jest słabością, lecz prawdą o sobie wobec Boga i ludzi na miarę otrzymanej łaski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję