Reklama

Aspekty

Odpust oraz modlitwa za miasto

W parafii pw. św. Urbana I w Zielonej Górze trwa odpust parafialny oraz modlitwa za miasto. Uroczystościom przewodniczy pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

[ TEMATY ]

odpust

Zielona Góra

św. Urban I

Kamil Krasowski

W uroczystościach odpustowych w kościele św. Urbana I w Zielonej Górze uczestniczą kapłani, siostry zakonne, parafianie oraz mieszkańcy miasta. Wydarzenie jest transmitowane w mediach społecznościowych.

- Przeżywamy liturgiczną uroczystość tytułu kościoła ku czci św. Urbana I, papieża, męczennika, patrona naszego miasta i parafii, który oddał życie, bo pozostał wierny najwyższym wartościom. Wierzymy, że jego modlitwa będzie nam wypraszać łaskę poznania prawdziwego dobra. Ufamy, że on w sposób szczególny opiekuje się naszą świątynią i wspólnotą parafialną, tutaj, na Wzgórzu Braniborskim, ale i nad całym miastem, któremu patronuje - mówił na początku Liturgii proboszcz ks. kan. Mirosław Donabidowicz.

Uroczystej Eucharystii w intencji parafii oraz całego miasta przewodniczy bp Tadeusz Lityński, który wygłosił okolicznościową homilię.

- Dzisiaj stajemy na tym winnym wzgórzu zielonogórskim, żeby podziękować Bożej Opatrzności za tę świątynię, która została oddana osobie tego męczennika, patrona miasta św. Urbana. Depozyt prawdy ewangelicznej, świadectwo miłości ofiarnej to wartości, którym poświęcili swoje życie ci, którzy odpowiedzieli na powołanie Jezusa, apostołowie, ale także ich następcy. I do nich również jako papież należał św. Urban I, który swoją wierność dla prawdy Chrystusowej, swoją miłość do Chrystusa przypieczętował przelaną krwią - powiedział pasterz diecezji. - Chcemy w tej wdzięczności trwać, ale jednocześnie prosić go o to, aby tę modlitwę, płaszcz opieki roztaczał nad tą parafią i także całym miastem - dodał bp Lityński.

Reklama

Posłuchaj homilii bp. tadeusza Lityńskiego

Biskup zwrócił także uwagę, że w Zielonej Górze i okolicach nie ma już chorych na COVID-19. Przyznał iż jest to ogromna zasługa medyków, ale także nieustannej modlitwy za chorych i lekarzy wśród nich posługujących, za szpital, miasto i jego mieszkańców.

Pasterz wyraził wdzięczność kapłanom posługującym w parafii za posługę oraz wspólnotom parafialnym za apostolat modlitwy. - Jeżeli tutaj zanosicie modlitwę w intencjach rodziny, kościoła, miasta, czyli wspieracie dzieło budowy tej świątyni, wszelkie inicjatywy duszpasterskie to jesteście apostołami, jesteście budowniczymi, naśladowcami odważnegoo patrona św. Urbana, ale także realizujecie testament naszego wielkiego świętego Jana Pawła II - mówił ksiądz biskup.

2020-05-19 19:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziś odpust w parafii św. Urbana I w Zielonej Górze

[ TEMATY ]

papież

patron

Zielona Góra

św. Urban I

Karolina Krasowska

Ks. Mirosław Donabidowicz zaprasza na uroczystą Mszę św. odpustową

Ks. Mirosław Donabidowicz zaprasza na uroczystą Mszę św. odpustową

W Polsce istnieje 13 parafii św. Urbana I, jednak w Zielonej Górze jest on patronem nie tylko parafii, ale także miasta.

Dzisiaj w kościele patronalnym, z racji wspomnienia świętego, odbędą się uroczystości odpustowe, na które zaprasza proboszcz parafii ks. Mirosław Donabidowicz. Rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na 100 lecie obecności Heleny Kowalskiej w Łodzi: twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym

2023-02-05 18:53

[ TEMATY ]

św. s. Faustyna Kowalska

Archidiecezje Łódzka/ks. Paweł Kłys

- Panu Bogu się nie podoba to, w jaki sposób pościmy. Panu Bogu nie podoba się to, w jaki sposób jesteśmy pobożni. Ani przez taki post, ani przez taką pobożność nie jesteśmy światłem, nie dajemy światła, ale mówi Izajasz – twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym, bo podzieliłeś chleb z głodnym, do domu wprowadziłeś tułacza, kiedy dałeś nagiemu ubranie i nie odwróciłeś oczu od tych, którzy wyciągali rękę do ciebie – mówił abp Ryś w domu św. Faustyny w Łodzi.

Mszą świętą pod przewodnictwem metropolity łódzkiego celebrowaną w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9, gdzie przed 100-laty mieszkała Helena Kowalska, zakończyły się obchody 100-lecia obecności Apostołki Miłosierdzia w Łodzi. Helena Kowalska mieszkała w Łodzi od września 1922 roku do lutego 1923.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję