Reklama

Świat

Ewangelizacja na plażach

[ TEMATY ]

biskup

wakacje

Digo_Souza / Foter / CC BY-ND

Biskup diecezji Aveiro w północno-zachodniej Portugalii – António Francisco dos Santos zachęca wiernych do zwiększenia obecności wspólnot katolickich na plażach i miejscach szczególnie odwiedzanych w trakcie wakacji. W tym roku na plażach w trzech miejscowościach na terenie tej diecezji powstanie tzw. „Namiot Boga”, czyli „miejsce modlitwy i uczty” – zapowiedział biskup.

„Nasze plaże przyzwyczaiły się już do obecności Kościoła dzięki inicjatywom podejmowanym przez duszpasterstwo letnie mające na celu wyjście naprzeciw osobie, aby głosić jej Ewangelię” – napisał pasterz diecezji w okolicznościowym komunikacie. Zapowiedział, że w tym roku na odwiedzanych przez tysiące osób plażach Torreira, Barra i Vagueira, „skąpanych w słońcu i obmywanej wodami oceanu, stanie «Namiot Boga»”. Będzie to „dom modlitwy i uczty” – wyjaśnił bp dos Santos.

Zaapelował, by „nie robić sobie wakacji bez Boga” i przypomniał, że również Kościół nie ma wakacji. „Wykorzystajmy ten czas letniego wypoczynku, aby spotkać się i modlić się” – zachęcił biskup diecezji Aveiro.

2013-07-11 11:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

12 biskupów z Polski weźmie udział 52. Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie

[ TEMATY ]

biskup

flickr.com/episkopatnews

12 biskupów polskich, z przewodniczym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim weźmie udział w 52. Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie w dniach od 5 do 12 września b.r.

Obok arcybiskupa metropolity poznańskiego do Budapesztu udadzą się bp Andrzej F. Dziuba, biskup łowicki, delegat Konferencji Episkopatu Polski na Międzynarodowe Kongresu Eucharystyczne; abp Eugeniusz Popowicz, arcybiskup archidiecezji przemysko-warszawskiej obrządku grecko-katolickiego; bp Arkadiusz Trochanowski, biskup diecezji olsztyński-gdańskiej obrządku grecko-katolickiego; bp Włodzimierz R. Juszczak OSBM, biskup diecezji wrocławsko-koszalińskiej obrządku grecko-katolickiego; bp Wiesław Lechowicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, przewodniczący Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą; bp Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej; bp Grzegorz Olszowski, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej; bp Adrian J. Galbas, SAC, biskup pomocniczy diecezji ełckiej; bp Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej; bp Stanisław Jamrozek, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej obrządku łacińskiego; bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.

CZYTAJ DALEJ

Możemy być pewni, że papież wie więcej niż przekazują „zaangażowane” dziś media

2022-10-03 07:10

[ TEMATY ]

Watykan

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Poprzednio coś takiego zdarzyło się w 2013 r. Teraz mamy powtórkę z tym, że teraz sytuacja jest znacznie poważniejsza. W 2013 r. papież całe rozważanie przed Modlitwą Anioł Pański poświęcił trwającej w Syrii wojnie. Teraz jego słowa dotyczyły agresji na Ukrainę.

Te słowa zostały wypowiedziane na początku nowego tygodnia, ale z uwagi na ich wagę zaczynamy podsumowanie minionego tygodnia od nich, bo przyćmiły wszystko inne, co w ostatnich dniach działo się w Watykanie. Rzadko które słowa Franciszka przyciągają uwagę wszystkich mediów. Te akurat przyciągnęły. To był jeden z głównych newsów w niedzielę 2 października br. w wielu krajach. Przytoczmy je w całości.

CZYTAJ DALEJ

Nauczanie religii katolickiej i innych wyznań wspiera wychowawczą rolę szkoły

2022-10-03 15:45

[ TEMATY ]

szkoła

katecheza

Karol Porwich/Niedziela

Wobec pojawiających się w przestrzeni publicznej negatywnych postaw i opinii odnośnie do lekcji religii w szkole Komisja Wychowania Katolickiego pragnie podkreślić katechetyczne i wychowawcze znaczenie szkolnego nauczania religii – czytamy w oświadczeniu Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie lekcji religii w szkole.

Komisja Wychowania Katolickiego podkreśla, że nauczanie religii katolickiej i innych wyznań wspiera wychowawczą rolę szkoły. „Dzięki obecności lekcji religii w szkole możliwe jest integralne wychowanie człowieka: zarówno jego sfery intelektualnej, fizycznej oraz – co bardzo ważne – duchowej” – czytamy w oświadczeniu. „Nauka religii niesie ze sobą wartości ogólnoludzkie takie jak braterska solidarność i potrzeba sprawiedliwości, a nawiązując do treści ewangelicznych uczy miłości Boga i bliźniego, otwartości na drugiego człowieka, empatii i współpracy, a także kształtuje bardzo potrzebne postawy społeczne” – podaje oświadczenie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję