Reklama

Niedziela Świdnicka

Zaślubiona Jezusowi na całe życie

Pochodząca z par. Królowej Polski w Świdnicy s. Miriam Klat CSSE, w niedzielę 23 sierpnia dziękowała za dar powołania i wieczystej profesji zakonnej.

[ TEMATY ]

siostry elżbietanki

Świdnica Królowa Polski

s. Miriam Klat

ks. Mirosław Benedyk

s. Miriam z dziewczynami z pielgrzymki

s. Miriam z dziewczynami z pielgrzymki

Centralną uroczystością w życiu młodej siostry ze Świdnicy było złożenie w domu prowincjalnym sióstr elżbietanek we Wrocławiu, 22 sierpnia przed bp Andrzejem Siemieniewskim, biskupem pomocniczym wrocławskim, ślubów, o dobrowolnym życiu w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie do końca swoich dni. Do tego dnia siostra przygotowywała się od momentu wstąpienia do zgromadzenia czyli od 12 września 2012 roku. Bezpośrednie przygotowanie trwało 2 miesiące. - Wśród wykładów z teologii, życia duchowego czy liturgiki, miałyśmy też w pełnym milczeniu rekolekcje ośmiodniowe lectio divina, a także odbyłyśmy pielgrzymki do Wilna, na Jasną Górę czy Niepokalanowa. Ważny czas przygotowań spędziłyśmy ze współsiostrami w kolebce naszego zgromadzenia, w Nysie. Tam w bazylice znajdują się relikwie i prochy naszych sióstr założycielek – dzieli się z nami s. Miriam.

ks. Mirosław Benedyk

S. Miriam w kościele parafialnym.

S. Miriam w kościele parafialnym.

Głos Pana Boga

Reklama

Zapytaliśmy siostrę, aby nam przybliżyła moment powołania. - Wyraźny głos Pana Boga, aby mu służyć, usłyszałam będąc jeszcze uczennicą gimnazjum. Działo się to podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek. Wtedy poczułam wielkie pragnienie miłości, które znalazłam u Jezusa, a On dał mi znać, że chce mnie mieć mnie blisko Siebie – mówi o początkach powołania elżbietanka. – Pielęgnowałam w sobie to pragnienie służby. Później nawet rozmawiałam o tym wszystkim z ówczesnym wikariuszem ks. Danielem Rydzem, który wysłał mnie na rekolekcje właśnie do wrocławskich elżbietanek. I tak zaczęła się moja przygoda ze zgromadzeniem, która trwała kolejne dwa lata, także na pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę - opowiada siostra naszej redakcji.

Był to czas szkoły średniej, a przyszła siostra przy parafii pisała wtedy artykuły do gazetki parafialnej „Głos Maryi” pod okiem ówczesnych redaktorów ks. Łukasza Kowalczuka i ks. Przemysława Pojaska.

Po szkole średniej Wioleta, bo takie imię nosiła s. Miriam przed wstąpieniem do klasztoru, postanowiła resztę życia spędzić jako elżbietanka. Po dwóch latach postulatu, w 2014 rozpoczęła nowicjat, a rok później złożyła pierwsze śluby tymczasowe.

ks. Mirosław Benedyk

Z przyjaciółmi.

Z przyjaciółmi.

Nie oglądać się wstecz

W dniu złożenia profesji wieczystej na znak zaślubin z Jezusem Chrystusem siostra otrzymała obrączkę, która od tego dnia będzie jej codziennie przypominać o Bożym wybraniu oraz złożonych ślubach. - Dzień ślubów wieczystych jest nowym początkiem, by już nigdy „nie oglądać się wstecz”, lecz coraz wierniej i gorliwiej podążać za Jezusem Chrystusem – podsumowała elżbietanka.

Reklama

Przedłużeniem radości złożenia wieczystej profesji była niedziela, dziękczynna Msza św. w rodzinnej parafii w Świdnicy, której przewodniczył ks. Andrzej Franków, na której zgromadzili się rodzina, przyjaciele i znajomi z pielgrzymki świdnickiej na Jasną Górę, ubrani w tym dniu w niebieskie koszulki grupy pierwszej świdnickiej.

ks. Mirosław Benedyk

Wspólna agapa.

Wspólna agapa.

Po krótkim urlopie siostra powróci do pracy z dziećmi w Kożuchowie na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

2020-08-23 10:25

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uśmiechnij się

[ TEMATY ]

s. Miriam Klat

#uśmiechnij się

archiwum prywatne

Tym zdjęciem s. Miriam Klat wywołała uśmiech u nie jednego widza.

Tym zdjęciem s. Miriam Klat wywołała uśmiech u nie jednego widza.

W sieci pojawiła się pozytywna zabawa, która ma na celu wzbudzenie radości i sympatii. W tzw. challenge zaangażowała się jedna z elżbietanek.

Każdy z nas miewa lepsze i gorsze dni. Ta akcja ma przypomnieć jak ważny jest śmiech i jak wiele nam daje. Zadanie polega na pokazaniu ludziom jak proste, a jednocześnie ważne jest uśmiechanie się. Dlatego wyzwanie polega na wstawieniu swoim Facebookowym profilu swojego zdjęcia, na którym jesteśmy sami lub z przyjaciółmi, znajomymi, albo w szkole, w kinie, w parku, z rodziną, podczas obiadu, z psem, ze złotą rybką, koniem, roślinką doniczkową. Najważniejsze, aby było widać uśmiech. Akcja ma sprawić, że, że nasze życie nabierze piękniejszych barw, a smutek, niepewność, złość czy niemoc odejdzie choć na chwilę na dalszy plan.

CZYTAJ DALEJ

Szokujące wyniki poufnej ekshumacji ks. Blachnickiego

2021-01-14 17:08

[ TEMATY ]

IPN

ekshumacja

ks. Franciszek Blachnicki

wPolityce.pl/Telewizja Trwam (screenshot)

ks. Franciszek Blachnicki

ks. Franciszek Blachnicki

Jak podaje portal wPolityce.pl: W listopadzie 2020 roku 63 byłych działaczy opozycji antykomunistycznej skierowało do marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek petycję ws. podjęcia przez Sejm prac nad zmianą ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Sygnatariusze domagali się wyłączenia z Instytutu Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu i przeniesienia jej do struktur prokuratury powszechnej oraz umożliwienia przeprowadzenia weryfikacji pracy prokuratorów. Jako przykład bezowocnych postępowań wskazali casus ks. Franciszka Blachnickiego. Na szokujące kulisy sprawy zwraca uwagę w rozmowie z Polskim Radiem 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych. Pojawiają się nowe wątki dotyczące otrucia kapłana. Czy ma to związek z jego ostatnim spotkaniem?

Warto przy tej okazji wspomnieć o prokurator Ewie Koj, wieloletniej szefowej Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach i sposobie prowadzenia śledztwa w sprawie okoliczności śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Są trzy fundamentalne zarzuty pod adresem pani prokurator w związku ze śledztwem prowadzonym w latach 2005-2006 — zauważa Woyciechowski.

CZYTAJ DALEJ

Rosja: demonstracje w całym kraju w obronie Nawalnego, ponad 2500 zatrzymanych

2021-01-23 20:45

[ TEMATY ]

Rosja

PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Zwołane przez zwolenników opozycjonisty Aleksieja Nawalnego demonstracje z żądaniem jego uwolnienia z aresztu odbyły się w sobotę w wielu miastach Rosji bez zezwolenia władz. Dokładną liczbę uczestników trudno oszacować. Policja zatrzymała w całym kraju 2501 osób.

Dane o zatrzymanych podał portal OWD-Info, monitorujący zatrzymania w Rosji. Według szacunków portalu w Moskwie zatrzymano 941 osób, w Petersburgu - 356.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję