Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Rowerowa Ewangelizacja

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Łódzkiego Jerycha

Na początku września w 7 parafiach w Łodzi miało miejsce Łódzkie Jerycho – wyprawa rowerowa dookoła miasta, łącząca modlitwę, ewangelizację i sport.

Uczestnicy zatrzymywali się w 7 kościołach, na terenie miasta Łodzi, w których był czas na wspólną modlitwę wraz ze zgromadzonymi w świątyni. Członkowie wyprawy zatrzymali się w następujących miejscach: Kościół pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Kościół pw. św. Maksymiliana, Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej, Kościół NMP Królowej Polski, Kościół Św. Michała Archanioła oraz Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Wydarzenie rozpoczęła poranna Eucharystia w parafii Ojców Jezuitów w Łodzi, przy ul. Sienkiewicza 60 o godz. 9:30. Z tego miejsca wyruszyła ponad 80 osobowa ekipa rowerowa, do pierwszej stacji – czyli kościoła św. Brata Alberta Chmielowskiego.

- W tym roku charakteryzowała nas nie tylko kolumna rowerzystów ale również bus, który był nagłośniony i obklejony plakatami, dzięki temu byliśmy nie tylko widoczni ale też dobrze słyszalni. Celowo wybieraliśmy trasy osiedlowe, by być bliżej ludzi – podkreśla Joanna Władyszewska, odpowiedzialna za przedsięwzięcie.

Wybór parafii miał na celu okrążenie i otoczenie miasta modlitwą. Pątnicy modlili się na różańcu oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia. W poszczególnych kościołach, które były pewnego rodzaju przystankami, odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu.

- W niektórych parafiach byłą zorganizowana całodniowa Adoracja Pana Jezusa z konkretnymi dyżurami. W tym roku dało się odczuć zdecydowanie większe zaangażowanie ze strony parafian. Wspólnota Nazaret poprowadziła uwielbienie a wspólnota Głos Pana ze Skierniewic przyjechała ze swoimi świadectwami. Później udali się na ewangelizację na ulice – podkreśla Joanna.

- Zaskoczeniem był dla nas deszcz, ale jechaliśmy dalej, nie patrząc na przeciwności. Mogliśmy liczyć na opiekę i wsparcie policji , nawet w momencie kiedy w błocie utknął bus i 20 osób go próbowało wyciągnąć – dodaje organizatorka.

Reklama

Uroczyste zakończenie miało miejsce w Pasażu Schillera, przy ul. Piotrkowskiej o godz. 19:30, gdzie rozstawiona została scena dla zespołu muzycznego, oraz gości - Krzysztofa Sowińskiego i Grzegorza Miecznikowskiego. Była także przestrzeń do modlitwy wstawienniczej.

- Całe wydarzenie jest owocem posługi Modlitwy za Miasto Wspólnoty Mocni w Duchu, gdzie od ponad 4-5 lat najpierw różańcem, później już bezpośrednią ewangelizacją, rozmową z mieszkańcami Łodzi, wychodzimy co tydzień na ulicę, głosząc m.in. na ul. Piotrkowskiej, modląc się z nałożeniem rąk, ale też przez niektóre osoby w skrytości, na różańcu – podsumowuje Joanna Władyszewska.

Wszystkie dodatkowe informacje dostępne są na stronie Facebooka https://www.facebook.com/Modlitwa-za-Miasto-6022122765869 lub drogą mailową: lodzkiejerycho@gmail.com 

2020-09-19 09:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Zakończenie zbiórki Caritas Archidiecezji Łódzkiej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Caritas Archidiecezji Łódzkiej

W sobotę wieczorem prowadzone przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej zbiórki zostały zakończone. Dobiega końca przygotowanie ośrodka w Drzewocinach i wdrożenie niezbędnych procedur związanych z zabezpieczeniem transportu i opieki nad osobami bezdomnymi, zanim trafią do schroniska.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Morawiecki: obniżki cen biletów PKP co najmniej do poziomu z 2022 r.

2023-02-03 10:55

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PKP

Karol Porwich/Niedziela

Chcę, aby obniżki cen biletów PKP były co najmniej do poziomu, jaki obowiązywał w roku 2022 – powiedział w piątek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki był pytany, czy jest szansa na obniżki cen biletów PKP.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję