Reklama

Spotkanie Rodziny Radia Maryja

W niedzielę 15 stycznia br. w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Inauguracją spotkania była uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Podczas słowa wstępnego Ksiądz Arcybiskup przywitał serdecznie wszystkich obecnych oraz przypomniał, że w Kościele jest wiele grup i wspólnot modlitewnych, a jedną z tych charyzmatycznych wspólnot jest właśnie Rodzina Radia Maryja. Metropolita Szczecińsko-Kamieński wyraził swą radość i podziękował za wszelkie inicjatywy i liczne dzieła, które są prowadzone na co dzień dla całego Kościoła, kraju i narodu. Przypomniał również, jak ważna jest posługa Rodziny Radia Maryja dla Kościoła w Polsce. Ksiądz Arcybiskup zachęcił uczestników spotkania, by nabierali ducha do podejmowania w obecnym roku nowych wspólnotowych działań, a także, by w tych trudnych dla Kościoła czasach nie tracili odwagi w głoszeniu Chrystusowego świadectwa.
Kazanie wygłosił redemptorysta o. Mieczysław Witalis, który od ponad 20 lat posługuje na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Kaznodzieja przybliżył historię Radia Maryja na ziemi zachodniopomorskiej oraz przypomniał o wsparciu dla tego dzieła ze strony pasterzy tych ziem, poczynając od abp. Kazimierza Majdańskiego poprzez abp. Mariana Przykuckiego i abp. Zygmunta Kamińskiego, kończąc na abp. Andrzeju Dziędze. Jak podkreślał Kaznodzieja: „Nie byłoby Rodziny Radia Maryja na tych ziemiach, gdyby nie jej pasterze i ich otwartość oraz szczere wsparcie i orędownictwo dla tej inicjatywy”. Podczas kazania zostało przypomniane, iż w latach, gdy Radio Maryja było krytykowane nawet przez środowisko kościelne i samych księży, to abp Zygmunt Kamiński osobiście bronił tego dzieła, gdy mówił, że to, co prezentuje Radio Maryja, jest wartościowe i ubogacające cały naród. Ojciec M. Witalis podkreślał, że przekaz Radia Maryja nie jest adresowany tylko do osób w podeszłym wieku, ale jest także atrakcyjny dla młodszych słuchaczy.
W dalszej części homilii poruszony został temat powołania i trudności, jakie w dzisiejszych czasach napotykają młodych ludzi, którzy pragną oddać się na służbę Chrystusowi. Kaznodzieja nawiązał do słów z drugiego czytania o pokusach wynikających z cielesności człowieka, które w dzisiejszych czasach wszechobecnej seksualności niejednokrotnie powodują wśród kleryków lęk i obawę, czy aby starczy sił do podjęcia służby, wytrwania w czystości i wędrowania w pełni za Jezusem. Kończąc kazanie, o. Mieczysław zachęcił uczestników, aby tę Mszę św. ofiarowali za alumnów, a także za całą młodzież i modlili się o powołania oraz pomoc Bożą dla tych, którzy chcą pójść za Jezusem.
Po zakończeniu Mszy św. uczestnicy spotkania udali się na seminaryjny refektarz, gdzie po odczytaniu słów Ewangelii miało miejsce wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem, pełne życzeń wszelkich łask Bożych na rozpoczęty rok 2012. Na zakończenie spotkania abp Andrzej Dzięga wszystkim z serca pobłogosławił, jeszcze raz życzył odwagi w głoszeniu świadectwa i życia wartościami Chrystusowymi w Nowym Roku.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Szarbel – przybytek, w którym Bóg objawia się światu

[ TEMATY ]

św. Charbel

św. Charbel Makhlouf

Agnieszka Bugała

W ogólnopolskim kalendarzu liturgicznym przypada dziś wspomnienie libańskiego świętego Szarbela Machlufa. Ten żyjący w XIX wieku zakonnik i pustelnik obrządku maronickiego jest dziś jednym z najbardziej znanych i czczonych świętych chrześcijańskich na świecie.

Św. Szarbel uważany jest za jednego z największych cudotwórców pośród świętych Kościoła. Zarejestrowano już kilkadziesiąt tysięcy uzdrowień za jego wstawiennictwem, które są czytelnym znakiem Bożej obecności we współczesnym świecie. Co roku do jego grobu, znajdującego się w klasztorze w miejscowości Annaja, przybywa ponad 4 mln pielgrzymów.

CZYTAJ DALEJ

"Rzeczpospolita": Paszport dla wybranych

2021-07-28 07:27

[ TEMATY ]

COVID‑19

COVID

Materiał prasowy

Tysiące ozdrowieńców nie może otrzymać certyfikatu covidowego, nawet jeśli wirusa wykryto u nich testem antygenowym - pisze w środowym wydaniu "Rzeczpospolita".

Jak czytamy na łamach "Rz", Komisja Europejska nie uznaje za ozdrowieńców osób, którym zdiagnozowano zakażenie COVID-19 na podstawie testu antygenowego – najbardziej popularnego m.in. w Polsce. Przez to nie mogą otrzymać paszportu covidowego. Spotkało to Marcina T. ze Szczecina. "Miałem kaszel i wysoką gorączkę, której niczym nie mogłem zbić. Wezwałem karetkę, ratownicy w domu zrobili mi test, który potwierdził COVID-19" – opowiada "Rzeczpospolitej" Marcin T. Został zabrany do szpitala na oddział covidowy, gdzie spędził półtora tygodnia. Wypis potwierdził, że przeszedł „obustronne zapalenie płuc w przebiegu covid”.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii wprowadziła w błąd opinię publiczną

2021-07-29 11:59

[ TEMATY ]

pedofilia

komisja ds. pedofilii

Twitter

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Mam nadzieję, że Państwowa Komisja ds. Pedofilii zapoczątkuje prace nad stworzeniem narodowej strategii działania chroniącego dzieci - stwierdza w komentarzu dla KAI ks. Piotr Studnicki kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Komentując pierwszy raport Komisji ks. Studnicki wyraził jednocześnie "rozczarowanie wprowadzaniem przez przedstawicieli Komisji w błąd opinii publicznej co do zjawiska wykorzystania seksualnego w środowisku duchownym, jak również gotowości i intencji Kościoła katolickiego w Polsce do współpracy z Komisją".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję