Reklama

Zaproszenia

Lublin: Koncert „Pochwała Miłosierdzia”

W niedzielę, 22 września, Franciszkańskie Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie, działające przy parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka (Bracia Kapucyni) przy ul. al. Kraśnickiej 76 zapraszają na koncert pt. „Pochwała Miłosierdzia” w wykonaniu Warszawskiego Chóru Akademickiego PRO PACE wraz z orkiestrą symfoniczną „Arci dello Spirito”; wykonawcy: solistka Ewelina Siedlecka-Kosińska sopran, recytacje Jerzy Zelnik, dyrygent: Sławomir Leszczyński. Początek o godz. 19.15, wstęp wolny. Koncert zorganizowany został dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin, Stowarzyszeniu Przyjaciół Parafii Poczekajka, firmie WIKPOL i parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie.

Koncert „Pochwała Miłosierdzia” składa się z utworów muzycznych wybitnych kompozytorów z Krakowa: fragmentów „Tryptyku Rzymskiego” Piotra Pałki i specjalnie skomponowanych przez Pawła Bębenka i Huberta Kowalskiego utworów ku czci Miłosierdzia Bożego, wzbogaconych recytacją fragmentów z „Dzienniczka św. Siostry Faustyny” i słów wypowiedzianych przez Papieża Jana Pawła II.

2013-09-20 13:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piknik na rzecz Stowarzyszenia Dignitas Dolentium - "Zatrzymajmy SLA"

Stowarzyszenie Dignitas Dolentium („godność cierpiących”) działa od 2007 roku, a od 2011 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego. Organizacja pomaga chorym na SLA – stwardnienie boczne zanikowe, neurologiczną nieuleczalną chorobę, w której dochodzi do uszkodzenia komórek nerwowych odpowiedzialnych za pracę mięśni. W efekcie chorzy tracą sprawność ruchową, mają problemy z mową, aż wreszcie z oddychaniem z powodu zaniku mięśni oddechowych. Na dzień dzisiejszy nie ma leku, który zahamowałby proces chorobowy.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję