Reklama

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

Rada Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej po raz trzeci prowadzi wspólną modlitwę w czasie Nowenny do Ducha Świętego. Tym razem modlitwą zostaną ogarnięte wszystkie dekanaty miasta Częstochowy. Do uczestnictwa w nabożeństwach i spotkaniach ewangelizacyjno-modlitewnych zapraszamy wszystkich chętnych. Będą się one odbywać każdego dnia w innym kościele Częstochowy. Poniżej zamieszczamy program spotkań. Ostatniego dnia, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, spotkamy się w kolejnych siedmiu świątyniach, aby po wspólnej modlitwie pielgrzymować razem z pl. Biegańskiego do archikatedry. Tutaj, w Wieczerniku naszej archidiecezji, spotkamy się na wspólnej modlitwie z jej Pasterzem - Arcybiskupem Metropolitą Częstochowskim.

Spotkania modlitewne w dziewięciu kościołach Częstochowy

10 maja - kościół św. Zygmunta (wspólnoty społeczne)

11 maja - kościół św. Antoniego (wspólnoty charytatywne)

12 maja - kościół św. Józefa (wspólnoty maryjne)

13 maja - kościół św. Wojciecha (wspólnoty młodzieżowe)

14 maja - kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła

(wspólnoty oświatowo-wychowawcze)

15 maja - kościół Nawiedzenia NMP (wspólnoty rodzinne)

16 maja - kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa

(wspólnoty ewangelizacyjne I)

17 maja - kościół św. Jadwigi (wspólnoty ewangelizacyjne II)

18 maja - archikatedra Świętej Rodziny (ruchy i stowarzy

szenia)

Plan spotkania

godz. 18.00 - Msza św.

- nabożeństwo majowe

- czuwanie modlitewne - ewangelizacja - świadectwa

godz. 21.00 - Apel Jasnogórski

***

Wigilia przed Zesłaniem Ducha Świętego 18 Maja

- kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (wspólnoty prorodzinne)

- kościół św. Zygmunta (wspólnoty młodzieżowe)

- kościół Najświętszego Imienia Maryi (wspólnoty charytatywne)

- kościoł św. Stanisława Kostki (wspólnoty oświatowo-

wychowawcze)

- kościół św. Jakuba (wspólnoty społeczne)

- kościół Miłosierdzia Bożego (wspólnoty ewangelizacyjne)

- archikatedra Świętej Rodziny (wspólnoty maryjne)

Reklama

Program spotkania w wigilię Zesłania Ducha Świętego

godz. 20.00-21.00 - rozpoczęcie czuwania w siedmiu kościołach

godz. 22.20 - spotkanie na pl. Biegańskiego

godz. 22.30 - wymarsz ze świecami do archikatedry

godz. 23.00 - archikatedra - wspólna modlitwa

godz. 24.00 - Msza św. koncelebrowana - przewodniczy abp Stanisław Nowak

- nocne czuwanie

Ruch PrzyjacióŁ "Niedzieli"

zaprasza swoich Członków do udziału w Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego 14 maja o godz. 18.00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz w wigilię Zesłania Ducha Świętego w archikatedrze 18 maja o godz. 23.00.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Michał Dworczyk: złożyłem rezygnację z funkcji szefa KPRM

2022-09-30 13:01

[ TEMATY ]

Dworczyk

KPRM

Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - poinformował w piątek w mediach społecznościowych Michał Dworczyk.

Informacje Dworczyk przekazał na Twitterze. "Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów" - napisał polityk. "Dziękuję Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy" - dodał.

CZYTAJ DALEJ

Spowiedź czy psychoterapia?

Coraz wyraźniej widoczne są dzisiaj tendencje do dłuższych i „głębszych” spowiedzi. To zresztą dzisiaj swego rodzaju moda. Ludzie wychodzą poza sztampę i chętnie spowiadają się poza Mszą św., co widać choćby po kolejkach, jakie ustawiają się do konfesjonałów w kościołach, w których są całodzienne dyżury. Ale nawet taka spowiedź nie jest formą ani namiastką terapii. Podobnie jak wyznawanie grzechów u stałego spowiednika.

Dzisiaj istnieje coraz większe zapotrzebowanie na łączenie duchowości i psychologii. Ale czym innym jest spowiedź, a czym innym psychoterapia.

CZYTAJ DALEJ

Papieska audiencja dla przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

2022-09-30 17:59

[ TEMATY ]

Watykan

papież Franciszek

MKOl

PAP/VATICAN MEDIA HANDOUT

Franciszek przyjął 30 września na audiencji przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomasa Bacha i sekretarza generalnego tej organizacji Christophe'a De Keppera, poinformowało watykańskie Biuro Prasowe. Poprzednio papież przyjął go w Watykanie 5 października 2016.

Urzędujący od 2013 roku przewodniczący MKOl przybył do Watykanu z okazji międzynarodowego spotkania, które w dniach 29-30 września obradowało w watykańskiej Nowej Auli Synodalnej pod hasłem „Sport dla wszystkich – łączący, dostępny i dostosowany do każdej osoby”. 250 ekspertów z całego świata dyskutowało o sporcie jako środku integracji społecznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję