Reklama

Serwis Duszpasterstwa Młodych

"Przystanek Jezus" rusza. Ewangelizacyjna akcja młodych powstała przy okazji spotkań młodzieży na polskim Woodstock w Żarach, nazwana " Przystanek Jezus", staje się już konkretnym programem formacyjnym dla młodych. W tym roku organizatorzy chcą jeszcze lepiej przygotować się do działań ewangelizacyjnych podczas wakacji. Jeszcze w roku szkolnym odbywać się będą spotkania w poszczególnych rejonach Polski z animatorami i uczestnikami ewangelizacji na Woodstock. Chcąc mieć dostęp do najważniejszych informacji o tej inicjatywie, należy śledzić strony internetowe www.przystanek.Jezus.pl. Tam umieszczane są na bieżąco informacje z ostatniej chwili i szczegółowe plany spotkań. Na stronie można też znaleźć formularze zgłoszeniowe na poszczególne spotkania i wakacyjną ewangelizację.

Spotkanie przed Toronto. 20 kwietnia br. w auli akademickiej przy kościele św. Wojciecha w Częstochowie odbyło się spotkanie młodych udających się na XVII Światowe Dni Młodzieży do Kanady. Młodym pielgrzymom podczas modlitwy i rozmów towarzyszyła kanadyjska flaga przesłana przez młodzież z Toronto. Pierwszym punktem spotkania była wspólna Msza św. Po niej omówiono szczegóły wyjazdu do Kanady. Podstawowym tematem spotkania było uświadomienie sobie, że udział w tak wielkim święcie młodych jest dla każdego wyjeżdżającego wielkim darem, który jednocześnie domaga się od młodych odpowiedzialnego zagospodarowania.

Nowe władze KSM. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej ma nowy Zarząd Diecezjalny. Został on wybrany 23 marca br. podczas spotkania w Olsztynie. Obecnym prezesem został Michał Zmysłowski, student z Częstochowy. Zapowiada on między innymi stały kontakt ze wszystkimi młodymi zainteresowanymi działalnością w stowarzyszeniu (tel. 0-503 704-951). Dekret nominacyjny nowym władzom stowarzyszenia wręczy osobiście abp Stanisław Nowak, metropolita częstochowski.

Reklama

Złazisko KSM w Toporowie. Jest już tradycją, że w maju KSM-owicze udają się na wspólne spotkanie do Toporowa nad Wartą. Nie ma ono wyłącznie religijnego charakteru, dlatego nazywane jest przez organizatorów po prostu "złaziskiem". Tegoroczne Złazisko w Toporowie odbędzie się 11 maja br. W programie jest wspólne śpiewanie, Msza św., nabożeństwo majowe, spotkanie z abp. Stanisławem Nowakiem. Wyjątkową atrakcją spotkania będzie mecz piłki nożnej rozegrany między młodymi a kadrą policji. Organizatorem Złaziska jest oddział parafialny KSM w Toporowie oraz Zarząd Diecezjalny KSM Archidiecezji Częstochowskiej.

Modlitwa przed Zesłaniem Ducha Świętego. Informowaliśmy już o tym, że 13 maja br. w kościele św. Wojciecha w Częstochowie na Tysiącleciu w ramach Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego odbędzie się modlitewne czuwanie młodych z całego miasta. Do wzięcia udziału w modlitwie zaproszeni są wszyscy młodzi ze wspólnot parafialnych, ruchów i stowarzyszeń. Modlitwa rozpocznie się o godz. 18.00. Złożą się na nią m.in. Eucharystia, nabożeństwo majowe, adoracja Najświętszego Sakramentu i świadectwa młodych.

Jeszcze raz o Lednicy. Na prośbę wielu zainteresowanych powtarzamy też zaproszenie na szóste już spotkanie młodzieży z całej Polski na Polach Lednickich. Spotkanie rozpocznie sie w sobotę 18 maja o godz. 17.00. W Częstochowie wyjazd dla chętnych organizuje Duszpasterstwo Akademickie i KSM. Koszt wyjazdu 35 zł (opłata za przejazd autokarem oraz wpisowe za udział w spotkaniu). Zgłoszenia przyjmują: w KSM - ks. Marek Bator - tel. 0-603 65-76-99 i w D.A. "Emaus" - ks. Andrzej Przybylski - tel. 0-606 20-30-44. Na Lednicę należy upiec i wziąć ze sobą placek weselny, butelkę wody z miejsca, z którego się przyjeżdża, i wizerunek Matki Bożej czczony w najbliższym sanktuarium.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Klerycy zainaugurowali nowy rok akademicki

2022-10-03 15:28

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu rozpoczął się 202. rok akademicki.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Koncelebrowali ks. prof. dr hab. Przemysław Kantyka, dziekan Wydziału Teologii KUL oraz licznie przybyli kapłani.

CZYTAJ DALEJ

Szef MSZ podpisał notę dyplomatyczną ws. reparacji wojennych od Niemiec

2022-10-03 11:21

[ TEMATY ]

Niemcy

Adobe.Stock

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau podpisał w poniedziałek notę dyplomatyczną, która ma zostać przekazana ministerstwu spraw zagranicznych Niemiec ws. reparacji wojennych.

"Nota dyplomatyczną, którą właśnie parafowałem zostanie przekazana ministerstwu spraw zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec" - oświadczył Rau.

CZYTAJ DALEJ

Elbląg: uroczystości pogrzebowe śp. bp. Jana Styrny

2022-10-04 10:51

[ TEMATY ]

biskup

pl.wikipedia.org

Uroczystości pogrzebowe bp. Jana Styrny odbyły się w dniach 2-3 października 2022 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Emerytowany biskup elbląski zmarł 27 września w wieku 81 lat.

Mszy żałobnej w dniu 2 października przewodniczył bp Wojciech Skibicki, bp. pomocniczy diecezji elbląskiej. W wygłoszonym kazaniu przypomniał o gorliwości duszpasterskiej zmarłego bp. Styrny, która nawet po odejściu na emeryturę objawiała się poprzez systematyczne wielogodzinne słuchanie spowiedzi w elbląskiej katedrze. – Konfesjonał był dla bp. Jana pierwszym miejscem jego ewangelizacji – mówił bp Skibicki. W koncelebrze uczestniczyło ponad 50 księży, w tym m.in. ks. kan. prof. Marek Żmudziński (dziekan Wydziału Teologii UWM w Olsztynie), a także Kapituła Katedralna Elbląska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję