Reklama

Niedziela Wrocławska

Zgromadzeni wokół św. Józefa

W parafii pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu przy ul. Borowskiej, na zakończenie rekolekcji wielkopostnych poświęcono figurę św. Józefa.

Archiwum parafii

Teraz w tej parafii cyklicznie odbywać się będą nabożeństwa ku czci Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Reklama

Rekolekcje parafialne głoszone były przez o. Bogusława Jaworskiego, misjonarza św. Rodziny. Trwały one przez 4 dni. Nawiązywały one do osoby św. Józefa. Idealne komponuje się to do przeżywanego w Kościele Roku Świętego Józefa - W uroczysty sposób chcemy w tej parafii czcić opiekuna rodzin, mężów, mężczyzn, patrona dobrej śmierci i na trudne czasy. Te rekolekcje miały nas wokół św. Józefa zgromadzić. Chciałem pokazać rzeczywistość, że Pan Bóg pomaga ludziom. Opatrzność Boża daje różne narzędzia, abyśmy mogli kroczyć drogą zbawienia- mówił. o. rekolekcjonista.

Nabożeństwa ku czci św. Józefa nie tylko będą szerzyć kult tego świętego, ale także mają za zadanie pobudzić ducha modlitwy przez wstawiennictwo Opiekuna Pana Jezusa - Chcemy otrzymywać potrzebne łaski, bo przecież św. Józef był tu na Ziemi wystarczająco dobrym ojcem dla Jezusa. Tak jak to czynił wobec Pana Jezusa, tak niech nas prowadzi bezpiecznie - powiedział o. Jaworski.

2021-02-24 22:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pierwsza Komunia św. w czasie pandemii. Wskazania Referatu Katechetycznego

Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie przypomina zasady dotyczące organizacji Pierwszej Komunii św.

1. Uroczystość Pierwszej Komunii św. może się odbyć w planowanym terminie, o ile zostaną zachowane zasady bezpieczeństwa sanitarnego określone w odpowiednich przepisach państwowych.

CZYTAJ DALEJ

Życia mała garść...

2021-03-30 10:53

Niedziela Ogólnopolska 14/2021, str. 26-27

Adam Bujak /Biały Kruk

Ewa Krzysztof Krawczykowie

Ewa Krzysztof Krawczykowie

„Pochyl się nad nią... oceń... patrz! Czy jest tak jak człowiek chciał?”. Tak się zaczyna jedna z piosenek Krzysztofa Krawczyka. O tym, co w życiu cenne, jak ważna jest wiara i jak to jest być żoną legendy, rozmawiamy z Ewą Krawczyk. [Rozmowa odbyła się jeszcze za życia Artysty - przyp. red.]

Katarzyna Woynarowska: – Jak się miewa Krzysztof Krawczyk?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Jezusa najbardziej rani brak wiary w wielkość Jego Miłosierdzia!

2021-04-13 14:10

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w domu, gdzie mieszkała Święta Siostra Faustyna przy ul. Krośnieńskiej Mszę Świętą sprawował Arcybiskup Grzegorz Ryś.

W małej kaplicy Domu Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny w niedzielny poranek miała miejsce Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Metropolity Łódzkiego Grzegorza Rysia. W homilii Łódzki Pasterz zwrócił uwagę na gesty Jezusa, które wykonuje w stosunku do uczniów, gdy po swoim Zmartwychwstaniu ukazuje się dwunastu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję