Reklama

Spotkanie animatorów KSM

Ciągle "Gotów!"

Co za ożywienie?!

W sobotę 15 czerwca 2002 r. w gmachu Kurii Metropolitalnej odbyło się spotkanie wszystkich prezesów parafialnych wspólnot KSM. Punktualnie o godz.11.00 nasze posiedzenie rozpoczęliśmy od modlitwy, w której główną intencją była prośba o dobrą kondycję fizyczną dla Ojca Świętego na tegoroczną pielgrzymkę w naszej ojczyźnie.

Pierwszym naszym zaskoczeniem była bardzo dobra odpowiedź na nasze zaproszenie. Na spotkanie prezesów i liderów KSM przyjechała młodzież z parafii z Myszkowa, Rozprzy, Zawiercia, Kłobucka, Bąkowej Góry, Ręczna, Osjakowa, Wielgomłyn, Ostrów n. Okszą, Wielunia, Gnaszyna, Działoszyna, Krzepic, Wąsosza oraz z różnych parafii miasta i okolic Częstochowy.

Sprawy ogólnodiecezjalne

Reklama

Prezes Zarządu Diecezjalnego KSM, Michał Zmysłowski w swoim przemówieniu przedstawił zebranym plany wakacyjnych spotkań skierowane do wszystkich chętnych, którzy pragną wstąpić w szeregi młodzieżowej wspólnoty KSM. Zachęcał prezesów do wyjazdu na szkolenie w Brennej w Beskidach, w dniach od 8 do 12 lipca br. Istnieje konieczność prowadzenia takich szkoleń, po to by młodzi sami przewodniczyli w spotkaniach wspólnot parafialnych.

Mamy swoją stronę internetową!

Kolejnym naszym małym sukcesem jest diecezjalna strona internetowa, w której umieszczać będziemy wszystkie informacje związane z naszymi działaniami. Dzięki takim możliwościom technicznym jesteśmy w stanie dotrzeć do każdej parafii oraz każdej szkoły. Zebranym prezesom złożyliśmy wielką prośbę, aby przekazywali swoim rówieśnikom adres naszej strony. Każdy oddział parafialny KSM może przez Internet dowiedzieć się wszystkiego o Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży oraz znaleźć gotowe materiały do zarejestrowania swojej wspólnoty. Będzie również można zostawić tam swoją opinię oraz intencję, którą powierzamy Bogu w czasie młodzieżowej Eucharystii.

Nasz adres internetowy: http://www.czestochowa.ksm.org.pl

Gorzka prawda

W ostatnim punkcie naszego spotkania prezesi przedstawili prezentację swojej wspólnoty parafialnej. Te świadectwa to okazja do wymiany doświadczeń, dzięki którym młodzi przeprowadzili jakąś akcję w parafii. Nie brakowało również zwierzeń o trudnościach, jakie istnieją w KSM. Ciągle jeszcze młodzi mówią o braku ogólnodostępnego miejsca, w którym można by rozmawiać oraz realizować diecezjalny lub parafialny program.

To pierwsze spotkanie rozpoczęło dyskusję nad szukaniem przyczyn problemu: dlaczego młodzież tak mocno unika wszelkich wspólnot katolickich? Jak na razie na wokandę naszych spotkań wyciągnęliśmy problem, a na kolejnym zjeździe pragniemy podzielić się wnioskami co zrobić, aby ten stan się zmienił.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskupi za obowiązkowym udziałem uczniów w lekcjach religii lub etyki

2021-06-12 16:33

[ TEMATY ]

biskup

katecheza

Karol Porwich/Niedziela

Biskupi zgodnie stoją na stanowisku, że należy wprowadzić obowiązek, aby każdy uczeń uczestniczył w lejcach religii bądź etyki powiedział KAI przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP - bp Wojciech Osial.

Biskup Osial zaznaczył, że wcześniej zostały wystosowane ankiety na ten temat do biskupów i Wydziałów Katechetycznych poszczególnych Kurii diecezjalnych. Pozwoliły one nakreślić kierunki rozwoju katechezy w Polsce. „Biskupi są zgodni co do konieczności podejmowania starań o wprowadzenie obowiązkowego wyboru pomiędzy religią bądź etyką. Ale oczywiście uczeń mógłby też wybrać zarówno religię jak i etykę. Chodzi o to, żeby nie było dotychczas funkcjonującego zapisu, który mówi, że uczeń może nie wybrać żadnego z tych przedmiotów. Staramy się o to, aby nie było dotychczasowej możliwości rezygnacji zarówno z religii jak i etyki – powiedział przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Zmarł prof. Witold Kieżun - weteran AK, powstaniec warszawski, ekonomista

2021-06-13 12:53

[ TEMATY ]

zmarły

Dominik Różański

Nie żyje prof. Witold Kieżun - ekonomista, żołnierz Armii Krajowej, w czasie Powstania Warszawskiego walczył w batalionie "Gustaw". Miał 99 lat.

"Bardzo, bardzo, bardzo smutna informacja: zmarł Witold Kieżun - Powstaniec Warszawski o pseudonimie +Wypad+, wybitny ekonomista, wielki przyjaciel Muzeum Powstania Warszawskiego, duży autorytet. Miał 99 lat. Cześć jego pamięci!" - podało na Twitterze Muzeum Powstania Warszawskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję