Reklama

Oświadczenie Forum Kobiet Polskich

Niedziela Ogólnopolska 45/2003

Forum Kobiet Polskich w imieniu 56 organizacji kobiecych stanowczo potępia plany niektórych skrajnych polityków SLD i UP proponujących rezygnację z prawnej ochrony życia dzieci poczętych oraz zrównanie związków partnerskich osób homoseksualnych z małżeństwami.
Propozycja wprowadzenia aborcji na życzenie jest sprzeczna z zasadami humanizmu, sprawiedliwości i tolerancji, a także Konstytucją RP, Konwencją o Prawach Dziecka oraz Powszechną Deklaracją Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych. Swoboda aborcji, pod pozorem ochrony praw kobiet, w rzeczywistości jest szkodliwa dla kobiet i otwiera szeroką możliwość wywierania presji na kobiety brzemienne (ekonomiczną, społeczną i bezpośrednią), aby zabiły swoje poczęte dziecko. Aborcja jest największym gwałtem, jaki można zadać kobiecie - matce.
Propozycja ta ma także charakter dyskryminujący, niezgodny z ochroną macierzyństwa, gwarantowaną przez Konstytucję RP, gdyż zamiast pomocy kobietom brzemiennym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i ekonomicznej proponuje jedynie „wolność” do zabicia poczętego dziecka.
Projekty zrównania związków osób homoseksualnych z małżeństwami godzą w fundament społeczeństwa, jakim jest rodzina oparta na trwałym związku małżeńskim kobiety i mężczyzny. Jako kobiety i matki stanowczo przeciwko temu protestujemy.
Próby odwracania uwagi opinii publicznej, za pomocą tych bulwersujących projektów, od rzeczywistych problemów społecznych są skrajnie cyniczne.
Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, a szczególnie do kobiet i matek, o sprzeciw wobec tych projektów.

Gdańsk, 23 października 2003 r.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś do duchownych: miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji

2021-09-18 09:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

księża

ks. Paweł Kłys

W trzecim i ostatnim dniu tegorocznych rekolekcji kapłańskich, którym w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczy arcybiskup Grzegorz Ryś, duchowni diecezjalni i zakonni wysłuchali nauki rekolekcyjnej oraz przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. - Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji – mówił abp Ryś.

- Jeśli w nas nie ma tego pragnienia - które Jezus objawia – tego wyjścia poza, tego wyjścia ku innym - jak nie ma w nas tego pragnienia, to boję się, że się nie modlimy. Miarą prawdziwości naszej modlitwy, jest inspiracja do misji. Prawdziwa modlitwa zawsze otworzy nam oczy na to powołanie, którym nas Jezus obdarzył – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Wigry: zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

2021-09-18 20:43

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

Od piątku 17.09.2021 r do niedzieli 19.09.2021 r., w pokamedulskim klasztorze na Wigrach trwa zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Diecezja ełcka gości w tym czasie przedstawicieli KSM z 20 diecezji.

Zebrani na tym spotkaniu druhny i druhowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozmawiają o sprawach ważnych dla ludzi młodych oraz podejmują wspólnie decyzje, które będą miały wpływ na dalsze funkcjonowanie Stowarzyszenia w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję