Reklama

Na temat...

Pandemonium

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zasygnalizowany tydzień temu występ norweskiego zespołu „Gorgoroth” w Ośrodku Telewizji Publicznej na Krzemionkach w Krakowie okazał się pandemonicznym horrorem. Ks. dr Andrzej Baczyński, szef Redakcji Programów Katolickich TVP Kraków, wydał oświadczenie, w którym wyraził „oburzenie z powodu zbezczeszczania symboliki chrześcijańskiej” i obrazy uczuć religijnych, jakie miały wówczas miejsce.
Nie będę się wdawać w te ponure szczegóły, tym bardziej że przebieg „koncertu” został już opisany w dziennikach w całej Polsce. Ale nie tylko fakt wpuszczenia satanistów do telewizji publicznej (zresztą nie pierwszy raz i nieważne, że było to zlecenie z zewnątrz) jest skandalem.
Polska nie jest normalnym krajem. Bo w normalnym kraju po takich zajściach jak w Krakowie wszystkie osoby odpowiedzialne, wraz z dyrektorem, podałyby się do dymisji. Dyrektor Ośrodka TVP w Krakowie Andrzej Jeziorek ani myśli ustąpić: udał, że o niczym nie wiedział i... sam zgłosił doniesienie o możliwości przestępstwa na policję i do prokuratury. A przecież musiał wiedzieć, co się święci, chodziło tu bowiem o wielką produkcję telewizyjną („Gorgoroth” wystąpił w ramach dwudniowego, wielogodzinnego maratonu zespołów „metalowych”; nawiasem pisząc - nie tylko on reprezentował wśród nich nurt satanistyczny...), a taką produkcję przygotowuje się dokładnie i zawczasu. Czym zaś jest „Gorgoroth” - można było (i można nadal) sprawdzić w internecie.
Następny skandal to reakcja patrona medialnego rejestracji „Gorgorothu”, postkomunistycznej Trybuny, która w ekscesach zespołu nie dostrzegła niczego niestosownego... I jeszcze jeden skandal: w Dzienniku Polskim w artykule Ewy Łozińskiej Sztuczna krew, prawdziwy szok w roli eksperta wystąpił niejaki Jarek Szubrycht. Warto wiedzieć, kto to taki: jako redaktor jednego z polskich pisemek satanistycznych wydrukował wywiad z „Gorgorothem”, który kończą słowa: „Zabijaj chrześcijan, szerz nienawiść”. Sam zaś przeprowadził wywiad z inną grupą satanistyczną, która przekazała taki oto „żart”-przesłanie: „Zabijcie codziennie przynajmniej jednego chrześcijanina”.
Oczekuję zdecydowanej reakcji krakowskiej Kurii Metropolitalnej na wydarzenia w Ośrodku TVP na Krzemionkach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Stanowisko KEP odnośnie do godności osobowej i prawa do chrztu dzieci poczętych metodą in vitro

2025-11-20 10:23

[ TEMATY ]

chrzest

in vitro

Adobe Stock

Każde dziecko poczęte w jakikolwiek sposób jest obdarowane godnością osobową i w całej pełni jest podmiotem prawa naturalnego oraz praw cywilnych i kościelnych – czytamy w Stanowisku Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych odnośnie do godności osobowej i prawa do chrztu dzieci poczętych metodą in vitro.

W przestrzeni publicznej coraz częściej pojawiają się pytania o udzielanie sakramentu chrztu świętego dzieciom poczętym i urodzonym metodą zapłodnienia pozaustrojowego (in vitro). Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych publikuje stanowisko w tej sprawie, przypominając nauczanie Kościoła katolickiego o niezbywalnej godności osoby ludzkiej od jej poczęcia, o niemoralności procedury in vitro oraz wyjaśniając problematykę związaną z posługą sakramentalną wobec tych dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Nieostrożne korzystanie z AI może skutkować zwolnieniem dyscyplinarnym

2025-11-21 13:23

[ TEMATY ]

sztuczna inteligencja

Adobe.Stock

Pracownik, który korzysta z pomocy sztucznej inteligenci (AI) na firmowym sprzęcie, nawet jeśli pracodawca nie uregulował zasad jej używania, naraża się na nieprzyjemne konsekwencje. Zwłaszcza, jeśli omyłkowo ujawni tajemnicę służbową lub narazi swoją organizację na straty: wówczas istnieje ryzyko nawet tzw. dyscyplinarki - informuje portal Prawo.pl.

Sztuczna inteligencja jest dziś przez wiele firm traktowana jako narzędzie optymalizacyjne: w HR czy procesach rekrutacyjnych. Problem pojawia się jednak wówczas, gdy pracownicy zaczynają korzystać z AI (np. ogólnodostępnego w internecie ChataGPT) przy wykonywaniu swoich obowiązków, nie informując o tym pracodawcy albo wręcz wbrew jego zakazowi.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: Jezus wymaga, byśmy zajęli stanowisko

2025-11-22 10:41

[ TEMATY ]

Jezus

Papież Leon XIV

wymaga

zajęli stanowisko

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

W obliczu niesprawiedliwości, nierówności, gdzie depcze się godność ludzką, gdzie pozbawia się głosu tych, którzy są słabi: trzeba zająć stanowisko – powiedział Papież w katechezie podczas sobotniej audiencji jubileuszowej.

Podziel się cytatem – te słowa z Ewangelii wg św. Łukasza były inspiracją do katechezy, którą wygłosił Leon XIV.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję