Reklama

Niedziela Wrocławska

Pierwszy wieczór uwielbienia na Krzykach

Eucharystia, konferencja i adoracja. Tak wyglądał pierwszy wieczór uwielbienia w parafii przy ul. Krzyckiej we Wrocławiu.

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Po wieczornej Mszy św. prelekcję wygłosił ks. Jakub Deperas. Jak stwierdził kapłan – ma nadzieję, że to wydarzenie będzie cykliczne w życiu wspólnoty parafialnej. Swoje rozważania oparł m.in. o myśli ks. Franciszka Blachnickiego dotyczące namiotu spotkania i wejścia w modlitwę z Bogiem.

- Rozważymy nieco 33 rozdział Księgi Wyjścia. Bo to będzie początek cyklu o modlitwie. Chcę zwrócić uwagę na to, że modlitwa jest przede wszystkim spotkaniem z Bogiem. Tu pomaga myśl o tym, że ja stawiam się w obecności Boga. Trochę o tym, jak walczyć z roztargnieniem pokonując siebie i skupiając się na Bogu, bo On dla nas jest obecny na modlitwie. A dalej jest nam łaskawy. To mocno uzdrawiające z zakrzywionego obrazu modlitwy, że już nie muszę spełniać tysiąca obietnic modlitewnych, że On mi jest łaskawy jak przyjaciel, wtedy modlitwa nie będzie udręką – mówił kapłan.

Reklama

Ks. Deperas wskazał na dwa konkrety pomagające w modlitwie. Pierwszy z nich to miejsce. Trzeba wyjść poza swoją codzienność, w miejsce które jest oddaleniem od zwykłych spraw. Drugi konkret to czas. Trzeba wtedy pozwolić sobie na to, że modlitwa jest traceniem czasu dla Boga.

W wieczorze uwielbienia zagrał zespół Cordis. - Jesteśmy młodymi muzykami z parafii św. Trójcy, a gramy ze sobą mniej więcej od marca tego roku. Jest nas dziesięć osób, ale jesteśmy ciągle otwarci na nowych muzyków – mówią zgodnie liderzy zespołu Aleksandra Paradowska i Przemysław Sirek.

Modlitwę uwielbienia poprowadził ks. Adam Błaszczyk, który na wstępie podkreślił, że uwielbienie to bezpośrednie doświadczenie obecności Boga w życiu człowieka. - To znaczy, że On działa wielkie znaki i cuda. Niech te prośby, które dziś każdy z nas tu przynosi będą jednym uwielbieniem. Jak stanę przed Jezusem z pokorą i posłuszeństwem to będą się działy wielki rzeczy. Niech ta adoracja otwiera nas na Bożą obecność i miłość – zachęcał kapłan.

2021-10-24 21:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wicepremier i minister kultury z wizytą w Żórawinie

2021-12-01 10:48

Ks. Przemysław Pastucha

Minister Gliński razem z ks. Cezarym Chwilczyńskim

Minister Gliński razem z ks. Cezarym Chwilczyńskim

„Kościół w Żórawinie to perła polskiego, europejskiego, niemieckiego dziedzictwa kulturowego (...) Ten kościół był przez wiele lat nieużywany, budowla była zagrożona, ale dzięki temu, że szybko podjęliśmy odpowiednie decyzje, w tej chwili jest już nowy dach (…) i remont przebiega dalej.(...) Na pewno będziemy nadal wspierali ten remont. Nie przewiduję, by ten kościół nie otrzymał dalszego wsparcia” - powiedział wicepremier Piotr Gliński podczas swojej wizyty w Żórawinie. 

Deklaracje wicepremiera dają nam realną nadzieję na kontynuację prac, prowadzonych przy znacznym udziale dofinansowania Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i na rychłe przeprowadzenie fachowej konserwacji wnętrza, a finalnie – powrót wyposażenia w miejsce swego oryginalnego posadowienia dla ukazania pełni walorów wyjątkowego zabytku manieryzmu. Wcześniej prof. P. Gliński (podczas przekazania placówki przez samorząd województwa dla MKiDN) spotkał się w Muzeum Narodowym z dyrektorem placówki prof. Piotrem Oszczanowskim, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków Danielem Gibskim oraz ks. dr Cezarym Chwilczyńskim , aby obejrzeć znajdujące sie w depozycie muzealnym wyposażenie kościoła św. Trójcy. Padły bardzo ważne deklaracja o powrocie tych dzieł sztuki do żórawińskiej świątyni, w tym wspaniałej nastawy ołtarzowej.

CZYTAJ DALEJ

2 grudnia - liturgiczne wspomnienie bł. Karola de Foucauld

[ TEMATY ]

bł. Karol de Foucauld

youtube.com

bł. Karol de Foucauld

bł. Karol de Foucauld

2 grudnia Kościół wspomina w liturgii błogosławionego Karola de Foucauld (1858-1916), francuskiego zakonnika i misjonarza, pustelnika, który wiele lat spędził wśród muzułmańskich Tuaregów w Afryce Północnej.

Na krętych drogach życia Bóg pisze prostymi liniami. To powiedzenie dotyczy również Karola de Foucauld. W chwili, gdy zginął z rąk członków muzułmańskiej sekty sufickiej sanusijja 1 grudnia 1916 roku w oazie Tamanrasset, miał za sobą długą drogę, która prowadziła go z Francji do Algierii, Maroka, do Ziemi Świętej, Syrii, a wreszcie na algierską Saharę. Natomiast droga wewnętrzna wiodła go od przepełnionego wiarą dzieciństwa przez religijną obojętność do ponownego odkrycia wiary i życia pustelniczego. Dziś na jego dziedzictwo powołuje się ok. 20 różnych stowarzyszeń i zgromadzeń zakonnych.

CZYTAJ DALEJ

KSM. Wracają spotkania z cyklu Człowiek z Pasją

2021-12-02 09:53

[ TEMATY ]

KSM

Człowiek z Pasją

fb/KSMZG

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży po małej przerwie powraca do spotkań "Człowiek z Pasją". Kto tym razem będzie gościem Agnieszki Wojnarowicz?

Z racji pandemii najbliższe spotkanie nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Chętni mogą wziąć w nim udział w LIVE na fanpage'u stowarzyszenia FACEBOOK.COM/KSMZG

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję