Reklama

Wiara

29 października

#NiezbędnikRóżańcowy: Różaniec święty w objawieniach maryjnych – Kibeho

Dziś zatrzymujemy się w Rwandzie, a dokładnie w niewielkim miasteczku o dźwięcznej nazwie Kibeho. Miejscowość jest znana w Rwandzie i poza jej granicami, głównie za sprawą objawień maryjnych, które miały miejsce w latach 1981 – 1983.

[ TEMATY ]

różaniec

#NiezbędnikRóżańcowy

Graziako

Matka Najświętsza wybrała sobie pięć uczennic szkoły prowadzonej przez zakonnice. Pierwszą była jednak Alphonsine Mumureke, potem stopniowo dobierała następne do kolejnych objawień. Ukazywała się widzącym jako piękna, ciemnoskóra kobieta w białej szacie. Rozmawiała z uczennicami o ich codziennych kłopotach, błogosławiła różańce i wodę, uczyła je modlitw i pieśni. Była niezwykle dobrotliwa i przyjazna.

Na początku, gdy Alphonsine wyznała innym, co jej się przydarzyło – „stała się przedmiotem kpin i żartów. Niektórzy szydząc sobie z niej, zaczęli dawać jej różańce z prośbą, aby Matka Boża pobłogosławiła je. Jakie było ich zdumienie, gdy okazało się, iż w czasie trwania objawień różańce były tak ciężkie, że Alphonsine nie była w stanie ich podnieść, by Maryja mogła je pobłogosławić! Bo nie każdy różaniec podoba się Tej, na której chwałę jest odmawiany. Jeśli jest magicznym talizmanem albo argumentem wymuszania na Bogu własnych żądań, może być tak obciążony tym, co jest przeciwne Bogu, że nie spocznie na nim błogosławieństwo Maryi”.

Reklama

Matka Boża ukazała się także Marii-Claire Mukangango, jednej z tych, którzy najbardziej szydzili z Alphonsine, dziewczynie niezbyt pobożnej i czasami nieokrzesanej, zawsze starającej się być w centrum uwagi. Trzymając w ręku różaniec - Koronkę do Siedmiu Boleści – poleciła jej rozważać Mękę Pańską, odmawiać różaniec i tę Koronkę, której sama ją nauczyła. Do niej także skierowała te słowa: „Gdy objawiam się komuś i rozmawiam z nim, zwracam się do całego świata... Myślę o całym świecie i zwracam się do niego”... „To, o co was proszę – mówiła jeszcze - to pokuta. Chcę jedynie skruchy. Jeżeli będziecie odmawiać Różaniec do Siedmiu Boleści, rozważając je, otrzymacie moc, by naprawdę żałować. Dziś wielu ludzi w ogóle nie umie prosić o przebaczenie. Nadal krzyżują Mojego Syna. Dlatego chciałam was przestrzec. Proszę cię, powiedz o tym całemu światu”.

„Kościół rwandyjski zaakceptował objawienia w Kibeho 29 czerwca 2001 roku. Tym samym Kibeho stało się pierwszym objawieniem Maryjnym w Afryce oficjalnie uznanym przez Kościół”. Od 2003 w Kibeho istnieje sanktuarium poświęcone Maryi Matce Słowa.

Podziel się cytatem

Czytanki przygotowuje: ks. Krzysztof Hawro/Niedziela

Reklama

Pomódl się wspólnie z nami. Start transmisji modlitwy różańcowej z Jasnej Góry o godz. 16:00, a o 19.00 tramsmisja nabożeństwa październikowego.

Rozważania różańcowe na 29 października. Wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej módlmy się o świętość kapłanów!

TAJEMNICE BOLESNE

A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał. Hbr 5, 8

1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu

Jezus wiedział, że śmierć jest blisko, zgodził się na nią. Modlił się. Uczestniczymy w modlitwach prowadzonych przez różnych księży, a czy wiemy, co dzieje się w ich sercach?

Dziękując za ich modlitwę, prosimy też o Ducha św. dla tych kapłanów, którzy pogubili się na swojej drodze i już się nie modlą…

2. Biczowanie Pana Jezusa

Pan Jezus cierpiał. Bardzo cierpiał. Był poniżany, choć nie zrobił nic złego. Księża muszą mierzyć się ze swoim cierpieniem, z niesprawiedliwością, osądzaniem, obrażaniem.

Dziękując za tych, którzy mimo trudności idą kapłańską drogą, prosimy za tych, którzy z niej odbiegli…

3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa

Kolejny cios na Jezusa. Zakładają Mu na głowę kłujące ciernie, śmiejąc się przy tym, okrutni! Tak wielu ludzi cieszy się z kapłańskich potknięć, grzechów.

Dziękując za każdego, nawet najsłabszego kapłana, prosimy za tych, którzy ogarnięci złem stali się przyczyną zgorszenia...

4. Dźwiganie krzyża

Jezus wziął swój krzyż. Wziął go na swoje ramiona, choć przecież miał zakończyć na nim swoje życie! My też niesiemy swoje krzyże. Kapłański krzyż to samotność, troski, prywatne problemy, ale i rozterki innych ludzi. U księży szukamy odpowiedzi na wiele pytań, a ci sami księża mogą potrzebować też i naszej pomocy.

Dziękując za kapłanów pomagających nam nieść nasze krzyże, prosimy za tych, których ich krzyż przygniótł…

5. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu

Wykonało się. Jezus umarł, byśmy my mogli żyć. Do końca każdego z nas umiłował, do końca był wierny swojemu powołaniu.

Dziękując za księży wiernych pomimo wszystko, prosimy za tych, którzy swoją wierność gdzieś zgubili, za tych, którzy przygotowują się do podjęcia trudu kapłaństwa – o ich wierność do końca.

Rozważania: KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#NiezbędnikRóżańcowy
<a href="https://www.niedziela.pl/niezbednikrozancowy"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-niezbednik-rozancowy-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2021-10-28 21:25

Ocena: +27 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikRóżańcowy: … Pan z tobą….

[ TEMATY ]

różaniec

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Kolejna część pozdrowienia anielskiego przynosi nam prawdę, że Maryja nigdy nie była sama. Przy Niej zawsze był Pan. Pozdrowienie Gabriela potwierdza, że Maryja została wybrana, obdarzona łaską i przez łaskę była przygotowywana na Matkę Bożego Syna.

Maryja nigdy nie oddaliła od siebie tej prawdy. Doskonale wiedziała, że Bóg nie zostawi Jej, skoro pozwolił, by pod Jej sercem ukształtowało się ziemskie życie Jezusa Chrystusa.

CZYTAJ DALEJ

22 stycznia zmarł Apostoł Rzymu, św. Wincenty Pallotti

[ TEMATY ]

święty

Włodzimierz Rędzioch

Kościół św. Zbawiciela na Falach. Rzym

Kościół św. Zbawiciela na Falach. Rzym

„Święty, apostoł Rzymu, nie żyje”, „Ojciec ubogich nie żyje” - tak w styczniu 1850 r. były zatytułowane artykuły włoskiego dziennika "Giornale di Roma" informujące o zgonie ks. Wincentego Pallottiego.

Powodem jego nagłej śmierci było ostre zapalenie płuc, którego nabawił się w święto Trzech Króli - po uroczystościach Epifanii w kościele św. Andrzeja della Valle ks. Pallotti oddał swój płaszcz biedakowi, na skutek czego bardzo się przeziębił.

CZYTAJ DALEJ

Karteczki w brewiarzu, czyli Biblia w życiu bł. kard. Wyszyńskiego

2022-01-23 08:41

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Pismo Święte

ks. Stefan Wyszyński

Instytutu Prymasowski Kard. Stefana Wyszyńskiego

Słowo Boże było inspiracją życia i nauczania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Prymas znakomicie znał Pismo Święte, modlił się psalmami, a w brewiarzu nosił małe karteczki z biblijnymi cytatami.

Niedziela 23 stycznia jest Niedzielą Słowa Bożego. Jak podkreśla papież Franciszek Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują drogę do trwałej i autentycznej jedności. Życie i nauczanie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego inspirowane było Słowem Boga, a oryginalne przekazywanie prawd biblijnego Objawienia poruszało serca i dawało nadzieję. Przypominamy najważniejsze fragmenty wypowiedzi Prymasa Tysiąclecia, dla których natchnieniem i źródłem była Biblia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję