Reklama

Aspekty

ABC Społecznej Krucjaty Miłości oczami dzieci i młodzieży

Przed nie lada zadaniem stanęli młodzi artyści ze szkół podstawowych Słubic, Kunowic i Deszczna.

[ TEMATY ]

bł. kard. Stefan Wyszyński

Michał Sobociński

Wręczenia nagród i wyróżnień dokonał ks. kan. Robert Węglewski proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach

Wręczenia nagród i wyróżnień dokonał  ks. kan. Robert Węglewski proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach

Mieli oni postawione zadanie przedstawienia w formie plastycznej swojej wizji ABC Społecznej Krucjaty Miłości bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Konkurs był poprzedzony projektem edukacyjnym opartym na przybliżeniu uczniom postaci i nauczania Błogosławionego Kardynała. W przedstawionych pracach uczniowie podkreślali wartości wolności, pracy i godności w życiu człowieka, ukazali wzorzec osobowy wybitnego Polaka, pokazali jak kształtować umiejętność dokonywania właściwych wyborów, których celem nadrzędnym jest dobro człowieka. Mimo, że od powstania tez zawartych w krucjacie minęło już ładnych kilkadziesiąt lat a powstała ona jeszcze w ubiegłym wieku nie straciły one nic na wartości i są ciągle aktualne. Dowodem tych słów jest zrozumienie i bardzo ciekawa, nieraz zaskakująca interpretacja wykonana przez młodych plastyków. Komisja oceniająca prace biorąc pod uwagę trudność oraz zaskakującą aktywność i pomysłowość młodzieży postanowiła uhonorować wszystkich uczestników upominkami a najlepsze prace wyróżnić dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Wręczenia nagród i wyróżnień dokonał ks. kan. Robert Węglewski proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach, który skierował do laureatów słowa uznania za tak ciekawą interpretacje wyrażoną w samodzielnych pracach. Podziękował także rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w proces przybliżenia młodzieży wartości zawarte w ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

2021-10-25 13:44

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bezcenny dar

2021-11-16 11:34

Niedziela lubelska 47/2021, str. V

[ TEMATY ]

relikwie

bł. kard. Stefan Wyszyński

Paweł Wysoki

Wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego

Relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego zostały uroczyście wprowadzone do kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Staraniem Koła Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia, parafia na Węglinie otrzymała relikwie I stopnia. Bezcenny dar lubelskiej wspólnocie został przekazany przez kard. Kazimierza Nycza i Instytut Prymasa Wyszyńskiego.

CZYTAJ DALEJ

Chcą służyć przy ołtarzu

2021-12-01 16:37

[ TEMATY ]

ministranci

kolegiata w Wałbrzychu

Liturgiczna Służba Ołtarza

Wałbrzych Kolegiata

Nowi kandydaci na ministrantów w wałbrzyskiej Kolegiacie

Nowi kandydaci na ministrantów w wałbrzyskiej Kolegiacie

W wielu parafiach w ostatnich dniach do grona służby liturgicznej zostali włączeni nowi kandydaci, ministranci, a nawet lektorzy.

Przede wszystkim w niedzielę Chrystusa Króla, m.in. w parafiach Św. Mikołaja, Św. Piotra i Pawła w Świebodzicach, Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, św. Jadwigi w Przedborowej, Bożego Ciała w Bielawie czy Matki Bożej Różańcowej w Dzierżoniowie, kapłani pobłogosławili chłopców do dalszej posługi przy ołtarzu.

CZYTAJ DALEJ

Sejmowa komisja uczciła pamięć strażaków, którzy zginęli w wypadku

2021-12-02 10:52

[ TEMATY ]

straż

BOŻENA SZTAJNER

Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych w czwartek kontynuowała prace nad projektem ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Wcześniej uczciła minutą ciszy pamięć dwojga strażaków ochotników, którzy zginęli w wypadku, gdy jechali do pożaru.

Do wypadku doszło w czwartek wcześnie rano w Czernikowie k. Torunia. Strażacy z OSP Czernikowo jechali w trybie alarmowym do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Ich samochód gaśniczy zderzył się z tirem. Na miejscu zginęli kierowca samochodu gaśniczego i siedząca obok niego młoda koleżanka. Siedzący z tyłu strażacy ochotnicy zostali ranni; przewieziono ich do szpitali w Toruniu i Lipnie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję