Pomodlą się o dar potomstwa. Zapraszają małżeństwa bezdzietne
W najbliższą niedzielę 5 grudnia będzie obchodzony Dzień Modlitw o Dar Potomstwa. Z tej okazji odbędzie się konferencja i Msza św. w Krakowie, a w sobotę w parafii św. Michała Archanioła w Goleszowie będzie sprawowana Msza św. w intencji małżeństw starających się o potomstwo.
Duszpasterz rodzin diecezji bielsko-żywieckiej ks. Tomasz Gorczyński zauważa, że coraz więcej małżeństw, także w naszej diecezji, boryka się z niepłodnością, co wiąże się również ze stresem i dużym cierpieniem.
– Takim parom często trudno jest mówić o swoim doświadczeniu, przez co czują się niedostrzegane i pomijane. Zachęcam, by szczególnie w tym dniu otoczyć takie małżeństwa modlitwą i troską zarówno w naszych parafiach, jak i w indywidualnej modlitwie – mówi kapłan.
Przy tej okazji Stowarzyszenie „Abraham i Sara” wraz z duszpasterstwami rodzin archidiecezji krakowskiej, diecezji sosnowieckiej i bielsko-żywieckiej zaprasza do udziału 5 grudnia, w Dniu Modlitw o Dar Potomstwa, we Mszy św. i konferencji ze świadectwami w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. Zapraszają również 11 grudnia do Krakowa na dzień skupienia „Towarzysząc Tęsknocie” (szczegóły: abrahamisara.pl).
A w naszej diecezji bielsko-żywieckiej cyklicznie w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18 w parafii św. Michała Archanioła w Goleszowie jest sprawowana Msza św. w intencji małżeństw starających się o potomstwo, połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Najbliższa w sobotę 4 grudnia.
Biskup siedlecki Kazimierz Gurda ogłosił miejsca posługi nowo wyświęconych kapłanów oraz poinformował o księżach przechodzących na emeryturę. Dekrety zostały wręczone w sobotę, 13 czerwca, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej, po uroczystościach święceń prezbiteratu w siedleckiej katedrze.
ks. Karol Borkowski – wikariusz parafii bł. Stefana Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej,
Msza św. dziękczynna odprawiona przez biskupa Jean-Pierre'a Delville'a 13 czerwca oznaczała koniec nieprzerwanej obecności, która rozpoczęła się w XVI wieku. Oprócz emocji wywołanych tym pożegnaniem, wydarzenie to rodzi pytania o przyszłość wielodzietnych rodzin zakonnych w Europie - informuje francuski portal tribunechretienne.com.
13 czerwca 2026 roku diecezja Liège oficjalnie pożegnała jezuitów podczas uroczystości, której przewodniczył biskup Jean-Pierre Delville. Po 456 latach nieprzerwanej obecności, Towarzystwo Jezusowe opuszcza Liège. Prawie 600 osób wypełniło kościół św. Krzysztofa na Mszy św. dziękczynnej. Księża, zakonnicy, zakonnice, alumni, nauczyciele i parafianie przybyli, aby oddać hołd dziełu, które głęboko ukształtowało duchowe, intelektualne i edukacyjne życie regionu.
Msza św. dziękczynna odprawiona przez biskupa Jean-Pierre'a Delville'a 13 czerwca oznaczała koniec nieprzerwanej obecności, która rozpoczęła się w XVI wieku. Oprócz emocji wywołanych tym pożegnaniem, wydarzenie to rodzi pytania o przyszłość wielodzietnych rodzin zakonnych w Europie - informuje francuski portal tribunechretienne.com.
13 czerwca 2026 roku diecezja Liège oficjalnie pożegnała jezuitów podczas uroczystości, której przewodniczył biskup Jean-Pierre Delville. Po 456 latach nieprzerwanej obecności, Towarzystwo Jezusowe opuszcza Liège. Prawie 600 osób wypełniło kościół św. Krzysztofa na Mszy św. dziękczynnej. Księża, zakonnicy, zakonnice, alumni, nauczyciele i parafianie przybyli, aby oddać hołd dziełu, które głęboko ukształtowało duchowe, intelektualne i edukacyjne życie regionu.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.