Reklama

Niedziela Kielecka

Powołanie jest darem Boga

Jest jeden taki dzień w roku, kiedy społeczność kleryków, alumnów i kapłanów naszego diecezjalnego Seminarium spotyka się z Gronem Przyjaciół i Sympatyków, którzy pamiętają o przygotowujących się do kapłaństwa i wspierają ich modlitwą oraz darem materialnym.

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

WSD Kielce

Katarzyna Dobrowolska

Dla społeczności seminaryjnej to okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy na co dzień troszczą się, by nie zabrakło nowych powołań w naszej diecezji.

Za nich, za ich rodziny oraz zmarłych członków Grona Przyjaciół i Sympatyków Seminarium bp Jan Piotrowski dnia 8 stycznia sprawował Eucharystię w kieleckiej katedrze.

Homilię poświęcił trosce o powołania. - Chcemy odpowiedzieć na prośbę Boskiego Kapłana Jezusa Chrystusa, która od zawsze jest nagląca. Objawione słowo Boże wyjaśnia nam, że powołanie jest darem Boga i dziełem jego miłości. (…) Zawsze u źródła powołania jest inicjatywa miłości Boga, która w pełni odsłania się w Jezusie Chrystusie – tłumaczył.

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli Kieleckiej - 30.01.2022.

2022-01-24 10:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Inauguracja nowego roku akademickiego w WSD

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

WSD Kielce

Katarzyna Dobrowolska

Wyższe Seminarium Duchowne 12 października zainaugurowało nowy rok akademicki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego w bazylice katedralnej koncelebrowana przez biskupów pomocniczych Mariana i Andrzeja oraz zgromadzonych kapłanów.

Biskup Jan w homilii nawiązał do najnowszego dokumentu o formacji prezbiterów w Polsce. Podkreślał że Seminarium ma formować uczniów, misjonarzy, zakochanych w Nauczycielu. Zaznaczył, że kapłaństwo jest darem który Chrystus ofiaruje ludziom.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Marianin z Charkowa: rok szkolny? Nie będzie go

2022-08-19 16:58

[ TEMATY ]

rok szkolny

Charków

rosyjska agresja na Ukrainę

PAP/VASILIY ZHLOBSKY

Zniszczone miasta w Ukrainie

Zniszczone miasta w Ukrainie

Charków jest jednym z najbardziej ostrzeliwanych przez Rosjan miejsc w pogrążonej w wojnie Ukrainie. Dziś trwa tam dzień żałoby. Ukraińcy opłakują i modlą się za wszystkich, którzy oddali życie za swoje miasto. „Ludzie buntują się i pytają: gdzie jest Bóg? Dlaczego to się dzieje? Czemu to dopuszcza?” – powiedział Radiu Watykańskiemu o. Mikołaj Bieliczew, marianin pracujący w Charkowie.

Ostrzał sprzed dwóch dni był najcięższy od końca kwietnia. W wyniku ataku, m.in. na akademik zginęło 7 osób, a ok. 30 zostało rannych. Jak przyznaje zakonnik, ludzie przez długi czas mieli nadzieję na poprawę sytuacji, ale sierpień jest dla miasta drugim eksodusem, mnóstwo ludzi wyjechało.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję