Reklama

Niedziela Wrocławska

Sprostowanie

W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi w artykule pt. „Czy Onet wie, że jego rozmówca kłamie?” autorstwa ks. Łukasza Romańczuka, Redakcja, ks. Łukasz Romańczuk i ks. Zbigniew Słobodecki przepraszają p. Jakuba Skrzywanka za naruszenie jego dobrego imienia i posądzenie o kłamstwo.

[ TEMATY ]

redakcja

Autor tekstu, otrzymując informację od ks. Zbigniewa Słobodeckiego, pomylił pokrzywdzonego Jakuba Skrzywanka z inną osobą, która przyjęła sakrament bierzmowania w 2005 roku, a szafarzem był wówczas abp Marian Gołębiewski.

Reklama

Treść artykułu została zaktualizowana, a błędna informacja usunięta.

Redakcja Tygodnika Niedziela przeprasza za powstałe zamieszanie.

Podziel się cytatem

Artykuł poprawiony: Zobacz

2022-01-27 15:34

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: Bóg nie zbawia siłą i na siłę

[ TEMATY ]

Niedziela

abp Wacław Depo

redakcja

Maciej Orman/Niedziela

– Trzeba nam przeżyć ten rodzaj zgorszenia, że Bóg nie zbawia siłą i na siłę – powiedział abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przewodniczył 15 grudnia w redakcji „Niedzieli” Mszy św. w intencji jej pracowników.

– Nie wyobrażamy sobie, żebyśmy nie spotkali się jako rodzina redakcyjna najpierw przy stole eucharystycznym, którego przedłużeniem jest stół wigilijny – podkreślił na początku Eucharystii ks. Mariusz Bakalarz, prezes Zarządu Instytutu Niedziela. Dodał, że „łączy nas nie tylko wspólne miejsce pracy, ale pewna misja” i prosił o modlitwę, abyśmy jak najwierniej ją wypełniali.

CZYTAJ DALEJ

#TrzymajSięMaryi: Matka poważnych pytań. Czy rzeczywiście jesteś w Jezusowej rodzinie?

2022-05-24 20:45

[ TEMATY ]

Maryja

Rozważania majowe

#TrzymajSięMaryi

Ks. Michał Lubowicki

Adobe.Stock.

Czy pamiętamy/dopuszczamy myśl, że może się zdarzyć (tak jak w tej Ewangelii), że ktoś stojący na zewnątrz – pozornie poza wspólnotą – może być Jezusowi bliższy i zjednoczony z Nim swoją wolą o wiele mocniej, niż my znajdujący się wewnątrz?

Potem przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak, że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów». Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są braćmi?» I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką». Mk 3,20-21.31-35

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do niemieckich katolików: uczcie się przyjmować od innych

2022-05-25 20:08

[ TEMATY ]

Niemcy

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Do uczenia się pokornego przyjmowania od innych zachęcił Ojciec Święty niemieckich katolików gromadzących się w Stuttgarcie na swoim 102 Zjeździe (Katholikentagu). Zaapelował też do nich o modlitwą w intencji pokoju na Ukrainie.

Drodzy bracia i siostry!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję