Reklama

Kościół

Watykan: papież na wózku inwalidzkim

Papież Franciszek przyjechał dziś do Auli Pawła VI na wózku inwalidzkim. Mówili o tym uczestnicy spotkania XXII Zgromadzenia Plenarnego Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych (UISG), które odbywa się w dniach od 2 do 6 maja.

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zaraz po przybyciu, po wysłuchaniu pozdrowienia przewodniczącej UISG, s. Jolanty Kafki, Ojciec Święty powiedział po hiszpańsku, że chciałby odłożyć na bok swoje przemówienie przygotowane na tę okazję, aby móc odpowiedzieć na pytania zakonnic.

"Nie mogę chodzić"- powiedział w wywiadzie dla dziennika "Corriere della Sera", opublikowanym we wtorek. Wyjaśnił, że ma naderwane wiązadło.

Podziel się cytatem
Podczas wczorajszej audiencji tysiące pielgrzymów dodawało otuchy papieżowi Franciszkowi, który z wielkim wysiłkiem próbował wstać.

Podziel się cytatem

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-05-05 12:32

Ocena: +7 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Życie chrześcijańskie jest pielgrzymowaniem

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Do uważnego, niestrudzonego i mężnego pielgrzymowania z Ewangelią w ręku zachęcił Ojciec Święty wiernych w swoim rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Franciszek podkreślił, że Chrystus przyszedł na świat, by zbawić wszystkich ludzi, także i tych, którzy zdają się być dalecy od Boga. Złożył też życzenia chrześcijanom Kościołów wschodnich, obchodzących jutro Boże Narodzenie. W przypadający dziś Światowy Dzień Misyjny Dzieci papież zachęcił do pielęgnowania w najmłodszych ducha misyjnego.

Oto tekst papieskiego rozważania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: śmierć dziecka jest niewytłumaczalna i nie do zniesienia

2024-03-02 11:58

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

"Żadne sentymentalne lub banalne słowa nie mogą opisać utraty dziecka i one nie próbują tego robić" - powiedział Franciszek w sobotę rano na audiencji dla włoskiej grupy stowarzyszenia Talità Kum rodziców, którzy stracili dziecko.

Papież Franciszek nie udzielił żadnych "retorycznych lekcji" rodzicom ze stowarzyszenia Talità Kum z północnowłoskiego miasta Vicenza, którzy stracili dziecko, ponieważ - jak sam podkreślił w swoim przemówieniu - "utrata dziecka jest doświadczeniem, które nie akceptuje teoretycznych opisów i odrzuca banalność religijnych lub sentymentalnych słów, jałowych zachęt lub fraz okolicznościowych, które, starając się pocieszyć, ranią jeszcze bardziej tych, którzy tak jak wy toczą ciężką wewnętrzną walkę każdego dnia".

CZYTAJ DALEJ

Gaza: zwierzchnicy Kościołów Ziemi Świętej reagują na czwartkową masakrę

2024-03-02 16:57

[ TEMATY ]

Gaza

PAP/EPA/IGOR TKACHENKO

„Według zeznań naocznych świadków, we wczesnych godzinach porannych w czwartek 29 lutego siły izraelskie w południowo-zachodniej Gazie otworzyły ogień do tłumów cywilów, którzy chcieli otrzymać worki mąki, aby nakarmić swoje głodujące rodziny” - piszą Patriarchowie oraz Zwierzchnicy Kościołów w Jerozolimie w specjalnym oświadczeniu. Tekst zaznacza, iż w efekcie tych działań zginęło ponad 100 osób z lokalnych mieszkańców, a wiele więcej zostało rannych. Sygnatariusze potępiają takie wydarzenia.

„Wzywamy walczące strony do natychmiastowego i długotrwałego zawieszenia broni, które pozwoli na szybkie dostarczenie pomocy humanitarnej do Strefy Gazy oraz na wynegocjowanie uwolnienia osób przetrzymywanych jako jeńcy i więźniowie” - piszą w wydanym wczoraj orędziu zwierzchnicy różnych Kościołów Ziemi Świętej. Podkreślają przy tym tragiczną sytuację, w jakiej znajduje się ludność na terenie ogarniętym działaniami wojennymi. Do prawie 0,5 mln cywilów nie dociera już prawie żadna pomoc, „z powodu surowych ograniczeń wjazdu i braku eskorty dla konwojów dostawczych”. Jak przypomina tekst orędzia, przedstawiciele organizacji udzielających wsparcia potrzebującym „tak często ostrzegali przed głodem spowodowanym oblężeniem na północy Strefy Gazy, że zagraniczne rządy dobrej woli były zmuszone w ostateczności do przeprowadzania zrzutów humanitarnych”. Jednak takie działania stanowiły zaledwie kroplę w morzu potrzeb.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję