Reklama

Ksiądz Jerzy woła

Niedziela Ogólnopolska 44/2006, str. 29


Artur Stelmasiak

<br>Artur Stelmasiak

Aż trudno uwierzyć, że przy tym grobie zgromadziło się już siedemnaście milionów ludzi. Tłumy na warszawski Żoliborz przybyły również 19 października, w 22. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Wśród nich - jak zawsze - mama Księdza Jerzego Marianna Popiełuszko, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz reprezentacje NSZZ Solidarność z całej Polski. - Przychodzimy tu z modlitwą, ale także z pytaniami, rozważając wątpliwości naszych czasów - mówił gospodarz miejsca ks. prał. Zygmunt Malacki podczas Mszy św., której przewodniczył prymas Polski kard. Józef Glemp.
Homilię wygłosił ks. Feliks Folejewski, który w 1984 r. uspokajał ludzi zgromadzonych w kościele św. Stanisława Kostki w momencie, gdy do świątyni dotarła wieść o śmierci ks. Popiełuszki. - Ksiądz Jerzy woła dzisiaj o wyobraźnię miłości i miłosierdzia. Ksiądz Jerzy woła: przejmijcie tablice Bożych Przykazań - mówił ks. Folejewski. W odniesieniu do nauki Księdza Jerzego podkreślał, że wszyscy potrzebujemy dzisiaj uleczenia. - Biskupi, kapłani, politycy i każdy z nas. Bowiem najbardziej niebezpieczny jest człowiek, który nie ma poczucia winy - dodał.
Po Mszy św. wszyscy zgromadzili się wokół grobu Księdza Jerzego, aby modlić się w intencji jego rychłej beatyfikacji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Profanacja figury Matki Bożej w Aninie

2021-09-17 17:10

[ TEMATY ]

Warszawa

profanacja

figura

wPolityce

W nocy z czwartku na piątek w ogrodzie domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie-Aninie zrzucono z cokołu przedwojenną figurę Matki Bożej. Brak ponad metrowej figury dostrzegły siostry wracające z Mszy św.

W rozmowie z Radiem Warszawa proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie ks. Marek Doszko wskazał, że na intencjonalne działanie sprawców wskazuje kabel telefoniczny owinięty wokół szyi figury Maryi. Na szczęście figura wylądowała ona na miękkiej ziemi i liściach, nie uległa więc poważnemu zniszczeniu.

CZYTAJ DALEJ

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Matka Boża Płacząca. Mija 175 lat od objawień w La Salette

2021-09-18 22:50

[ TEMATY ]

La Salette

Monika Książek

Jest rok 1846. Francja przechodzi poważny kryzys, epokę fermentu i zmian społecznych. Kraj przeżywa najpierw rewolucję, czasy napoleońskie, wreszcie lata nędzy. Rodzi się moda na racjonalizm i krytykę Kościoła. W wielu miejscach z wolna zanika wiara.

Nawet najzdrowsze zdawałoby się środowiska – wsie – tracą swą tożsamość i wyrzekają się swoich tradycji. W Corps ludzie żyją tak, jakby Boga nie było. Tam właśnie mieszkała Melania Calvat (lub Mathieu). W 1846 r. miała czternaście lat. Tam żył też jedenastoletni Maksymin Giraud. Choć oboje mieszkali w tej samej parafii, La Salette, pierwszy raz spotkali się dopiero na dwa dni przed objawieniem się Matki Najświętszej. Nic dziwnego, byli tak różni, że nawet gdyby się gdzieś zobaczyli, nie zauważyliby swojej obecności.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję