Reklama

Warto planować takie przystanki

Spotkania małżeńskie

Jakże często się zdaje, że o wzajemną miłość trzeba starać się tylko przed zawarciem małżeństwa. A potem... już „samo leci”. Pojawiają się inne sprawy: organizacja domu, praca, brak pieniędzy, opieka nad dziećmi, zainteresowanie światem, polityką, spotkania towarzyskie, a więź między małżonkami... Ktoś z uczestników Spotkań Małżeńskich powiedział, że „samo” może się tylko „rozlecieć” - pod ciężarem stresu, napięć, problemów. Nie warto jednak gubić fundamentu miłości, na którym podjęło się kiedyś decyzję o małżeństwie. Warto natomiast troszczyć się o to, by miłość nie tylko „przetrwała”, ale stale się rozwijała. Często po kilku latach wspólnego życia przychodzi rozczarowanie: ten ukochany, czy ukochana, jest zupełnie inny, niż był przed ślubem, wspólne życie nie jest drogą szczęścia, o jakiej się marzyło. Pojawia się pytanie: Czy miłość naprawdę istnieje? A może to była pomyłka...? Przychodzi pokusa odejścia. Dlatego warto zatrzymać się, znaleźć czas dla siebie, by zobaczyć, ile dobra kryje się w każdym z nas pod skorupą emocjonalnych - czasem przykrych - reakcji, utrudniających codzienne życie pod jednym dachem. Warto zatroszczyć się o dialog. Nie mówić, że się nie ma czasu na „takie rzeczy”.
- Na spotkanie namówiła mnie żona, sam nie chciałem tu przyjechać, sądziłem, że to będzie stracony czas... Po tym weekendzie weszła do naszego małżeństwa nowa jakość.
- Jechaliśmy z dużym lękiem. Postawiłem nawet żonie warunek: jak będzie źle, to wyjeżdżamy! Zostaliśmy do końca rekolekcji. Ich forma zwróciła nas ku sobie. Chcemy być bliżej siebie.
- To było jak wspaniały przystanek na parkingu przy drodze naszego życia. Zatrzymaliśmy się, zmęczeni długą jazdą, i oto pojawia się możliwość zaczerpnięcia sił, popatrzenia jeszcze raz na mapę, zrobienia jakiejś korekty na trasie. W życiu trzeba planować takie przystanki. Zbyt często „jedziemy” przez życie do całkowitego wyczerpania sił...
- W nasze życie po ponad dwudziestu latach małżeństwa wróciła radosna pogoda i ufna miłość.
To opinie o Spotkaniach Małżeńskich uczestników tych rekolekcji.
Radość i pokój w rodzinie są możliwe. Potrzebne jest odkrywanie wciąż na nowo, że Chrystus nie tylko mówi do każdego małżeństwa: „Trwajcie w miłości mojej” (J 15, 9b), ale pomaga trwać w tej miłości. Trzeba tylko odkryć, że jest to „Moja miłość”, czyli Jego miłość, a nie moja miłość własna.
Zapraszamy na Spotkania Małżeńskie - rekolekcje, które pomagają wzrastać w miłości.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie Młodych na Ślęży - [relacja]

2021-09-18 20:03

ks. Łukasz Romańczuk

Soli Deo - Idź na całość! Pod tym hasłem odbyło się Spotkanie Młodych na Ślęży. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 500 osób. Był czas na spotkanie, spacer, modlitwę, rozważanie słowa Bożego i zabawę.

Punktem kulminacyjnym była Msza święta, która pierwotnie miała się odbyć na placu przed kościołem, jednakże warunki pogodowe sprawiły, że odbyła się ona w kościele na Ślęży. Mimo mocnego ścisku każdy znalazł dla siebie miejsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję