Reklama

Wiadomości

KOLOSY 2013

ęłęóZ prawdziwą przyjemnością zawiadamiamy, że Waldemar Rogowski, współtwórca Projektu Niewidomi na Tandemach ( www.niewidominatandemach.pl) został zaproszony do udziału w Szesnastym Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY'2013.

Tematem prezentacji będzie Tandemowy Rajd Niewidomych od źródeł Wisły do ujścia. Zapraszamy: 7 marca 2014 r. (piątek), godz. 12, duża sala (Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, wstęp wolny).

Rajd, którego inicjatorem był Waldemar Rogowski, to wydarzenie bez precedensu, po raz pierwszy bowiem wspólną wyprawę dla osób niewidomych oraz widzących zorganizował niewidomy. Dotychczas wszystkie wycieczki, w których uczestniczyły osoby niewidome, organizowane były przez widzących. Fakt ten nadaje wyprawie szczególną rangę i wymiar. Uczestnicy Rajdu (łącznie 22 osoby) przejechali na dwuosobowych rowerach 1422 km wzdłuż Wisły, od jej źródeł pod Baranią Górą, do ujścia w Gdańsku. Bezpośrednim owocem wyprawy jest Projekt Niewidomi na Tandemach, którego koncepcja powstała podczas jazdy. Projekt ten pomaga niewidomym znaleźć wolontariuszy do kierowania tandemami (oraz - w razie potrzeby - także tandemy do wspólnych jazd). Obecnie w Projekcie uczestniczy 170 niewidomych i 370 wolontariuszy.

2014-02-24 09:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: Kościół podkreśla żydowskie korzenie chrześcijaństwa

[ TEMATY ]

spotkanie

Włodzimierz Rędzioch

Deklaracja II Soboru Watykańskiego „Nostra aetate” stanowi definitywne potwierdzenie judaistycznych korzeni chrześcijaństwa oraz stanowcze odrzucenie antysemityzmu – powiedział Franciszek przyjmując na audiencji uczestników międzynarodowego kongresu zorganizowanego w Rzymie przez Międzynarodową Radę Chrześcijan i Żydów. Właśnie w świetle 50 rocznicy opublikowania tego epokowego dokumentu omawiają oni przeszłość, teraźniejszość i przyszłość relacji wzajemnych.

Franciszek przypomniał, że Żydzi obecni są w Rzymie od czasów Machabeuszy, zaś chrześcijanie i wyznawcy judaizmu żyją już razem od niemal 2 tysięcy lat, chociaż relacje te na przestrzeni dziejów nie były wolne od napięć. Prawdziwy dialog mógł się dopiero rozpocząć wraz z promulgowaniem przed pięćdziesięciu laty deklaracji II Soboru Watykańskiego o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich „Nostra aetate”. „Dokument ten stanowi ostateczne «tak» dla żydowskich korzeni chrześcijaństwa i nieodwołalne «nie» dla antysemityzmu” - stwierdził papież.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: Maryja łaski pełna

2022-10-01 20:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Wędrując „z różańcem w ręku po dar pokoju” zatrzymujemy się przy słowach wypowiedzianych przez Archanioła Gabriela, wypowiedzianych w nazareńskim domu wobec Dziewicy Maryi. Dziś zatrzymujemy się nad słowami „łaski pełna”. Co one znaczą? Jaki jest ich sens? Co przez to chciał powiedzieć Archanioł Gabriel?

WSPÓLNA MODLITWA
2 października

CZYTAJ DALEJ

Wspólne oświadczenie Prezydentów Państw Europy Środkowo–Wschodniej

2022-10-02 19:38

[ TEMATY ]

Ukraina

Rosja

Andrzej Duda

Red./ak/GRAFIKA CANVA

Wspólne oświadczenie Prezydentów Państw Europy Środkowo–Wschodniej będących członkami NATO ws. prób nielegalnej aneksji terytoriów Ukrainy przez Rosję.

My, Prezydenci Europy Środkowo–Wschodniej, Państw, których przywódcy odwiedzali Kijów w czasie wojny, będąc naocznymi świadkami rosyjskiej agresji, nie możemy milczeć w obliczu rażącego pogwałcenia porządku międzynarodowego przez Federację Rosyjską, dlatego wydajemy poniższe oświadczenie:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję