Reklama

Sylwetka

Ks. Jarosław Kwiecień - rzecznik prasowy Kurii Diecezji Sosnowieckiej - urodził się 18 stycznia 1968 r. W 1993 r. przyjął święcenia kapłańskie. Już w czasie studiów seminaryjnych zdradzał zainteresowania dziennikarskie, zajmując się seminaryjnymi wydawnictwami. Jak wspomina, pierwszy tekst opublikował na łamach zapomnianego już dziś Świata Młodych. Od tego się zaczęło. Na pierwszej placówce duszpasterskiej w Niegowonicach k. Łaz otrzymał propozycję, aby zająć się redagowaniem diecezjalnego dodatku do Tygodnika Rodzin Katolickich Źródło. Pisał też korespondencje do Katolickiej Agencji Informacyjnej i do Tygodnika Katolickiego Niedziela. W 1997 r. rozpoczął naukę na Międzywydziałowym Podyplomowym Studium Dziennikarskim w Krakowie, którą ukończył w 1999 r. Obecnie pracuje na pół etatu jako wikariusz w parafii św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu. Oprócz tego przygotowuje serwis prasowy dla Katolickiej Agencji Informacyjnej i lokalnych mediów. W dalszym ciągu odpowiedzialny jest za lokalne wydanie tygodnika Źródło.
Jak powiedział Niedzieli, nominacja ta jest tylko potwierdzeniem tego, co robił do tej pory, czyli przede wszystkim współpracy z mediami świeckimi, które na ogół są bardzo życzliwe Kościołowi sosnowieckiemu.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: sport ma wielką siłę tworzenia wspólnoty

2022-10-01 19:50

[ TEMATY ]

sport

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Kościół jest blisko sportu, ponieważ wierzy w grę i aktywność sportową jako miejsce spotkania ludzi, kształtowania wartości i braterstwa” - powiedział Papież do uczestników międzynarodowego szczytu: „Sport dla wszystkich – spójny, dostępny i na miarę każdej osoby”. Franciszek zaznaczył, że aby sprostać tytułowemu wyzwaniu należy podjąć je w drużynie i solidarnie połączyć siły. Zwrócił także uwagę, że sport czuje się w Kościele jak w domu, szczególnie w szkołach, oratoriach i centrach młodzieży.

Ojciec Święty stwierdził, że kiedy uprawiając sport, stawia się w centrum osoby, to wówczas wzrasta przyjemność ze wspólnej gry, rośnie w ludziach świadomość uczestnictwa, dzielenia się i poczucia bycia częścią grupy. Nawet zawodowcy nie powinni tracić smaku gry, zachowując „amatorskiego ducha” ponieważ ten wymiar jest fundamentalny, budzi radość, buduje relacje i rodzi przyjaźnie. Sport ma wielką siłę tworzenia wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Katar: Polscy piłkarze przeciwni założeniu tęczowej opaski podczas zbliżających się mistrzostw świata

2022-09-30 11:55

[ TEMATY ]

piłka nożna

mistrzostwa świata

Adobe Stock

Osiem z trzynastu europejskich drużyn obecnych na piłkarskich mistrzostw świata w Katarze zgłosiło chęć dołączenia do akcji "One Love", w ramach której kapitanowie będą nosić podczas meczów tęczowe opaski, symbolizujące różnorodność płciową. Polska odmówiła.

Na opasce kapitańskiej będzie widnieć tęczowe serce, które ma symbolizować różnorodność oraz solidarność ze społecznością LGBTQ.

CZYTAJ DALEJ

Co ziarno gorczycy mówi o wierze?

2022-10-01 20:30

[ TEMATY ]

Ewangelia

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie

Sr. Amata CSFN

Rozważania do Ewangelii Łk 17:5-10

Co ziarno gorczycy mówi o wierze?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję