Reklama

Exodus 2002

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rekolekcje rozpoczynające kolejny rok studiów weszły już w tradycję sosnowieckiego Duszpasterstwa Akademickiego. Tym razem będą one miały miejsce w dniach 13-16 października, jak zwykle w parafii św. Tomasza w Sosnowcu.
Nie będą to jednak rekolekcje typowe, prowadzone według schematu jeden mówiący i kilkuset słuchających. Do poprowadzenia rekolekcji zostały bowiem zaproszone sosnowieckie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym wraz ze swoim opiekunem ks. Andrzejem Cieślikiem. "Rekolekcje ewangelizacyjne Exodus prowadzone przez sosnowiecką Odnowę to już kilkuletnia tradycja i pewien wypracowany styl. Możemy się więc spodziewać, że nie ograniczą się one tylko do wygłaszania konferencji, ale przeżyjemy na nich świadectwa i konferencje mówione przez osoby świeckie, pantomimę, modlitwę wstawienniczą, którą posługują specjalne zespoły, oraz wiele modlitwy uwielbienia poprzez śpiew" - powiedział Niedzieli ks. Cieślik.
Wspólnoty już intensywnie pracują nad treścią rekolekcji. Jest już też gotowy plakat zapraszający do uczestnictwa, który zaraz na początku października pojawi się na uczelniach i w akademikach. Zespoły ewangelizacyjne będą również odwiedzały akademiki, by osobiście zapraszać studentów do udziału w rekolekcjach.
Jak zapewniają liderzy sosnowieckiej Odnowy i ich opiekun, o nudzie nie może być mowy. Mają też nadzieję, że wzorem ubiegłych lat w wyniku rekolekcji ewangelizacyjnych do wspólnot dołączą osoby poszukujące żywej wiary i żywej wspólnoty Kościoła. Początek spotkań zawsze o godzinie 19.00.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w Ghanie

[ TEMATY ]

nominacja

dyplomacja

diecezja kielecka

kolegium.opoka.org

Ks. prałat dr Henryk Jagodziński – prezbiter diecezji kieleckiej, pochodzący z parafii w Małogoszczu, został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka, nuncjuszem apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. Komunikat Stolicy Apostolskiej ogłoszono 3 maja 2020 r.

Ks. Henryk Mieczysław Jagodziński urodził się 1 stycznia 1969 roku w Małogoszczu k. Kielc. Święcenia prezbiteratu przyjął 3 czerwca 1995 roku z rąk bp. Kazimierza Ryczana. Po dwuletniej pracy jako wikariusz w Busku – Zdroju, od 1997 r. przebywał w Rzymie, gdzie studiował prawo kanoniczne na uniwersytecie Santa Croce, zakończone doktoratem oraz w Szkole Dyplomacji Watykańskiej. Jest doktorem prawa kanonicznego.
CZYTAJ DALEJ

Prokurator Witkowski: Ks. Popiełuszko był dwukrotnie wrzucany do Wisły [część III]

2026-01-20 14:25

[ TEMATY ]

Milena Kindziuk

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Wikimedia (domena publiczna)

Z prokuratorem Andrzejem Witkowskim, o tym, co działo się z księdzem Popiełuszką między 25 a 31 października 1984, rozmawia Milena Kindziuk (część III).

- Wieloletni obrońca ustaleń Pana Prokuratora - Piotr Litka - dotarł do taksówkarza, który w jednym z filmów dokumentalnych przyznał się, że 25 października 1984 roku wieczorem był na tamie i widział, jak właśnie wtedy wrzucono ciało ks. Jerzego do Wisły. Taksówkarz dokładnie opisuje, jak 25 października na tamie we Włocławku dwaj mężczyźni wrzucili ciało do Wisły. Potem rozmówca przyznaje: „za dużo powiedziałem…Trzeba zapomnieć”. Co Pan na to? Czy ustalenia red. Litki są wiarygodne?
CZYTAJ DALEJ

Jutro rusza proces ks. Olszewskiego. Postępowanie będzie nieważne?

2026-01-20 12:00

[ TEMATY ]

proces

Ks. Michał Olszewski

Sąd Okręgowy

postępowanie

sercanie.pl

ks. Michał Olszewski

ks. Michał Olszewski

W środę o godz. 10 w Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpocząć ma się proces ks. Michała Olszewskiego i b. urzędniczek Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie przyznania dotacji dla Fundacji Profeto z Funduszu Sprawiedliwości. Prokuratura planuje przedstawić w tej sprawie ponad dwa tysiące dowodów.

Sędzią referentem w tej sprawie jest Justyna Koska-Janusz. Kolejne zaplanowane terminy rozpraw to: 28 stycznia, 10 lutego i 17 lutego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję