Reklama

Sięgnij po oręż modlitwy

Ponad 30 lat temu ks.Reilly rozpoczął w USA walkę o życie. On i jego współpracownicy stosowali różne metody: blokowali dostęp do klinik aborcyjnych, pisali apele, prowadzili konferencje, organizowali demonstracje uliczne, nawet odmawiali płacenia podatków. Bez powodzenia. Po 20 latach działalności zrezygnowany ks. Reilly ukląkł przed Najświętszym Sakramentem, wołając do Boga: „Już nie mam siły do walki! Próbowałem tylu sposobów, by poruszyć ludzkie sumienia, a moja praca nie przynosi spodziewanych owoców”.
Usłyszał wówczas wewnętrzny głos: „Dlaczego nie zaczynasz od modlitwy?”. Ksiądz przeżył wstrząs, pod wpływem którego wraz z innymi obrońcami życia zmienił sposób działania. Na pierwszym miejscu - zanim rozpoczęto jakąkolwiek akcję - znalazły się modlitwa, post i ofiara. Kapłan, wraz ze współpracownikami, zaczął wynajmować nieopodal klinik aborcyjnych pomieszczenia, w których odbywała się nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed wejściem do klinik natomiast stały dwie osoby - jedna odmawiała Różaniec, a druga nawiązywała kontakt z kobietą, która przybyła zabić dziecko, by odwieść ją od tego zamiaru.
I oto w krótkim czasie przyszedł sukces. Nowy - modlitewny sposób działania ks. Reilly przyczynił się do zamknięcia dziesiątek klinik aborcyjnych w USA, co zwiększyło liczbę uratowanych dzieci.
W duchu przesłania ks. Reilly, Fundacja „Głos dla Życia” przygotowała wyjątkową pozycję - pierwszy w Polsce „Modlitewnik obrońcy życia i rodziny”. Jego głównym autorem jest ks. Marek Dziewiecki. Modlitewnik składa się z dwóch części. Pierwsza część, przygotowana w tygodniowym układzie, obejmuje siedem najważniejszych intencji dotyczących życia i rodziny. Każda intencja składa się z rozważania, odpowiednio dobranego psalmu, fragmentu Pisma Świętego i specjalnej modlitwy do patrona (np. Świętej Rodziny, św. Joanny Beretty Molli, św. Tomasza Morusa). W ten sposób powstał szkielet gotowego nabożeństwa. Tygodniowy układ modlitw stanowi w praktyce wieczystą nowennę poświęconą najważniejszym sprawom obrony życia i rodziny.
Druga część modlitewnika zawiera modlitwy już obecne w duchowości Kościoła, niemniej część z nich, tj. Droga Krzyżowa i rozważania różańcowe - została napisana specjalnie na potrzeby tej publikacji. Poza tym są tu litanie, modlitwy Jana Pawła II, modlitwy duchowej adopcji, Światowa Krucjata Obrońców Życia czy Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Modlitewnik ma poręczny format oraz piękną oprawę graficzną, która pomaga stawać w obecności Bożej. Można go z powodzeniem wykorzystać w codziennej modlitwie osobistej, jak również podczas liturgii poświęconej życiu i rodzinie. Wystarczy wymienić obchody Dnia Świętości Życia, obrzęd przystąpienia do duchowej adopcji, wspomnienie patronów życia i rodziny, Niedzielę Świętej Rodziny, spotkania oraz pielgrzymki rodzin.
Osoba wrażliwa, która chce włączyć się w dzieło ratowania dzieci poczętych i pragnie budować cywilizację miłości, nie musi już pytać, co robić? Zawsze może sięgnąć po duchowy oręż - „Modlitewnik obrońcy życia i rodziny”. Może włączyć do swej codziennej duchowej praktyki modlitwę w intencji tych wszystkich małych ludzi, którzy są zagrożeni w łonach matek.


Zamówienia: Fundacja „Głos dla Życia” ul. Forteczna 3, 61-362 Poznań
tel. (0-61) 653-03-91
wydawnictwo@prolife.com.pl
cena: 12 zł

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Franciszek powrócił do Rzymu z Afryki

2023-02-05 17:26

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek powrócił w niedzielę do Rzymu z Afryki. W czasie swej 40. zagranicznej pielgrzymki, która trwała sześć dni, odwiedził Demokratyczną Republikę Konga i Sudan Południowy, dwa kraje zmagające się ze zbrojną przemocą i ubóstwem.

Samolot z papieżem wylądował na rzymskim lotnisku Fiumicino.

CZYTAJ DALEJ

Liczne ofiary i poważne zniszczenia po silnym trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-06 07:29

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/REFIK TEKIN

Co najmniej 568 osób zginęło w rezultacie trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8, ktore nawiedziło w poniedziałek nad ranem południowo wschodnią Turcję i północną Syrię. Setki domów zostało uszkodzonych lub zniszczonych. Trwa akcja ratunkowa.

Ofiary śmiertelne stwierdzono w prowincji Osmanija na południu kraju i Sanliurfa na południowym wschodzie - poinformowali gubernatorzy tych prowincji. Kolejne osoby zginęły - według lokalnych władz - w prowincji Urfa. Ofiary zginęły pod gruzami zawalonych domów.

CZYTAJ DALEJ

Praga: rozpoczęło się europejskie synodalne zgromadzenie kontynentalne

2023-02-06 07:53

[ TEMATY ]

zebranie

Episkopat News

W Pradze rozpoczęło się europejskie synodalne zgromadzenie kontynentalne. Potrwa ono do 12 lutego. Inaugurującej je Mszy św. przewodniczył miejscowy arcybiskup Jan Graubner, przewodniczący Czeskiej Konferencji Biskupiej.

W bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w kompleksie klasztornym norbertanów na Strahowie zgromadzili się katolicy z całej Europy. W koncelebrze uczestniczyli przewodniczący konferencji biskupich państw naszego kontynentu, w tym abp Stanisław Gądecki z Polski. Mszę odprawiali także dwaj kardynałowie z Watykanu: Mario Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów, i Marc Ouellet, prefekt Dykasterii ds. Biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję