Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Aktywny senior

2022-11-25 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi swoje umiejętności aktorskie i piosenkarskie prezentowali seniorzy. Już po raz siedemnasty spotkali się na Festiwalu Domów Pomocy Społecznej i Domów Dziennego Pobytu. Do tego ważnego wydarzenia przygotowywali się cały rok.

W blasku świateł sceny teatru prezentowali swoje umiejętności. Niektórzy dopiero teraz zaczęli spełniać swoje marzenia śpiewając, tańcząc i recytując wiersze. Odbierając puchary i nagrody byli bardzo wzruszeni i cieszyli się, że ich praca została tak wysoko oceniona.

Pierwszą nagrodę otrzymał Radosny Dom Seniora z ul. Lublinek 32 za wykonanie wiersza „Pchła Szachrajka”, drugie miejsce zajął Dom Pomocy Społecznej z ul. Spadkowej 4/6 za wykonanie „Ballady o pewnej Wiśniewskiej” i „Spowiedź”, natomiast trzecie miejsce wywalczył Dom Dziennego Pobytu z ul. Tuwima 33 za przedstawienie „Na straganie”.

Reklama

Jury przyznało także trzy wyróżnienia dla Domów Pomocy Społecznej: DPS „Serce na Dłoni” z ul. Eugeniusza 3/3a, Dom Pogodnej Jesieni w Jadwininie oraz Cenrtum Rehabilitacyjno – Opiekuńcze z ul. Przybyszewskiego 255/267.

Trzy wyróżnienia otrzymały również Domy Dziennego Pobytu: Dzienny Dom Pomocy Społecznej dla Osób z Niepełnosprawnościami oraz Osób Starszych z ul. Ćwiklińskiej 5a, Dom Dziennego Pobytu z ul. Rojnej 18a, a także Dom Dziennego Pobytu z ul. Fabrycznej 19. Ponadto jury przyznało kilka nagród specjalnych.

Organizatorem XVII Festiwalu Domów Pomocy Społecznej i Domów Dziennego Pobytu była Fundacja „Równe Szanse” oraz Stowarzyszenie Charytatywne Słuchaj Swego Serca pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i Krajowej Izby Domów Opieki.

Celem spotkań jest podtrzymywanie różnych form aktywności, inicjatyw i integracji seniorów.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Holy Łódź – Noc Świętych 2021

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W łódzkiej bazylice archikatedralnej zakończyła się dziesiąta – jubileuszowa – Noc Świętych, której od samego początku organizatorem jest Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Konwencją tegorocznej Nocy Świętych była gala Oskarów, której przyświecało hasło Holy Łódź.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Papież do Akcji Katolickiej: słuchajcie konkretnych kobiet i mężczyzn

2022-11-28 15:19

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Akcja Katolicka

„Trudne czasy mogą zostać podjęte jako wyzwanie i przemienić się w czas nadziei” – napisał Franciszek do przedstawicieli Akcji Katolickiej. Zebrali się oni w Rzymie, gdzie wybrali nowe władze na poziomie centralnym.

W liście Papież obok problemów kryzysu postpandemicznego i wzrastającej przemocy wymienił także „odradzający się w niektórych miejscach indywidualizm”, związany z dynamiką samozbawienia. Ojciec Święty napisał, że „jest przekonany, iż Bóg oczekuje od Kościoła Trzeciego Tysiąclecia, aby duch synodalny zakorzenił się w jego sposobie bycia, co oznacza ćwiczenie wspólnego podążania w tym samym kierunku”. Dlatego też zachęcał nowych liderów Akcji Katolickiej, aby byli ludźmi słuchającymi. „Mam nadzieję, że nie będziecie zarządcami zza biurka, sterty papierów lub poprzez Zooma, i że nie popadniecie w pokusę planowania, rządzenia przez dekrety i odwoływania się do propozycji sprzed lat, które były dobre i użyteczne kiedyś, ale dziś być może nie są już aktualne - czytamy w liście – „Po pierwsze słuchajcie konkretnych kobiet i mężczyzn, starszych, młodych i dzieci, dotykajcie konkretu ich życia, cichych krzyków wypisanych na ich twarzach, protestu ukrytego w głębi”. Papież wezwał następnie do wrażliwości na znaki czasu, bo – jak zaznaczył – „Kościół nie może być na marginesie historii, uwikłany we własne sprawy, żyjący w swojej bańce”. Lud Boży ma bowiem misję „przemieniania historii z jej trudnościami i sprzecznościami w historię zbawienia”. Na zakończenie Papież dziękował członkom Akcji Katolickiej za podjęcie wyzwania i pobłogosławił ich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję