Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy słucham słów Jezusa?

Rozważania do Ewangelii Mk 1, 21-28.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wtorek, 10 stycznia 2023

• Hbr 2, 5-12 • Ps 8, 2a i 5.6-7.8-9 • Mk 1, 21-28

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W mieście Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży». Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego». Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

Reklama

Współczesny człowiek cierpi na różne dolegliwości, szuka pomocy medycznej i duchowej. Jezus, uwalniając człowieka zniewolonego przez Złego Ducha, pokazuje, że ma moc przywrócić zachwiany porządek w naszym życiu, że jest w stanie uleczyć wszystkie nasze choroby, zaradzić naszym potrzebom. Jezus działa, czyni cuda mocą Słowa, które uzdrawia i czyni człowieka wolnym. Słowo Jezusa nie przypomina mowy faryzeuszów i uczonych w Piśmie. Ono wypływa z Jego wnętrza, z Jego serca, z boskiego źródła. Słowa Pisma Świętego zawsze niosą pocieszenie i uzdrowienie. Czy słucham słów Jezusa? Czy wierzę, że Jego Słowo ma moc zmienić moje życie?

K.S.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-01 13:55

Ocena: +12 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jezus ze mnie nie zrezygnował

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 13, 1-9.

Środa, 24 lipca. Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

CZYTAJ DALEJ

Litania do św. Krzysztofa

[ TEMATY ]

św. Krzysztof

litania

Karol Porwich/Niedziela

Święty Krzysztof - patron kierowców, miast położonych nad rzekami, przewoźników, biegaczy, żeglarzy, podróżników i pielgrzymów, jest również patronem dobrej śmierci. Jego wspomnienie obchodzimy 25 lipca, często połączone z poświęceniem pojazdów. Tydzień w którym przypada jego wpomnienie obchodzony jest jako tydzień św. Krzysztofa.

CZYTAJ DALEJ

KUL przygotuje aplikację dla rolników

2024-07-25 13:16

KUL

Zmniejszenie o 20 proc. stosowania nawozów w uprawach nie zmniejsza plonów – udowadniają biotechnolodzy z Wydziału Medycznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wyniki ich badań zostały już zauważone przez świat nauki i opublikowane w międzynarodowych czasopismach. Na podstawie tych badań powstaje specjalna aplikacja, która pomoże rolnikom prowadzić ich uprawy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję