Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Czy staram się być dla Boga godnym mieszkaniem?

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 22-32.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Czwartek, 2 lutego 2023. Ofiarowanie Pańskie, święto. Dzień Życia Konsekrowanego

• Ml 3, 1-4 • Ps 24, 7-10 • Hbr 2, 14-18 • Łk 2, 22-32

Gdy upłynęły dni oczyszczenia Maryi według Prawa Mojżeszowego, rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby Go przedstawić Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: «Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu». Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego. A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek sprawiedliwy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż nie zobaczy Mesjasza Pańskiego. Za natchnieniem więc Ducha przyszedł do świątyni. A gdy Rodzice wnosili Dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił: «Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela».

Dziś w Kościele obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Często mówimy, że osoba konsekrowana to ta, która poświęciła swoje życie Bogu, ofiarowała Mu całe życie. Warto jednak zauważyć przy dzisiejszej uroczystości, że to Bóg pierwszy ofiarował nam siebie. Maryja z Józefem, przynosząc do jerozolimskiej świątyni Jezusa, pokazują istotę działania Boga – jest nią nieustanne dawanie się ludziom. Bóg oddaje się w nasze ręce nie dlatego, że jesteśmy tacy wspaniali, inteligentni, sprytni. On pragnie być z nami, bo jesteśmy Jego cudem stworzenia. Nie możemy w żaden sposób zasłużyć na Jego miłość, która jest bezwarunkowa. Czy przyjmuję Jezusa? Czy staram się być dla Boga godnym mieszkaniem?

Reklama

K.S.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-01-07 14:43

Ocena: +18 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważanie pasyjne

[ TEMATY ]

krzyż

rozważania

Bożena Sztajner/Niedziela

Czy można przeżyć własną śmierć? (Śmierć Jezusa oczami ludzi chorych)

Śmierć jest ważnym, jeśli nie najważniejszym momentem naszego życia.

CZYTAJ DALEJ

Wspomnienie liturgiczne błogosławionych ojców Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka

[ TEMATY ]

męczennicy

meczennicy.franciszkanie.pl

7 czerwca obchodzimy wspomnienie liturgiczne błogosławionych ojców Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, franciszkańskich misjonarzy męczenników z Peru. Zakonnicy zostali wyniesieni na ołtarze 5 grudnia 2015 r.

7 czerwca jest dniem przyjęcia święceń przez misjonarzy-męczenników: Michała – diakonatu, a Zbigniewa – prezbiteratu.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Parolin: w sprawie Ukrainy zdamy relację papieżowi

2023-06-07 13:55

[ TEMATY ]

Ukraina

papież Franciszek

kard. Pietro Parolin

Grzegorz Gałązka

„Spotkamy się z kardynałem Zuppim i zdamy relację Ojcu Świętemu” - powiedział pytany przez dziennikarzy kard. Pietro Parolin, watykański sekretarz stanu, na marginesie inauguracji Centrum Pielgrzymów-Info Pont Giubileo 2025, przy Via della Conciliazione 7.

Misję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch w Kijowie, najbliższy współpracownik Ojca Świętego określił jako kolejny wkład, jaki Stolica Apostolska może wnieść w sprawę pokoju.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję