Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Chrystus zaprasza nas, abyśmy stali się „znakami” dla naszych bliźnich

Rozważania do Ewangelii Łk 11, 29-32.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Środa, 1 marca 2023. Wielki Post

• Jon 3, 1-10 • Ps 51, 3-4.12-13.18-19 • Łk 11, 29-32

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia. Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».

Chcemy bezpieczeństwa, pewności. Chcemy mieć przed oczami próby, dowody, chcemy widzieć cud. Ale to każdy dzień jest dobrą okazją, aby Bożych cudów szukać, a raczej je znajdować, kontemplować, bo już je możemy dostrzec. Chrystus przybity do krzyża winien być dla nas tym wielkim, potężnym znakiem, za którym tęsknimy. Dowód bezwarunkowej i bezinteresownej miłości, miłości, która popada nawet w skrajność, bo oddaje życie za przyjaciół. Ukrzyżowany Jezus sprawia, że widzimy cud najbardziej niezwykły, większy niż jakikolwiek inny: cud miłości, która objawia się w bólu i cierpieniu. Wystarczy, że będziemy go uważnie kontemplować, aby uzyskać pełne bezpieczeństwo, na którym możemy budować swoje życie: poznanie i doświadczenie tego, jak bardzo jesteśmy ukochani przez Boga i jak głębokie jest to uczucie bycia umiłowanym.

Ten znak jest również zaproszeniem. Chrystus zaprasza nas, abyśmy i my również stali się „znakami” dla naszych bliźnich. Pragnie, aby ludzie, kiedy widzą, jak działamy, wiedzieli i uwierzyli, że istnieje miłość. Niech nasz sposób życia upewnia ich, że warto być uczniem i naśladowcą Tego, który został przybity do krzyża.

Podziel się cytatem

Reklama

Aby być takim „znakiem”, żywym dowodem naszego przywiązania do Chrystusa, musimy nauczyć się, jak On, wspinać na krzyż. To jest ten prawdziwy i autentyczny znak miłości.

W.Cz.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-02-15 11:20

Ocena: +23 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje

2023-05-11 14:22

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 6, 19-23.

Piątek, 23 czerwca

CZYTAJ DALEJ

Katolicy muszą wierzyć, że Matka Boża naprawdę objawiła się w Fatimie, Lourdes i innych miejscach?

2023-06-05 21:27

[ TEMATY ]

Matka Boża

objawienia

Karol Porwich/Niedziela

Nie do końca. Katolicy są zobligowani do tego, aby wierzyć i uznawać wszystkie ogólne i publiczne objawienia, nie są jednak winni grzechu, jeśli nie do końca wierzą w poszczególne prywatne objawienia, nawet wówczas, kiedy rzeczywiście miały one miejsce. Jeśli uznacie, że dowody na poszczególne objawienia są nieprzekonujące oraz nie są potwierdzone przez Kościół, nie musicie w nie wierzyć. Właściwie nawet nie powinniście wówczas wierzyć, bo wyrządzalibyście sobie krzywdę, gdybyście wierzyli w coś, co według was nie miało miejsca.

Objawienia Maryjne czy też objawienia świętych są przykładami na to, co nazywamy objawieniami prywatnymi. Są one prywatnie dane poszczególnym osobom. Ogólne, czy też publiczne, objawienia zostały dane całemu Kościołowi – są one opisane w Piśmie Świętym i uświęcone Tradycją – zakończyły się wraz ze śmiercią ostatniego apostoła. Ogólne objawienia dotyczą wszystkich chrześcijan, natomiast prywatne dotyczą tylko tych osób, którym zostały dane. Jeśli kiedykolwiek otrzymacie prywatne objawienie, co do którego będzie pewność, że pochodziło ono od Boga lub od jednego ze świętych działających w Jego imieniu, będziecie mieli obowiązek w swoim sumieniu uznać jego autentyczność i działać zgodnie z jego przesłaniem. Jednak jeśli ktoś inny twierdzi, że doświadczył objawienia, nie musicie w nie wierzyć – nawet jeśli wygląda na autentyczne.

CZYTAJ DALEJ

Głogowski Wieczór Chwały

2023-06-09 11:34

[ TEMATY ]

Boże Ciało

uwielbienie

Głogowski Wieczór Chwały

Grażyna Cypko

Tegoroczny wieczór chwały odbył się po raz siódmy

Tegoroczny wieczór chwały odbył się po raz siódmy

W uroczystość Bożego Ciała w Głogowie odbył się wieczór uwielbienia.

W ruinach kościoła pw. św. Mikołaja 8 czerwca odbył się VII Głogowski Wieczór Chwały. Wydarzenie co roku jest organizowane przez parafię św. Mikołaja, Miejski Ośrodek Kultury oraz Fundację - Wspólnotę WiaryGODni. Co roku jest to okazja do wspólnego uwielbienia i dziękczynienia, modlitwy za miasto i jego mieszkańców oraz do posłuchania chrześcijańskich utworów w wykonaniu głogowskich muzyków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję