Reklama

Chcą korespondować


Niedziela Ogólnopolska 28/2009, str. 38

Aby nawiązać kontakt z osobami ogłaszającymi się w tej rubryce, należy napisać do nich list, zaznaczyć numer ogłoszenia, a redakcja przekaże go wskazanej osobie.

4434. Czytelnik z Warmii i Mazur

Mam 46 lat, jestem katolikiem wierzącym i praktykującym, z zawodowym wykształceniem, ceniącym takie wartości, jak: prawda, dobro, piękno; jestem odpowiedzialny i mądry życiowo. Od kilku lat słucham Radia Maryja. Poznam osobę, która ceni wartości chrześcijańskie.

4435. Czytelnik z Górnego Śląska

Nawiążę kontakt z osobami samotnymi po 60. Jestem miłym, spokojnym, uczciwym człowiekiem. Cenię dobroć, uczciwość, szlachetność oraz poczucie humoru w drugim człowieku. Liczy się przede wszystkim wiara, nadzieja oraz miłość wzajemna. Jeżeli jest Bóg na pierwszym miejscu, to wszystko jest na swoim miejscu.

4436. Józef z Częstochowy

Jestem wdowcem, mam 72 lata. Po śmierci żony odczuwam samotność, jestem otwarty na ludzi. Chciałbym poznać bratnią duszę, z którą mógłbym podzielić się swoimi przeżyciami, smutkami, radością. Lubię podróże, spacery, krzyżówki. Jestem osobą spokojną, w życiu cenię wartości chrześcijańskie.

Reklama

4437. Tomasz

Mam 30 lat, jestem kawalerem. Lubię ciszę, spokój, książki, przyrodę i widok wieczornego nieba. Interesuję się filozofią, epoką romantyzmu i tematyką podróżniczą. Od kilku lat zmagam się z depresją. Pragnę nawiązać kontakt z osobami duchownymi, kapłanami, siostrami, braćmi zakonnymi (najchętniej benedyktynami i jezuitami).

4438. Czytelniczka z woj. dolnośląskiego

Mam 21 lat, wykształcenie średnie. Jestem romantyczką o łagodnym, wrażliwym i pogodnym usposobieniu. Lubię czytać książki, słuchać muzyki, podróżować, fotografować. Uprawiam sport. Chętnie pomagam bliźnim. Kocham zwierzęta i przyrodę. Chciałabym nawiązać kontakt z osobą szczerą, życzliwą, inteligentną, która inwestuje w siebie, kocha Boga i bardzo się stara postępować według Jego przykazań; najchętniej z okolic Wałbrzycha. Szczęść Boże!

Reklama

Abp Depo: Radio Maryja rozmodliło Polskę a TV „Trwam” obudziła serca i sumienia Polaków

2019-12-07 19:29

Redakcja

Nie możemy się lękać wejść na areopagi pogan i głosić tam Chrystusa – mówił abp Wacław Depo, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP podczas Mszy św. dziękczynnej za 28 lat istnienia Radia Maryja. Eucharystia z udziałem licznych przedstawicieli władz państwowych i samorządowych sprawowana była pod przewodnictwem abp Depo w hali widowiskowo – sportowej „Arena Toruń”.

Mariusz Książek

Jaka byłaby Polska dziś, gdyby nie było Radia Maryja i TV Trwam? To radio rozmodliło Polskę, a TV Trwam obudziła serca i sumienia Polaków poprzez prawdę w obrazie. A czyż nie możemy dzisiaj, po 28 latach istnienia Radia Maryja, odważnie i z całą świadomością dopowiedzieć, że będąc darem Maryi i głosząc Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela wraz z Nią, ono ocaliło i ocala chrześcijańską tożsamość Polski i Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami – mówił w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. z okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Patrząc głębiej i wsłuchując się w wypowiedzi naszych przedstawicieli Rzeczpospolitej Polskiej ośmielam się postawić niejako retoryczne pytanie: Czy istniałaby dzisiaj Polska jako państwo niepodległe i czy przetrwałaby suwerenność duchowa narodu gdyby nie kościół katolicki i maryjny wymiar życia Polaków? – pytał abp Wacław Depo oklaskiwany przez licznych uczestników jubileuszowej uroczystości.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r., w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie fale Radia Maryja przekraczają granice oceanu, dzięki czemu rozgłośnia jest odbierana także w wielu miejscach zamieszkałych przez Polonię. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio słyszalne jest praktycznie na całym świecie.

Mariusz Książek
W uroczystościach wziął udział ks. Jarosław Grabowski - redaktor naczelny Tygodnika "Niedziela"
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Zaproszenie na debatę "Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE"

2019-12-07 16:39

Materiały prasowe

Posłowie do Parlamentu Europejskiego Beata Kempa i Patryk Jaki zapraszają na debatę otwartą „Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE”, która odbędzie się w poniedziałek 9 grudnia 2019 r., o godz. 11.00 na Auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3.

plakat

Organizator:

Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

Goście:

Ks. prof. Dariusz Oko - Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Prof. Aleksander Nalaskowski - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz - Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Red. Jacek Karnowski - wSieci, wPolityce

Red. Marcin Makowski - Do Rzeczy, Wirtualna Polska

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem