Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Bądźmy wytrwali w czynieniu dobra

Rozważania do Ewangelii Łk 11, 14-23.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Czwartek, 16 marca 2023. Wielki Post

• Jr 7, 23-28 • Ps 95, 1-2.6-7ab.7c-9 • Łk 11, 14-23

Jezus wyrzucał złego ducha, który był niemy. A gdy zły duch wyszedł, niemy zaczął mówić i tłumy były zdumione. Lecz niektórzy z nich rzekli: «Przez Belzebuba, władcę złych duchów, wyrzuca złe duchy». Inni zaś, chcąc Go wystawić na próbę, domagali się od Niego znaku z nieba. On jednak, znając ich myśli, rzekł do nich: «Każde królestwo wewnętrznie rozdarte pustoszeje i dom na dom się wali. Jeśli więc i szatan sam przeciw sobie wewnętrznie jest rozdwojony, jakże się ostoi jego królestwo? Mówicie bowiem, że Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy. Lecz jeśli Ja przez Belzebuba wyrzucam złe duchy, to przez kogo je wyrzucają wasi synowie? Dlatego oni będą waszymi sędziami. A jeśli Ja palcem Bożym wyrzucam złe duchy, to istotnie przyszło już do was królestwo Boże. Gdy mocarz uzbrojony strzeże swego dworu, bezpieczne jest jego mienie. Lecz gdy mocniejszy od niego nadejdzie i pokona go, zabierze wszystką broń jego, na której polegał, i łupy jego rozda. Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, rozprasza».

Może dziwić nas reakcja ludzi wokół Jezusa w wielu innych sytuacjach, nie tylko, gdy został oskarżony o wypędzanie złych duchów z pomocą innych diabłów. Dookoła Jezusa często było wielu ludzi słuchających Jego Słów i obserwujących Jego dzieła. Niektórzy się od Niego uczyli i zmieniali swoje życie na podstawie tego, co im mówił, a jeszcze inni próbowali Go jedynie śledzić i podważyć każde działanie. Niestety nie jest to rzadkością również dzisiaj wśród nas. Wierzę, że znalazłeś się w sytuacji, gdy inni próbowali podważyć Twoje działania. Jeśli komuś pomagałeś, to ludzie zarzucali, że robisz to dla siebie. Jeśli pracowałeś nad sobą, to zostałeś nazwany samolubnym, bo nie myślisz o innych. Jeśli chodziłeś do kościoła albo się modliłeś, to nazywali Cię hipokrytą, bo i tak jesteś złym człowiekiem, a chodzenie na Msze i modlitwy jest próżne. Jezus nieustannie stawiał czoła takim atakom na siebie, ale ważne jest widzieć, że nie zrezygnował z pomocy innym, czynienia dobra ani z głoszenia królestwa Bożego. Jezus wykorzystał te sytuacje również do nauczania, demaskowania słabości innych i odkrywania taktyki zła. Nie potępiajmy od razu ludzi, którzy nam się sprzeciwiają. Nie przyzwalajmy, aby nas to osłabiło na drodze wiary, bo takie działanie może jest tylko oznaką ich słabości, która jest od nich silniejsza. Bądźmy wytrwali w czynieniu dobra bez względu na wszystko i nie zbłądzimy.

Reklama

S.H.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-02-17 12:26

Ocena: +25 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Romans ze złem prowadzi do tragedii

[ TEMATY ]

rozważania

Materiał prasowy

Każdy z nas może mieć swoje drugie "ja", które od czasu do czasu dochodzi do głosu. Jakie jest to drugie "ja"? Słowo Boże pomaga nam zmierzyć się z tym pytaniem.

Spis:

00:00 - czy da się kontrolować swoje drugie wcielenie?

CZYTAJ DALEJ

Coraz więcej uchodźców z Ukrainy zagrożonych społecznym wykluczeniem

2023-03-31 14:48

[ TEMATY ]

Ukraina

komunikat

KEP

Red.

Coraz większa część uchodźców z Ukrainy zagrożona jest społecznym wykluczeniem - wskazano podczas spotkania Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Rada zaapelowała o zalegalizowanie humanitarnej pomocy niesionej przez wolontariuszy wszystkim migrantom w strefie przy granicy polsko-białoruskiej.

Podczas posiedzenia, które odbyło się w środę w Warszawie, omówiono bieżącą sytuację migracyjną w Polsce, działania władz krajowych oraz organizacji społecznych aktywnych w procesach przyjmowania oraz integracji migrantów i uchodźców.

CZYTAJ DALEJ

Pasja - idealna propozycja na wprowadzenie w Wielki Tydzień

2023-03-31 21:30

[ TEMATY ]

Wielki Post

pasja

#NiezbędnikWielkopostny

Kadr z filmu

W każdą sobotę Wielkiego Postu w ramach akcji #NiezbędnikWielkopostny redakcja portalu niedziela.pl poleca wartościowy film. W ostatnią sobotę przed Wielkim Tygodniem nie mogliśmy wybrać innej ekranizacji. Oto Pasja - jeden z największych i najważniejszych filmów w historii kina!

Jest to dramat filmowy z 2004 roku w reżyserii Mela Gibsona. Odtwarza dwanaście godzin w życiu Jezusa poprzedzających jego ukrzyżowanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję