Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Potrzeba mi Twojej miłości, Jezu!

Rozważania do Ewangelii J 8, 21-30.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Wtorek, 28 marca 2023. Wielki Post

• Lb 21, 4-9 • Ps 102, 2-3.16-18.19-21 • J 8, 21-30

Jezus powiedział do faryzeuszów: «Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie. Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie». Rzekli więc do Niego Żydzi: «Czyżby miał sam siebie zabić, skoro powiada: Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie?» A On rzekł do nich: «Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata. Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich». Powiedzieli do Niego: «Kimże Ty jesteś?» Odpowiedział im Jezus: «Przede wszystkim po cóż jeszcze do was mówię? Wiele mam o was do powiedzenia i do sądzenia. Ale Ten, który Mnie posłał, jest prawdziwy, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego». A oni nie pojęli, że im mówił o Ojcu. Rzekł więc do nich Jezus: «Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że Ja nic od siebie nie czynię, ale że to mówię, czego Mnie Ojciec nauczył. A Ten, który Mnie posłał, jest ze Mną: nie pozostawił Mnie samego, bo Ja zawsze czynię to, co się Jemu podoba ». Kiedy to mówił, wielu uwierzyło w Niego.

Ten fragment Ewangelii zawiera trzykrotnie wspomnienie Jezusa o umieraniu w grzechu. Powtarzaniem tego zdania chce On podkreślić powagę grzechu. Umrzeć w grzechu, to znaczy stracić życie wieczne. Faryzeusze z tym igrają, ale Jezus poważnie ich napomina, że może zdarzyć się najgorsze. Człowiek, który pogrążył się w grzechu, nie widzi już stanu, w którym się znajduje. Jego ogląd jest całkowicie zamglony, a percepcja rzeczywistości zniekształcona. Taki stan doprowadza człowieka do krawędzi i możliwe jest, że ją przekroczy, a wtedy już nie ma odwrotu. Dlatego Jezus ostrzega faryzeuszy, że zbliża się ostatni czas, aby Mu uwierzyli, bo tylko On ma władzę nad grzechem. Tylko Jego Krew może zmyć wszystkie moje nieczystości i odkupić mnie od moich grzechów. Nie chcę być jak faryzeusze i uparcie odrzucać Słowa zbawienia. Nie ma kompromisu z grzechem. Nie ma ustępstw. Musimy się mocno zaprzeć i podjąć decyzję, że przylgniemy do Niego całym swoim sercem. Potrzeba mi Twojej miłości, Jezu, i dlatego odrzucam każdy grzech. Nie chcę igrać swoim życiem, ale odwracam się od grzechu i postanawiam radykalnie pójść za Jezusem. Oto ja, chcę iść za Tobą.

Reklama

K.M.P.

WSZYSTKIE ROZWAŻANIA DOSTĘPNE W KSIĄŻCE "Żyć Ewangelią" DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

2023-02-18 10:50

Ocena: +36 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Znak chleba

Niedziela Ogólnopolska 30/2018, str. 32-33

[ TEMATY ]

Ewangelia

homilia

Antonio Gravante/pl.fotolia.com

Uważny słuchacz coniedzielnej liturgii słowa Bożego musi być dzisiaj trochę zaskoczony. Trwająca od kilku tygodni lektura Ewangelii według św. Marka zostaje bowiem przerwana, a przypadający na dzisiaj opis rozmnożenia chleba został zastąpiony przez Janową wersję Ewangelii. Dzisiejszy fragment to początek 6. rozdziału, który będzie dalej czytany przez kolejne cztery niedziele. Zmiana nie jest przypadkowa. Janowy opis rozmnożenia chleba nierozłącznie związany z mową eucharystyczną Jezusa ma nam w ten wakacyjny i urlopowy czas przypomnieć o konieczności spożywania Ciała Chrystusa.

CZYTAJ DALEJ

Św. Balbina, męczennica II wieku

CZYTAJ DALEJ

Droga Krzyżowa przez toruńską starówkę

2023-03-31 19:51

Renata Czerwińska

Przez toruńską starówkę przeszła dziś Droga Krzyżowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję