Reklama

Papieżowi w darze

9 października był w Szkole Podstawowej nr 9 w Zamościu poświęcony Janowi Pawłowi II. Do tego dnia przygotowywano się bardzo starannie. Już w połowie września katecheci, przy współpracy z nauczycielami plastyki, ogłosili konkurs plastyczny zatytułowany "Papież wśród nas". We wrześniu również rozpoczęto przygotowanie programu artystycznego poświęconego Ojcu Świętemu. Realizacją tego programu zajęli się przede wszystkim nauczyciele pracujący w świetlicy szkolnej. Nad całością czuwała dyrekcja szkoły.
Nic więc dziwnego, że przy zaangażowaniu tylu osób dzień 9 października był prawdziwą uroczystością, którą uświetnili jeszcze przybyli goście. Obecni byli: dyrektor Wydziału Nauki Chrześcijańskiej Kurii Diecezjalnej w Zamościu ks. dr Józef Flis, proboszcz parafii Świętego Michała Archanioła ks. dr Eugeniusz Derdziuk, metodyk nauczania religii mgr Zofia Kowalczyk, redaktorzy Katolickiego Radia Zamość oraz nauczyciele i uczniowie szkoły.
Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, w której przygotowano okolicznościową dekorację. Zebranych witał napis ze słowami Papieża: "Jezus wzbudza w was pragnienie, byście uczynili ze swego życia coś wielkiego". Oryginalną dekorację stanowiły prace plastyczne, wyróżnione na konkursie, a przedstawiające Ojca Świętego w bardzo różnorodny i barwny sposób.
Program artystyczny przypomniał wszystkim zebranym fakty z życia Papieża, zarówno te radosne, jak i te smutne. Dzieci w darze Ojcu Świętemu śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Nie zabrakło ciepłych słów modlitwy i szczerych życzeń.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas miłosierdzia. Rozmowa z dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-20 05:13

Archiwum CAL

Caritas Archidiecezji Lubelskiej od 1991 r. pomaga chorym i niepełnosprawnym, dzieciom, rodzinom, seniorom, bezdomnym i bezrobotnym. W działalności koncentruje się na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, bądź zmagającym się z ciężkimi sytuacjami losowymi. Każdego roku pomocą obejmuje ponad 35 tys. osób.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego

2021-09-21 14:18

[ TEMATY ]

sąd

Archidiecezja Warszawska

W poniedziałek w wieku 79 lat zmarł ksiądz Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Ksiądz Marian Rola zmarł w poniedziałek 20 września w wieku 79 lat - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

CZYTAJ DALEJ

Polichromie w Nidku pięknieją

2021-09-22 16:55

[ TEMATY ]

prace konserwatorskie

polichromie

Ks. dr Szymon Tracz

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Polichromia na stropie nawy kościoła w Nidku.

Drugi etap prac w kościele w Nidku został zakończony.

Ten etap obejmował prace konserwatorsko-restauratorskie polegające głównie na odczyszczeniu i uzupełnieniu dekoracji malarskich pokrywających nawę i strop we wnętrzu zabytkowego drewnianego kościoła Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Polichromię wykonał w 1877 roku malarz Jan Imitowski z Oświęcimia, co potwierdza sygnatura, jaką konserwatorzy odkryli na globie ziemskim znajdującym się na stropie w prezbiterium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję