Reklama

Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego

Miłosierdzie dla całego świata

Hasło tegorocznej papieskiej pielgrzymki do Ojczyzny "Bóg bogaty w miłosierdzie" znalazło również swoje odbicie w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu-Stawkach, która w dniach 24-25 września przeżywała peregrynację wizerunku Jezusa Miłosiernego. Nawiedzenie poprzedził szczególny czas oczekiwania, który wyraził się w 10-dniowej nowennie poświęconej świadkom miłosierdzia, przedstawionym na witrażach kościoła, wśród nich znaleźli się: św. s. Faustyna Kowalska, bł. ks. Stefan W. Frelichowski i św. Maksymilian Kolbe.
Bezpośrednio przed przybyciem obrazu parafianie i goście obejrzeli spektakl teatralny pt. Człowiek człowiekowi, inspirowany przypowieściami biblijnymi i poezją ks. Jana Twardowskiego. W tych dniach nawiedzenia nie zabrakło też refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa. Licznie zgromadzeni parafianie uczestniczyli bowiem w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W drugim dniu peregrynacji do Jezusa Miłosiernego przybyli ludzie chorzy, którzy ofiarowali swoje cierpienia, aby wyjednać "miłosierdzie dla całego świata".
Godziny spędzone przed obrazem Jezusa Miłosiernego wypełnione były modlitwą za dar 10-lecia diecezji toruńskiej i konsekracji naszego parafialnego kościoła. Konkretnym owocem peregrynacji były zobowiązania, wypowiedziane przed Księdzem Biskupem, do podejmowania na co dzień dzieł miłosierdzia chrześcijańskiego w parafii.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akt oskarżenia za znieważenie wizerunku Matki Boskiej

2021-09-22 15:06

[ TEMATY ]

Matka Boża

profanacja

Uczestnik demonstracji publicznie znieważył przedmiot czci religijnej poprzez przedstawienie go w sposób posiadający wyraźne konotacje seksualne. Mężczyzna miał na sobie koszulkę z obustronnym nadrukiem przedstawiającym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z bananem umieszczonym w ustach. Dodatkowo, wizerunek zestawiony był z logotypem ruchu LGBT.

Prawnicy Ordo Iuris reprezentują w tym postępowaniu oskarżycieli posiłkowych – byłą radną Annę Kołakowską oraz pedagoga i muzyka dr. Andrzeja Kołakowskiego. Zdaniem Instytutu, ocena wspomnianych czynów jest jednoznaczna - podlegają one odpowiedzialności karnej. W świetle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością, także z poszanowaniem wolności wyznania. Z uwagi na pojawiających się naśladowców, kolejne akty profanacji czy inne przejawy dyskryminacji oraz szydzenia z katolików, podjęcie adekwatnej reakcji karnej jest niezbędne.

CZYTAJ DALEJ

Anioł z Katynia

Niedziela Ogólnopolska 15/2021, str. 46-47

[ TEMATY ]

historia

Katyń

Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie

Zdjęcie ślubne młodej pary, Janiny i Mieczysława, na tle szybowca, 1939 r.

Zdjęcie ślubne młodej pary, Janiny i Mieczysława, na tle szybowca, 1939 r.

Pozostało po niej kilka zdjęć i czaszka. Janina Lewandowska, córka naczelnego dowódcy powstania wielkopolskiego gen. Józefa Dowbor-Muśnickiego, to jedyna kobieta zamordowana w Katyniu.

O zbrodni katyńskiej pisze się najczęściej w kontekście masowej rzezi, ludobójstwa. Wśród tysięcy ofiar rzadko zatrzymujemy się na indywidualnym losie człowieka. Z Janiną Lewandowską jest inaczej, trudno bowiem przejść obojętnie wobec śmierci najsłabszej osoby – uczestnika dramatu, który rozegrał się w Katyniu.

CZYTAJ DALEJ

Film animowany o św. Maksymilianie

2021-09-22 16:47

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

film animowany

Studio Filmów Rysunkowych

Postacie z filmu rysunkowego.

Postacie z filmu rysunkowego.

Powstaje film animowany o św. Maksymilianie.

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej razem z nowosądeckim Wydawnictwem Promyczek opracowuje film animowany o o. Kolbem pt. „Szalony Maks”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję